www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Besarti sjell versionin e tij të këngës së “Gjurmëve”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Besarti sjell versionin e tij të këngës së “Gjurmëve”    Thu Mar 31, 2011 10:59 pmKëngëtari kosovar Besart Halimi këto ditë është i angazhuar rreth krijimeve të reja muzikore. Ai është duke punuar rreth përpunimit të këngës “Tren për Prizren” të kënduar nga rok bendi i njohur “Gjurmët”.

“Sa i përket muzikës gjërat janë duke ecur për së mbari. Tani sa kemi përfunduar përpunimin e këngës ‘Tren për Prizren’, të kënduar dikur nga rok bendi shumë i njohur ‘Gjurmët’. Pasi kemi marr lejen nga ata e kemi bërë përpunimin e saj”, ka bërë të ditur Besarti për InfoPress duke shpalosur arsyet kryesore për përpunimin e këngës në fjalë.

“Vendosa të risjell këtë këngë për arsye se unë këngën ‘Tren për Prizren” e kam kënduar shpesh, gjatë mbrëmjeve të ndryshme muzikore, kështu që e pashë që gjithnjë është dëgjuar me një interesim të madh nga publiku e është pëlqyer nga ata. E njëkohësisht grupi ‘Gjurmët’ më ka pëlqyer gjithnjë. E kam sjellë një versionin tim dhe mendoj se si kënga dhe realizimi i saj, orkestrimi këndimi e klipi i mirë, do ta bëjnë të veten dhe nuk dyshohet se do të ketë suksesin e duhur”, ka thënë Halimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Besarti sjell versionin e tij të këngës së “Gjurmëve”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum