www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeç

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeç   Fri Mar 18, 2011 7:08 pm

.
Një rumune është përfshirë në librin Guinnes të rekordeve, pasi në moshën 23-vjeçare ajo është gjyshja më e re në botë, zbuluan sot mediat e vendit ballkanik.
Nënë e dy fëmijëve, Rifca Stanescu, lindi fëmijën e saj të parë kur ishte vetëm 12 vjeç.

Ndonëse ajo iu lut fëmijëve që të mos ndiqnin shembullin e saj, vajza e saj Maria mbeti shtatzanë 10 vjeç dhe lindi kur sapo kishte mbushur 11-vjetorin.

Një histori e tillë nuk është normale as për vetë fshatërat primitivë rumunë apo popullsinë e madhe rome në këtë shtet.

Megjithatë, Rifca u detyrua të martohej 11-vjeç me 13-vjeçarin Ionel Stanescu, i cili që në atë moshë kujdesej për dyqanin e babait që shiste bizhuteri.

Nëse nuk do të pranonte këtë martesë, asaj do t’i duhej t’i nënshtrohej vullnetit të babait të saj, që kishte gati një martesë në një fshat të largët me vendlindjen.

Vetë Rifca u lind nga nëna e saj kur kjo e fundit ishte 17 vjeç, prandaj edhe stërgjyshja 40-vjeçare rrezikon të futet së bashku me të bijën në librin e rekordeve.

Ajo dëshironte që vajza e saj Maria të përfundonte të paktën 8-vjeçaren, por ajo u lidh me një djalë të fshatit dhe lindi një djalë të quajtur Ion.

”Jam shumë e lumtur për nipin, por do të kisha dëshiruar më shumë për jetën e Marias”, deklaroi Rifca për mediat rumune.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeç

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum