www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Genta pjesëmarrëse në Festivalin e Këngës së 50-të në RTSH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Genta pjesëmarrëse në Festivalin e Këngës së 50-të në RTSH   Mon Oct 10, 2011 2:47 amPop ylli kosovar, Genta Ismajli është duke përgatitur një këngë për Festivalin e Këngës së 50-të në RTSH.

Festivali “Kënga Magjike” 2011 ka filluar disa javë më parë me prezantimin e këngëve konkurruese të këtij edicioni, ndërsa Radio Televizioni Shqiptar po përgatitet për fazën e pranimit të këngëve pjesëmarrëse të edicionit të 50-të të Festivalit të Këngës.

Sipas burimeve të Telegrafit.com, këngëtarja energjike Genta Ismajli është në përgatitje të një kënge me të cilën ajo do të marrë pjesë në edicionin e 50-të jubilar të Festivalit të Këngës në RTSH. Edhe pse Genta nuk ka konfirmuar zyrtarisht asgjë deri tani, ne kemi mësuar se ajo është duke bashkëpunuar me një kompozitor më famë ndërkombëtare.

Genta është shprehur shprehur disa herë më parë për shtypin, dëshirën e saj të flakët për të shkelur skenën e madhe të Eurovizionit. E vetmja mundësi për të përfaqësuar shtetin shqiptar në “Eurovision Song Contest”, është kushti që të triumfosh në Festivalin e Këngës.

Afati i fundit për pranimin e këngëve në Festivalin e Këngës 2011 është data 14 tetor. Sa i përket organizimit të festivalit, drejtori i ri, Shpëtim Saraçi ka pohur se edicioni jubilar i festivalit do të jetë një festë e madhe dhe po punohet për një festival plotësisht live.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Genta pjesëmarrëse në Festivalin e Këngës së 50-të në RTSH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum