www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple prezantoi iPhone 4S, dy herë më i shpejtë se 4-shi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Apple prezantoi iPhone 4S, dy herë më i shpejtë se 4-shi   Thu Oct 06, 2011 8:40 pmKonferenca e prezantimit të modelit të ri të kompanisë Apple, atij iPhone 4S, në këto momente ka përfunduar.

Në fjalën hyrëse të prezantimit të modelit të ri të iPhone, shefi ekzekutiv i Apple, Phil Schiller, tha se 4S është më i hollë dhe me ekran më ndjeshëm në prekje se modeli paraprak.

Për ta prezantuar grafikën e iPhone 4S, në skenë doli Mike Capps, president i “Epic Games”, duke demonstruar lojën Infinity Blade 2, të shfaqur në një ekran të madh, e cila është shumë më e fuqishme në grafikë sesa versioni i parë.

Ndërkaq, edhe procesori i ri i iPhone është 2 herë më i shpejtë sesa ai i vjetri, në iPhone4, duke zëvendësuar atë të vjetrin A4, me të riun A5, me dy bërthama. Gjithashtu, në konferencë u prezantua edhe bateria e iPhone-it të ri, që thuhet se do të jetë shumë më jetëgjatë sesa ajo e vjetra. Jetëgjatësia e saj do të jetë: 8 orë telefonatë apo 40 orë duke dëgjuar muzikë. Për këtë mund të thuhet se është një përmirësim me vend.

Apple gjithashtu njofton se në modelin e ri të telefonit të saj të mençur, iPhone 4S, do të jenë të integruara dy antena, duke mundësuar kështu kalimin e sistemit pa-tela (wireless) nga njëra, në antenën tjetër “për ta përmirësuar edhe më tej cilësinë e telefonatës”.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Apple prezantoi iPhone 4S, dy herë më i shpejtë se 4-shi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum