www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kanceri vret më pak

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
3li
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 403
Data regjis. : 25/11/2009
Location : Knej Parii Dika

MesazhTitulli: Kanceri vret më pak   Fri Dec 04, 2009 10:31 pm

Kanceri vret më pak 


Ka zbritur bindshëm vdekshmëria nga kanceri në Evropë. Vlerësimet më të fundit llogarisin në fakt një rënie prej 10 për qind në 10 vjetët e fundit.
Kjo rënie thuhet të jetë për shkak të stilit më të mirë të jetës, programeve më të mira për parandalimin e sëmundjes dhe zhvillimeve terapeutike.
Por, shifrat mbeten alarmante në Evropën lindore dhe në Rusi, ku llogariten vonesa domethënëse.
Në vende të tjera shënohen shtime shqetësuese të rasteve, kryesisht mes grave dhe kjo si pasojë e sjelljeve tipike të tyre si e meshkujve, përkatësisht konsumimi i alkoolit dhe duhanit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kanceri vret më pak

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum