www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Izraeliti që ndërroi gjininë është shtatzënë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Izraeliti që ndërroi gjininë është shtatzënë   Wed Sep 28, 2011 6:59 pm


Izraeliti 24 vjeçar shokoi personelin e mjekëve në pjesën qendrore të Izraelit, kur të dielën hyri në recepcionin e spitalit dhe informoi mjekët se i është nënshtruar operacionit të ndërrimit të gjinisë dhe tash është shtatzënë.

Ky i ri, i lindur si femër, është izraeliti i parë i cili pas ndërrimit të gjinisë mbeti shtatzënë, pasi nuk kishte hequr organet reproduktive. Ai jeton i martuar me një burrë dhe është në muajin e shtatë të shtatzënisë.

“Të gjithë mbetëm të shokuar”, tha një pacient i cili gjendej në spital. “Dukej si burrë nga jashtë dhe kërkoi nga mjekët që t’i drejtoheshin si burrë”, rrëfeu pacienti.

Burri shtatzënë, i cili thuhet se ka edhe mjekër, kërkoi që identiteti i tij të mbahej sekret.

Ai është duke përdorur hormone për tu dukur edhe më burrë!

Para tri vitesh, izraeliti i është nënshtruar operacionit për heqjen e gjinjve në SHBA, por vendosi që t’i mbajë organet reproduktive. Kështu e la mundësinë hapur për të mbetur shtatzënë.

Pas kontrollit mjekësorë, burri shtatzënë është liruar nga spitali sepse, me sa duket, mjekët kanë parë se shtatzënia e tij po ecën sipas planit.

Operacioni i ndërrimit të gjinisë zakonisht përfshinë edhe heqjen e organeve gjenitale femërore të cilat zëvendësohen me organin gjenital mashkullor, shkruan gazeta izraelite “Jediot ahronot”, në botimin e saj online.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Izraeliti që ndërroi gjininë është shtatzënë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum