www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Femrat më emotive

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Femrat më emotive   Sat Apr 30, 2011 1:45 am

Një grup shkencëtaresh nga Italia kanë marrë në studim 38 meshkuj dhe 40 femra me një moshë mesatare 24 vjeç. Ata u kanë bërë nga një pyetje të gjithëve dhe rezultati ka qenë se meshkujt ishin më racionalë në përgjigjen e tyre, ndërsa femrat më emotive. Pyetja në test ishte: imagjinoni sikur jeni përballë tre pacienteve që kanë nevojë për një transplant organi. Mund t’i shpëtoni të tre nëse vrisni një njeri të shëndetshëm. Meshkujt kanë thënë se do ta bënin një gjë të tillë, ndërsa femrat nuk ishin te gatshme te sakrifikonin një jetë për tre te tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Femrat më emotive

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum