www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shteti qe mund te merret me qera

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shteti qe mund te merret me qera   Sun May 01, 2011 8:16 am

Nëse kërkoni të ndiheni mbret për një ditë mjafton të merrni me qera Principatën e Lihtenshtejnit, një parajsë prej 160 kilometrash metrash katrorë që pozicionohet mes Austrisë dhe Zvicrës.

Për të pasur nën kontroll këtë shtet të vogël duhet prenotuar 6 muaj para dhe nëse ndërron mendje “në minutën e fundit” atëherë mbahet kapari që konsiston në gjysmën e qerasë, pra 35 mijë dollarë.

Nëse e merr me qera Lihtenshtejnin do të të presin me një ceremoni zyrtare në të cilën të dorëzohen çelësat e qytetit, një rruge i vihet emri juaj për sa kohë do të jeni aty dhe do të darkoni në kështjellën e Vaduzit nën shoqërinë e verës që vjen direkt nga kantinat e princit. Mund të merrni me vete deri në 150 miq.

Ky lajm është dhënë nga faqja e internetit amerikane Airbnb, por nuk është konfirmuar ende zyrtarisht nga Vaduzi, kryeqyteti i Lihtenshtejnit.

Zyra turistike e këtij vendi (popullsia e të cilit arrin në 33 mijë banorë), e kontaktuar nga mediat britanike, ka bërë të ditur se nuk është në dijeni të kësaj iniciative.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shteti qe mund te merret me qera

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum