www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Per Babin (Jo Personale}

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:42 pm

Babi im

Me quante qik, goce dhe vashe
Me babin time punonim bashke
Nje dite pa pritur degjova nje lajme
Babi i semure nena me tha.
Ju ofrova afer ne sy ta shikoja
C'do punojme sot babi a nuk ma thua?
Sot nuk do punojme me tha ai mua
Do pushojme pak se nuk me bejne duart.
Atehere do dal vet te punoj sot
Jo, jo me tha sot ketu me mua do qendrosh
Rrija afer dhe e shikoja si merrte fryme
Nganjehere edhe mbyllte syte.
Babi me shiko i thoja e ai hapte syte
Me trego dicka te mire qe dua te degjoj
Cka te te tregoj o babi im sot ty?
Deshiron ate tregimin me biciklet?
Cilin me thote ai nuk e mbaj ne mend
Kur me mesove te ngas bicikleten
E une nga vetebesimi theva koken
Filloi ai te qeshet por nuk kishte fuqi
Keshtu ditet kalonin e ai dobesohej cdo dite
Nje dite ne mengjesi ai mbylli syte
Babi me shiko i thash une perseri
Atehere nene peshperiti dicka;
Prej tash e tutje ti me nuk ke baba.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:43 pm

Emri yt

Emri yt sot eshte i gdhendur ne merme
beshke me dy data
16.08.1949 ---- 09.05.2004
njera ishte data me e gezuar per ne
e tjetra do jete data me e mallkuar.

Por ti ti nuk je poshte atij mermeri:
Ti nuk banon atje...
Ti banon ne kujtimet e mrekullueshme qe na ke len...
Banon ne optimizmin tend
Ne gezimin qe ke ditur te na dhurosh

Ti jeton ne profumin e luleve qe aq shume i adhuroje...
JEton ne buzeqeshjen qe ke len
ne personat qe ke dashur,
dhe ne lotet e atyre qe te kujtojne,

Ke qene nje baba i mrekullueshem,
Dua qe ta dish kete,
Dua qe te dish qe ti per mua JETON...
BABI...
Ti JETON NE ZEMREN TIME...
PER GJITMONE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:43 pm

PËR TY BABI

Të shkruaj sonte Babi
Nesër do të vij tek varri
Të tregoj se bija jote
Është e djegur nga malli!

E di që s'të vjen mirë
E di që ndryshe më mësove
E di që jam gabim
Po ndryshe s'mund të veproj!

Besën që ta dhash
E mbaj, nuk e shkeli kurrë
Se gjithmon më thoje
Ti je e fort, si t'ishe burrë

Nganjëherë Babi
Kur biej në gjumë
Në ëndërr më vjen Ti
Më thua me zë të ëmbël
,,Bijë të dashta shumë"

Tash të lutem Babi
Mos më duaj mua
Duaje mbesën ,afroje
Në vend meje, ledhatoje!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:43 pm

BABI, JAM PËRMALLUAR

Jam përmalluar shumë
Të kërkoj me mallëngjim
Të thërras me zë të shterrur
Tek Ti kërkoj strehim!

Më merr Babi atje
Dua të të kam pran
Dua të qaj në prehër
Se shumë vuajtje kam!

Asgjë nuk shof me sy
Më janë errësuar
Vetëm këto duar të zgjatura
Më mbetën duke të kërkuar!color]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:43 pm

Babi!

Mos mendo qe te harrova
Qe nuk shkruaj per Ty
Kam dhembje o Babi
Kam shum lot ne sy!

Me mungon ai preher i Yti
Ku koken kam mbeshtet
Kur qaja per te kaluaren
E kisha shum me leht!

Ai ze i Yti i embel me mungon
Keshillat qe i degjoja cdo dite
Bije behu e fort me thoje
Nuk ja vlen me u merzit!

Nuk jam e degjueshme o Babi
Askend nuk po e degjoj
Shpesh nga vuajtjet qe kam ne zemer
Edhe miqet e mij i injoroj!

Injorante nuk isha kurr
Si duket nga dhembja e fitova
Nuk po mundem te pajtohem
Me humbjet qe perjetova!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:44 pm

Fjala Jote E Fundit
-----------------

Per femiun ishe femi
Per te riun ishe i ri
Per plakun ishe plak
Ah sikur te ngjaja pake

Erdha tek varri Yt
Me sy mbushur lot
Te pyeta per at qe me mundon
Por Ti nuk me pergjegjesh dot

Me ka humb rruga Babi
A thua nga mallengjimi
Tani nuk dij as vete
Ku eshte fundi as fillimi

Mendoj ne vete si e marr
Ah sikur te isha gure varri
Te qendroj ke koka jote
E vdekur per Se gjalli

Babi!!!!!
Te gjithe shkruajn
Per Nena
Proze e poezi
E une kete qe shkruaj
Ta kushtoj vetem Ty

Te dashta per se gjalli
Te dua edhe ne varr
Per fjalet qe i shkrova
Te lutem ma bane hallall

Kujt ti ankohem babi
Per at qe me mundon
Te gjithe ma kthyen shpinden
Askush s'me degjon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:44 pm

Babi!

Mos mendo qe te harrova
Qe nuk shkruaj per Ty
Kam dhembje o Babi
Kam shum lot ne sy!

Me mungon ai preher i Yti
Ku koken kam mbeshtet
Kur qaja per te kaluaren
E kisha shum me leht!

Ai ze i Yti i embel me mungon
Keshillat qe i degjoja cdo dite
Bije behu e fort me thoje
Nuk ja vlen me u merzit!

Nuk jam e degjueshme o Babi
Askend nuk po e degjoj
Shpesh nga vuajtjet qe kam ne zemer
Edhe miqet e mij i injoroj!

Injorante nuk isha kurr
Si duket nga dhembja e fitova
Nuk po mundem te pajtohem
Me humbjet qe perjetova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   Sat Apr 30, 2011 9:44 pm

.BABI!
Sa shum me mori malli
Sa shum kohe kaloj
Pa Ty Babi i dashur
Sa veshtir te jetoj!

Lulet qe ke mbi varr
T'i ujita me lot
Te them Babi ime
Jame e merzitur sot!

Tani Babi im
Me mall te perqafoj
Do t'largohem ngadal
Me gjate s'mund te qendroj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Per Babin (Jo Personale}   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi Per Babin (Jo Personale}

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum