www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi e larë me lot

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Poezi e larë me lot   Sat Apr 30, 2011 1:35 am

LOTËT DHE SHIU

1.
Në garë me qiellin
Sot jam unë,
Cili nga ne dy
Ka lot më shumë??

2.
Edhe po të bie
Me orë pa ja nda,
Besoj sa kam lot unë
As qielli nuk ka?!

19 Qershor 2004


POEZI ME LOTË


Sa e pashpirtë moj që je
Mua më bëre të vuaj,
Tani s’më mbetet asgjë tjetër
Vetëm me lotë poezi të shkruaj!

30. Korrik 2004

LOTËT E SHIUT

Lotët e shiut binin mbi mua
Ylberi është shumë larg,
E treni i jetës sime ik në pa kthim
Kurse shiu i lotëve më lag se më lag!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Sat Apr 30, 2011 1:36 am

KUR QAN QIELLI

1.
E nisa vallen e jetës
Nën dritën e hënës,
Atëherë kur njerëzia harruan
Ngrohtësinë e nënës!

2.
Bota në shkatërrim
Më shkilte pa ia nda,
Unë n’vetmi luftoja
Dritë jete për të pa!

3.
E ndërtoja të ardhmen
Përmbi shkrumb e hi,
Rreth meje e gjithë bota
E unë prap n’vetmi!

4.
Dhe në vetmi qaja
Për vehten dhe për ty,
Me mua qante dhe qielli
Dukej sikur më bënte shoqëri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Sat Apr 30, 2011 1:36 am

JETËN E LAJ ME LOTË

1.
Të gjithë janë në gjumë
Flejnë në prehërin e ëndrrave
Ndërsa unë mbaj sytë hapur
Unë princi i vdekur i përrallave!

2.
Dhe në mendje e kaloj jetën
Çdo qast të mbushur me lotë,
Jeta më ikë në pakëthim
E zbrazët, e idhët, e kotë!

3.
Mbolla erën, furtunën korra
Se bëra kështu nuk pata faj,
Bota rreth meje nuk më kuptoi
Pse jetën time me lotë e laj!

4.
Tani asgjë dot nuk ndryshoj
Vetëm kujtimet i ruaj në mua,
Dhe dashurinë që ndjej për ty
Sa shumë të desha dhe prap të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Sat Apr 30, 2011 1:37 am

LOTËT SI SHI

Sikur lotët të ishin shi
Bota do të ishte nën ujë,
Kjo botë e rreme, e poshtër
Që s’është e imja, e jotja, e askujt?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Sat Apr 30, 2011 1:37 am

NJË LOT NË SY

1.
Në sytë e mi ishe si një lot
Që gjithënjë qëndron në qepall,
Ishe dikur ndriqimi i syve të mi
Tani sa shpesh për ty kam mall!

2.
Të dua edhe sikur të ishe një lot
Që buron dhe tutje rrjedh sikur një val,
Gjithënjë në zemër si ilaq të mbaj
Dhe çdo ditë për ty më shtohet ky mall!

3.
Dhe sërish i mendoj ditët e lumtura
Që ikën dhe shkuan e nuk kthehen dot,
E në zemrën time së bashku jetojnë
Dhembja dhe malli të lara me lot!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Tue Oct 23, 2012 8:59 am

Ti e di
ti e di se sa shume me mungon

neteve te gjata ftohtesia me mbulon

zhytem ne kujtime

bie ne mendime

sa do te doja te te kisha prane vetes time.

ti e di sa e veshtire eshte te dashurosh

gjithe bota te duket pa ngjyra kaq bosh

kur ti nuk je prane meje.

e di?

ty ndoshta te duket cudi

por une besoj verberisht tek kjo dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Wed Oct 24, 2012 7:45 pm

Pika Loti
""""""""""""

Dy pika loti me ran mbi sy
Dhe un per tu seq po ndiej mall
Mundohem shume tet perqafoj
te jem pran e te ledhatoj

Sa shume ti po me mungon
Po kete gje vone e kuptova
mundohem mos ta them
pse kaq shum u dashurovaPse lindi dashuria
Mos valle esht nje epitet
Se ajo shume te afron
Dhe ne fund shpirtin ta vret


Dashuria eshte nje shembull
Qe gjithmon do ekzistoj
Dhe pse vet jam dashuruar
Njerezimit sja uroj

Ne jemi si hena dhe dielli
ndricojm boten mbare
jetojme ne te njejtin qiell
por mbetemi te ndare

une jetoj me yjet
dhe vetmin veshtir ta gjej
por je gjithmon ti dielli im
qe mungesen shume ta ndiej

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Thu Oct 25, 2012 5:27 am

Diell te akshamit te kam,
ylli me vezullues
i neteve te mia
dhe kur i veetm une jam
drita jote me deperton
mbi mua bie!

Diell i akshamit ti je
ne koken gjigante
te dashurise sime,
diell qe rrezet mua mbi dhe
e te gjitha planeteve


Diell je ti,
diell kjo vjeshtore
diell a dashuri
ateher kur behmi dy

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Thu Oct 25, 2012 7:26 am

Mos ma ndal lotin

edhe nje hap dhe do tjemi
...atje!?
atje ku askush nuk na shef...
atje,ku;
gjithmon kerkonim te ishim..bashk
atje,ku;
...eshte fillimi.e kurr fundi
atje,ku;
endrra,shkelqen si dielli.
atje,ku;
cdo trajt merr form harrimi,dhe
cdo gjeje qe ka ndodh
atje ku na pret butesia e shtratit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Thu Oct 25, 2012 11:36 am

Ndoshta
__________

Ndoshta ti do te ikesh nje dite
si fllad i lehte ne qetesi
me shpresen e harreses mes nesh
mes ne te dyve, mes dashurise

ndoshta do te ikesh i qete
pa dashur koken t’a kthesh pas
pa dashur syte e mi t’i kujtosh me lot
te mbushur me dhimbje plot

ndoshta do te qash edhe ti
ashtu si une me zemer te ngrire
ndoshta do te me puthesh duke thene
me vjen keq e dashur, lamtumire

por ndoshta dhimbja do te te mbyse
dhe zemra nuk do qe te iki kurrsesi
sado qe larg ti mund te shkosh
ndoshta do te kthehesh perseri....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   Sat Oct 27, 2012 4:56 am

Poezi e lar me lot

Mos e hidhero buzen
qe veq ty te qeshi
mos e mundo zemren
qe veq ty te deshti
mos e mbush me lot
syrin tim te zi
mos e braktis ti
kete DASHURI

ketu jam
dhe po pres
o shpirt I vuajtur
te me flasesh
e vetem te mos me lesh
sepse nje te kam
e si ti askush nuk eshte
e si ti askush sme don


ku je e ku te kam
kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
ne zemren time
te mbyllur me dry
pa lejen time askush
nuk mund me hy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi e larë me lot   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi e larë me lot

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum