www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohen përbërësit sekretë të Coca Colas!?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Zbulohen përbërësit sekretë të Coca Colas!?   Fri Mar 18, 2011 6:58 pmDuket se njëra nga sekretet më të ruajtura në botë, për të cilën dinë vetëm disa nga zyrtarët më të lartë të kompanisë Coca Cola, më në fund është zbuluar.

Përfaqësuesit e ueb sajtit "Thisamericanlife.org" pohojnë se kanë zbuluar përbërjen misterioze dhe shumë të ruajtur, nga e cila bëhet pija më e njohur e gazuar në botë. Përbërësit e saktë të Coca Colas nuk janë zbuluar kurrë për publikun, ndërsa receta, e krijuar nga kimisti John Pemberton më 1886, ruhet në një kasë me një mbikëqyrje konstante, transmetojnë mediet kroate.

Shumë janë munduar ta kopjojnë përbërjen e Coca Colës, por kurrë me rezultate identike.

Receta sekrete e përmbajtje sekrete “7x” është kjo:

- 236 mililitra alkool,
- 20 pika vaj portokalli,
- 30 pika vaj limoni,
- 10 pika vaj arre,
- 5 pika vaj koriandre,
- 10 pika vaji të lules Citrus vulgaris,
- 10 pika vaj kanelle.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Zbulohen përbërësit sekretë të Coca Colas!?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum