www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ardian Bujupi në Top 5 të DSDS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ardian Bujupi në Top 5 të DSDS    Sun Apr 10, 2011 10:54 pmSupertalenti kosovar, Ardian Bujupi, ka arritur që pa ndonjë problem të madh të futet në Top 5 më të mirët e spektaklit për talentë të këndimit në Gjermani, “Deutschland Sucht Den Superstar”.

Gjatë të shtunës mbrëma në spektaklin i cili në shqip do të quhej “Gjermania Kërkon Superyllin”, kandidatët është dashur të këndojnë dy këngë. Ardian Bujupi zgjodhi të performonte hitin “Glow” të Madcon, për të cilin mori vlerësime nga më të mirat.

“Ti je duke u ngritur gjithnjë e më shumë, je duke vallëzuar për mrekulli”, theksoi një prej anëtarëve të jurisë, Patrick Nuo, edhe ky me prejardhje shqiptare.

“Sonte diçka eksplodoi. Paraqitja e juaj ishte fantastike”, u shpreh anëtari kryesor i jurisë, legjenda e muzikës gjermane, Dieter Bohlen.

Këngën tjetër të cilën Ardiani e këndoi gjatë spektaklit të së shtunës ishte “I Need A Dollar” e Aloe Blacc, këngë për të cilën përsëri mori vlerësime pozitive, sidomos nga Patrick Nuo i cili e përshkroi si befasinë e mbrëmjes.

Me Ardian Bujupin që vazhdon tutje, garën së bashku me të do ta vazhojnë edhe Pietro Lombardi, Sarah Engels, Marco Angelini dhe Sebastian Wurth, ndërsa është eliminuar nga gara konkurrentja Zazou.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ardian Bujupi në Top 5 të DSDS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum