www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jashtëtokësorët do të njoftohen me njerëzit për dy muaj?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Jashtëtokësorët do të njoftohen me njerëzit për dy muaj?   Wed Oct 19, 2011 6:09 pm
Shkencëtarët amerikan të SETI, detyra kryesore e të cilëve është hetimi i jashtëtokësorëve, theksojnë se në afërsi të tokës gjenden tre anije të mëdha me ta. Sipas llogaritjeve, jashtëtokësorët do të njoftohen me njerëzit për dy muaj.

Gazetat amerikane veçse përgatiten për efekt psikik të vizitës të jashtëtokësorëve në tokë. Arsyet e vizitës së tyre janë të panjohura, ashtu që për vizitën e tyre ka disa skenarë.

“Në varësi me atë se si do të sillen ndaj nesh, jashtëtokësorët nga njerëzit mund të marrin eksperiencën më të mirë dhe teknologjinë më moderne”, është theksuar në një shkrim në gazetën “Guardian”, transmeton “zhurnal”.

Ndërsa nëse dëshirojnë ta dëmtojnë llojin njerëzor, mund të na shfrytëzojnë për eksperimentim me sëmundje të panjohura ose të krijojnë nga njerëzit inteligjencë artificiale edhe ajo të jetë fillimi i një lufte të tmerrshme.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Jashtëtokësorët do të njoftohen me njerëzit për dy muaj?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum