www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 7, në 42% të kompjuterëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
ErroR
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 444
Data regjis. : 03/12/2010
Location : N'Mal

MesazhTitulli: Windows 7, në 42% të kompjuterëve   Sun Aug 14, 2011 7:26 amSipas llogarive 42% të kompjuterëve në përdorim sot, xhirojnë Windows 7. Llogaritet që 94% e kompjuterëve të rinj që do të hidhen në treg do të kenë të instaluar Windows 7.

Në krahasim, Mac OS X gjendet në 4% të kompjuterëve, ndërsa Linux vetëm në 2%. Për sa i përket bizneseve, departamentet e tyre të IT po bëjnë një ndryshim masiv me vendosjen në punë të Windows 7. Por duket se ky do të jetë versioni i fundit i Windows që ato po përdorin, duke qenë se po kalohet në sistemet që funksionojnë në rrjet.

Microsoft për të konsoliduar akoma më tepër tregun i është drejtuar institucioneve shtetërore në lindjen e mese. Por manovra është akoma e pa sigurt, duke parë paqëndrueshmërinë politike të zonës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Windows 7, në 42% të kompjuterëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum