www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fotografia e parë e trashëguesit të modelit Alfa Romeo 147

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Fotografia e parë e trashëguesit të modelit Alfa Romeo 147   Sat Dec 05, 2009 9:33 pmPas një vargu të fotografive spiune, e edhe atyre nga fabrikat, Alfa e ka marrë guximin të na e shfaqë fotografinë e parë të trashëguesit të modelit 147.
Emri i këtij automjeti ende nuk është i njohur, derisa po përflitet që ai është duke u menduar të jetë në mes të “Milano” apo “Giulietta”. Italianët kanë ende kohë të marrin vendimin, kur merret parasysh se automjeti për herë do të paraqitet qysh vitin e ardhshëm në vitin e ardhshëm në panairin e automjeteve në Gjenevë.

Ajo që dihet është se do të ndërtohet në platformën e re C-Evo të cilën do ta ndajë me modelet tjera nga grupi i Fiatit, përfshirë edhe Chrysler.

Automjeti konkurrent i Alfas në segmentin evropian C do të jetë i gjatë 4.35 metra, 1.46 metra i lartë dhe 1.8 metra i gjerë, me largësi në mes boshtesh prej 2.63 metrash dhe bagazh prej 350 litrash.

Ky model fillimisht do të ofrohet me dy motorë më benzinë - 1.4 TB e 1.4 TB MultiAir me 120, respektivisht 170 kuaj fuqi, si dhe dy me naftë - 1.6 JTDM e 2.0 JTDM me 105 dhe 170 kuaj fuqi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Fotografia e parë e trashëguesit të modelit Alfa Romeo 147

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum