www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perse je ende “single”?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Perse je ende “single”?   Sun May 01, 2011 8:58 am

Rrotull teje të gjithë duken të lumtur dhe të dashuruar. Po ti përse je akoma vetëm?

Mund të ketë shumë arsye, por disa “ekspertë” kanë evidentuar 10 gabimet më të zakonshme të cilat duhen riparuar.

1. Mendon ende për ish-in
Edhe nëse thua se gjithcka ka mbaruar, ish-i yt mbetet ende një kujtim, nga i cili është e vështirë të lirohesh. Një tunel që nuk tregon asnjë dritë ne fund. Behu i/e fortë dhe clirohu prej së shkuarës.E kaluara është kapitull i mbyllur i jetës tënde. Përgatitu për aventura të reja.

2. Je një pre tepër i/e vështirë
Në dashuri fiton kush luan, por jo kush është i pakapshëm. Normal që loja është e kendshme, por nëse kërkon një histori të rëndësishme mos u trego shumë kokëfortë. Duhet të jesh vetvetja dhe origjinal, mos ki frikë të tregosh ndjenjat dhe ndonjë dobësi tënden.

3 Kërkon vetëm dashuri me plot romancë.
Ndoshta problemi yt në dashuri është nëse ke shumë pretendime, kërkon një histori si nëpër filma, plot me të papritura të këndshme. Perfeksioni nuk ekziston dhe nga partneri/ja duhen vlerësuar edhe defektet.

4. Ke shumë frikë
Shpesh të kujtohet se sa herë të kanë thyer zemrën. Negativiteti largon dashurinë dhe të bën që te mbetesh vetëm për shumë kohë. Evito që të biesh në pesimizëm. E ardhmja do të ofrojë gjëra të mira nëse ke dëshirë për një aventurë të re.

5.Beson vetëm në dashuritë virtuale
Interneti dhe rrjetet sociale kanë krijuar varësi. Historitë online të dashurisë janë romantike, por kur përballesh me realitetin gjërat janë krejt ndryshe.Gjetja e njerëzve të rinj përmes interntetit është ok, por mos lejo që raporti të mbetet vetëm virtual. Njohja tradicionale është më e mirë.

6. Nuk do të humbasësh pavarësinë
Ky është një prej gabimeve klasike që njerëzit mbeten vetëm. Largohesh prej cdo lidhjeje të re, sepse ke frikë mos humbet lirinë dhe pavarësinë tënde, por harron se largon shansin për një dashuri të madhe. Nuk ka marrëdhenie serioze nëse kërkon të jesh plotësisht i/e pavarur. Mos harro: vetëm nuk mund të jetohet…

7. Je viktimë e stereotipeve
Shpjegimi është: Burrat janë tradhtarë, gratë janë shumë kërkuese…Duhet të heqësh dorë nga përgjithësimet. Cdo histori është ndryshe nga të tjerat dhe me dashuri mund të thyesh të gjitha barrierat.

8. Kërkon histori torturuese
Ka raste që njerëzve u pëlqen që të vuajnë prej partnerit. Ata gjejnë ngushëllim te miqtë. Kujdes! Dashuria pasionante është e bukur, por nuk mund të zgjasë shumë. Një marrëdhënie serioze bazohet te normaliteti dhe jo te ngjarjet tronditëse që të trazojnë shpirtin orë e cast.

9. Mendon se nuk është momenti i duhur
Në këtë moment duhet të mendosh për punën, për t’u dobësuar, nuk ke kohë për një histori serioze sepse ke të tjera objektiva dhe impenjime. Por duhet të heqësh dorë nga racionaliteti dhe gjetja e justifikimeve. Dikush po pret për ty dhe përgatitu për një aventurë që mund të të ndryshojë jetën.

10. E merr me shumë nxitim
Historitë e mëdha krijohen me baza dhe kërkojnë kohën e duhur. Mos u nxito duke u lidhur me personin e parë që të del përpara, ndoshta nuk është i duhuri. Merr kohën e duhur për të gjetur shpirtin binjak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Perse je ende “single”?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum