www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrezikon burgun për shkak të tortës naziste

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Rrezikon burgun për shkak të tortës naziste   Mon Apr 11, 2011 7:52 pm

Një pastiçier në Austri rrezikon burgun për shkak se ka bërë torta të zbukuruara nga simbole naziste.

Sipas ligjeve austriake, është i paligjshëm riprodhimi i imazheve propagandistike të nazizmit, por Manfred Klaschka pretendon se nuk është ai që ka krijuar këto dizenjime të ëmbëlsirave, por vetëm sa ka përmbushur porosinë e një klienti.

Nëse një klient bën kërkesën, unë e plotësoj. Unë dua që klientët të mbeten të kënaqur dhe bëj punën time. Nëse më kërkohet, bëj edhe tortë me portretin e Gedafit”, është shprehur Klaschka.Klaschka është denoncuar nga presidenti i një grupi austriak që i ka mbijetuar kampeve të përqendrimit.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Rrezikon burgun për shkak të tortës naziste

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum