www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Deri në mot 300.000 aplikacione për iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Deri në mot 300.000 aplikacione për iPhone   Sat Dec 05, 2009 9:35 pmAnalistët e kompanisë IDC për vitin e ardhshëm parashohin rritje të fuqishme të internetit mobil, mirëpo rritjen më të madhe e parashohin për dyqanin online AppStore të kompanisë Apple i cili ofron aplikacione për celulari e popullarizuar iPhone.
Sipas të dhënave të IDC-së, numri i aplikacioneve në AppStore po rritet për 900 për qind, derisa deri në fund të vitit të ardhshëm numri i përgjithshëm i aplikacioneve do të duhej të trefishohej deri në 300.000 aplikacione.

Ndërsa, sa i përket dyqanit tjetër konkurrent, Google Android Market, IDC parasheh se numri i aplikacioneve në të deri në fund të vitit do të jetë në mes të 50 e 70.000.

IDC gjithashtu thekson se është në rritje të pandalshme edhe numri i pajisjeve mobile me qasje në internet, e deri në fund të vitit 2010 numri i pajisjeve të cilat do të janë online do ta thyej rekordin prej një miliard.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Deri në mot 300.000 aplikacione për iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum