www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Frika e meshkujve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Frika e meshkujve   Sat Apr 30, 2011 1:44 am

Meshkujt frikësohen nga braktisja. Këtë e kanë vërtetuar studiuesit mjekoligjor, të cilët, janë mbledhur për të hedhur idetë e reja mbi këtë emocion vdekje-shkaktues. Sipas këtyre studiuesve italianë, ky emocion nuk bëhet shpërthyes nga parandjenja e tradhtisë në çift apo e rivalitetit, por nga frika e braktisjes dhe pikërisht nga nevoja për t’u siguruar për atësinë e pasardhësit. ''Në vitet e fundit, dhuna ndaj grave deri në ato raste të vrasjeve tragjike ekstreme të partnerit tradhtar, shkaktohen më së shumti jo nga frika e tjetrit, por nga frika e braktisjes në një moment krize, si ky i tanishmi i krizës, një fenomen që po shkon drejt rritjes”, sqaron Isabella Marzagora Betsos, një kriminologe nga universiteti i Milanos.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Frika e meshkujve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum