www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gara me karrige zyre

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Gara me karrige zyre   Sun May 01, 2011 8:19 am

Në qytetin gjerman Bad Koenig-Zell është mbajtur gara e tretë e vozitjes me karrige të zyrës. Garuesit sivjet kanë shtërnguar mirë karriget e tyre, ndërsa disa kanë arritur shpejtësinë deri në 35 kilometra në orë.

Kjo garë në Gjermani organizohet që tri vjet rresht ndërsa secilën herë në të marrin pjesë numër gjithnjë e më i madh i garuesve, të cilët vijnë për t’i prezantuar shpikjet e tyre, karrigat bizare në të cilat mund të vozitesh nëpër tatpjetat e rrugëve.

Në garën e sivjetshme fitoi Pierre Feller nga Luksemburgu, i cili i kaloi 183 metra për vetëm 26.95 sekonda. Përndryshe rregulli është i thjeshtë. Rrotat shtesë nuk lejohen dhe as mjetet ndihmëse të motorizuara. “para nisjes kontrollojmë çdo karrige”, tha Rene Garg, organizator i garës.

Natyrisht, në këtë garë ndahen çmime edhe për karrigen më të mirë të dizajnuar, ku është shpërblyer Heiko Winter, i cili ishte veshur si kauboj, ndërsa nga karrigeja kishte krijuar “kalin”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Gara me karrige zyre

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum