www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Apple, Kompania më e madhe në botë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Apple, Kompania më e madhe në botë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple, Kompania më e madhe në botë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
ErroR
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
ErroR

Numri i postimeve : 444
Data regjis. : 03/12/2010
Location : N'Mal

Apple, Kompania më e madhe në botë Empty
MesazhTitulli: Apple, Kompania më e madhe në botë   Apple, Kompania më e madhe në botë EmptySun Aug 14, 2011 7:25 am

Apple, Kompania më e madhe në botë 530302590lajmetari530302590

Kompania teknologjike, Apple, ia ka kaluar kompanisë multinacionale të naftës dhe gazit, Exxon Mobil, dhe është bëtë ndërmarrja me vlerën më të madhe në botë.

Kompania Apple, me seli në Shtetet e Bashkuara, dje në bursat në Nju Jork, e kishte vlerën prej 337 miliarda dollarësh, duke ia kaluar ndërmarrjes Exxon Mobil, e cila e ka vlerën 331 miliardë dollarë.

Një aksion i kompanisë Apple e kishte vlerën 363 dollarë, që ishte vlera më e madhe e një aksioni në krahasim me atë të ndërmarrjeve të tjera.

Prej vitit 2005, Exxon Mobil, me seli në SHBA, radhitej e para në listën e kompanive me vlerën më të madhe.

Të ardhurat e firmës Apple janë rritur viteve të fundit për shkak të forcimit të prodhimeve të saj iPod, iPhone dhe pajisjet e tjera elektronike, që kërkohen në gjithë botën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Apple, Kompania më e madhe në botë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Kompania We We ( hahaha)
» Shqipnia e Madhe
» Google+ humb shfrytëzues me të madhe
» Vetitë e lutjes së madhe
» Ndihmë të madhe Islame për Haitin
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum