www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbia ka një plan të fshehtë !!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lambiano
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 362
Data regjis. : 08/12/2011
Location : Earth

MesazhTitulli: Serbia ka një plan të fshehtë !!   Mon Dec 19, 2011 12:29 am

Deputeti shqiptar në Parlamentin serb, Riza Halimi, ka vlerësuar se deklaratat e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Brendshëm të Serbisë, Ivica Dacic, rreth kufijve janë provokuese dhe prodhojnë më shumë luftë sesa stabilitet.

Në një intervistë për agjencinë Presheva jonë, Halimi ka thënë se Qeveria e Serbisë ka një plan të fshehtë për Kosovën dhe Luginën e Preshevës, për të cilin nuk janë në dijeni as deputetët serbë.

Më tej, ai ka thënë se e ka përshëndetur fillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel rreth çështjeve teknike, e sidomos tani ai përshëndet rezultatet e para- marrëveshjet rreth diplomave dhe lëvizjes së lirë.

“Unë nuk jam për ndarjen e Kosovës, por për një politikë konstruktive, e kam fjalën për një reciprocitet mes dy shteteve- Kosovës dhe Serbisë, që shqiptarët në Serbi të kenë as më shumë e as më pak të drejta se sa serbët e Kosovës. Sepse idetë për ndarjen apo këmbime territoresh janë hipoteza dhe të rrezikshme për stabilitetin në rajon, kur dihet struktura e banuar në Ballkan”, ka thënë kryetari i PVD-së.

~lambiano~
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Serbia ka një plan të fshehtë !!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum