www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia pret rritje stabile

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Nokia pret rritje stabile   Sat Dec 05, 2009 9:32 pmProdhuesi kryesor i telefonave celularë vitin e ardhshëm pret të mbaj pjesëmarrjen aktuale në treg, gjersa pret të shes 10 për qind më shumë pasjeje mobile.
Në kompani theksojnë se tregu i celularëve po stabilizohet çdo ditë e më shumë, dhe se më shumë po rritet në tregjet ku Nokia ka përparësi ndaj konkurrentëve të saj.

Pjesëmarrja e kompanisë në tregun global do të duhej të mbetej përafërsisht e njëjtë, respektivisht në shkallën prej 38%, mirëpo përfitimet do të duhej të rriteshin kur merret parasysh se do të fokusohet në stabilizimin e çmimeve të pajisjeve mobile.

Në fakt, në tremujorin e tretë çmimi mesatar i celularëve të Nokias ka qenë 62 euro, derisa në periudhën e njëjtë të vitit paraprak mesatarja ka qenë 72 euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nokia pret rritje stabile

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum