www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lenovo blen Lenovo Mobile

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Lenovo blen Lenovo Mobile   Sat Dec 05, 2009 9:30 pm

Lenovo blen Lenovo MobileLenovo blen njësinë "e vet" për prodhimin e e celularëve. Në fakt, kompania në muajin mars të vitit të kaluar e kishte shitur njësinë Lenovo Mobile tek një grup investitorësh me qëllim të fokusimit në afarizmin e vet kryesor, atë me kompjuterë.
Në kompani duket se kanë vendosur që është koha për t’u kthyer në tregun e celularëve, dhe pronarëve të tanishëm të njësisë së shitur kanë vendosur t’i japin rreth 200 milionë dollarë për ta kthyer atë sërish nën pronësinë e vet.

Në arsyetimin e këtij veprimi, nga Lenovo pohojnë se “funksionaliteti i kompjuterëve përputhet me funksionalitetin e telefonave të mençur", dhe se shohin mundësi për rritje të dukshme në këtë fushë. Për më tepër, tregu kinez i internetit mobil deri në vitin 2014 pritet të rritet në mbi 16 miliardë dollarë.

Në tremujorin e fundit Lenovo ka dyfishuar profitin e vet i cili ka qenë 53 milionë dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lenovo blen Lenovo Mobile

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum