www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Peas, Swift, Gaga dhe Beyonce me nga tre nominime në Gramy

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Peas, Swift, Gaga dhe Beyonce me nga tre nominime në Gramy   Fri Dec 04, 2009 6:14 am


Të mërkurën mbrëma, “Black Eyed Peas”, Taylor Swift, Lady Gaga dhe Beyonce, kanë marrë nga tre nominime Grammy Awards, eveniment ky që do të mbahet në muajin janar në Los Angeles.
Beyonce, Lady Gaga dhe Swift do të luftojnë për ‘Këngën e vitit’, ndërsa “Black Eyed Peas” do t’u bashkëngjitet atyre në konkurrencën ‘Incizimi i vitit’ dhe ‘Albumi i vitit’
“Dave Matthews Band” do të konkurrojë për ‘Albumin e vitit’ dhe ‘Albumin më të mirë rok’, ndërsa “Kings of Leon” do të jenë në garë për ‘Këngën e vitit’ dhe ‘Incizimin e vitit’.
Ceremonia Grammy Awards do të mbahet në Staples Center të Los Angelesit më 31 janar.

Nominimet kryesore:

Kënga e vitit:
Single Ladies (Put A Ring On It) – Beyonce
Poker Face – Lady Gaga
Use Somebody – Kings of Leon
You Belong With Me – Taylor Swift
Pretty Wings – Maxwell

Performanca më e mirë pop nga një duet ose grup

I Gotta Feeling – Black Eyed Peas
We Weren’t Born To Follow – Bon Jovi
Never Say Never – The Fray
Sarah’s Smile – Daryl Hall & John Oates
Kids – MGMT

Albumi më i mirë rok

Black Ice – AC DC
Live From Madison Square Garden – Steve Winwood & Eric Clapton
21st Century Breakdown – Green Day
Big Whiskey and the GrooGrux King – Dave Matthews Band
No Line On The Horizon – U2

Performanca më e mirë rep
Best I Ever Had – Drake
Beautiful – Eminem
D.O.A. (Death of Autotune) – Jay-Z
Day & Night – Kid Cudi
Casa Bey – Mos Def

Performanca më e mirë ‘country’ nga një duet ose grup
Cowgirls Don’t Cry – Brooks & Dunn
Chicken Fried – Zac Brown Band
I Run To You – Lady Antebellum
Here Comes Goodbye – Rascal Flatts
It Happens – Sugarland

Incizimi i vitit
Halo – Beyonce
I Gotta Feeling – Black Eyed Peas
Use Somebody – Kings of Leon
Poker Face – Lady Gaga
You Belong With Me – Taylor Swift

Albumi i vitit
I Am… Sasha Fierce – Beyonce
The E.N.D. – Black Eyed Peas
The Fame – Lady Gaga
Big Whiskey and the GrooGrux King – Dave Matthews Band
Fearless – Taylor Swift

Artisti më i mirë i ri
Zac Brown Band
Keri Hilson
MGMT
Silversun Pickups
The Ting Tings
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Peas, Swift, Gaga dhe Beyonce me nga tre nominime në Gramy

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum