www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?   Sat Oct 29, 2011 5:47 pmZyra e sekretarit për mbrojtje të të dhënave në Irlandë do të nisë një hetim kundër Facebookut për shkak të akuzave që ky rrjet social krijon dhe ruan profile të fshehta, si të anëtarëve të vet, po ashtu edhe të atyre që nuk janë anëtarë.

Konkretisht, organizata Europe-v-Facebook ka bërë një ankesë në të cilën pohohet që Facebook mbledh emra, adresa banimi dhe e-maili, numra telefoni dhe të dhëna për punësimin e vizitorëve të paregjistruar, të cilat pastaj i bën bashkë në profile të fshehta – një praktikë e ngjashme thuhet se aplikohet edhe për shfrytëzuesit e regjistruar.

Në të dy rastet bëhet fjalë për mbledhje të fshehtë të të dhënave në prapavijë, pa dijeninë e njerëzve. Këto profile më pas shfrytëzohen për preferim të miqve dhe për ftesa të rreme për Facebook nga të njohurit.

Përveç kësaj, ankesa thekson edhe që dega e kësaj kompanie në Irlandë (që është e ngarkuar edhe për të gjithë shfrytëzuesit tjerë jashtë Amerikës dhe Kanadasë) nuk i jep të dhënat e shfrytëzuesve me kërkesë, që bashkë me akuzat e sipërpërmendura, paraqet shkelje të ligjit irlandez për mbrojtjen e të dhënave.

Autoritetet irlandeze pohojnë që hetime kundër Facebookut për shkelje të privatësisë kanë planifikuar të bëjnë edhe para ankesave të Evrope-v-Facebook./k.a/

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum