www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në një restorant në Arabi jepen gjoba për ata që nuk e përfundojnë ushqimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Në një restorant në Arabi jepen gjoba për ata që nuk e përfundojnë ushqimin   Wed Sep 28, 2011 7:02 pm


Shpesh njerëzve u ndodh që kur shkojnë për një drekë apo darkë në restorant, të mos e përfundojnë të gjithë ushqimin, për shkak se kanë porositur shumë apo nuk kanë oreks.

Por, nëse kjo gjë është normale në gjithë botën, në një restorant në Arabinë Saudite gjobitesh.

Kështu, një restorant në Damman i gjobit të gjithë klientët e vet, nëse nuk e përfundojnë të gjithë ushqimin. Sa më shumë ushqim që ata të lënë në pjatë, aq më shumë ata do të paguajnë një gjobë, përveç faturës së ushqimit.

Fahad Al Anezi, pronari i restorantit, është shprehur se gjobat janë të domosdoshme, pasi "ka shumë klientë të cilët bëjnë porosi të ekzagjeruara për t’i impresionuar njerëzit përreth dhe për të treguar prestigjin e tyre social"

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Në një restorant në Arabi jepen gjoba për ata që nuk e përfundojnë ushqimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum