www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë   Sat Feb 18, 2012 4:53 am

Presidenti i Gjermanisë, Kristian Vulf dha dorëheqje. Vendimin e mori pasi opozita i bëri thirrje që të tërhiqet nga posti për shkak se prokuroria kërkoi nga Parlamenti që t’i merret imuniteti për shkak akuzave për korrupsion.
“Gjatë disa ditëve dhe javëve të fundit u tregua se populli gjerman i beson akuzave dhe për këtë arsye efikasiteti im është sjellë seriozisht në pyetje. Andaj e kam të pamundur që me efikasitet ta ushtroj këtë post, si në vend ashtu edhe në botën e jashtme”, deklaroi Kristian Vulf, president i Gjermanisë.
Për shkak të zhvillimit të ngjarjeve në Gjermani, kancelarja Angela Merkel anuloi vizitën në Romë. Në drejtimin e vet para gazetarëve Merkel paralajmëroi se së shpejti do të fillojnë bisedimet për gjetjen e zëvendësit të Vulfit.
“Deklaratën e presidentit e pranova me një respekt të madh dhe personalisht shpreh keqardhje të thellë. Gjatë mandatit të tij Krisitan Vulf angazhoi tërë energjinë e vet për nevojat e një Gjermanie moderne e të hapur. Ai na ofroi impulse të rëndësishme dhe qartë bëri me dije se fuqia e këtij vendi është në llojllojshmëri. Këto gjëra për herë do të jenë të lidhur me emrin e tij”, tha Angela Merkel, kancelare e Gjermanisë.
Vulf nga fundi i vitit të kaluar gjendet nën akuzë për shkak të raporteve të paqarta financiare me biznesmenët e pasur lidhur me kredinë e marrë prej gjysmë milioni euro për blerjen e shtëpisë dhe akuzat e tjera që kryesisht kanë të bëjnë me periudhën derisa ishte shefi i qeverisë së Sanksonisë së Poshtme.


_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë   Sun Feb 19, 2012 4:18 am

a mos tu dhimt ahahahhahah doreheqja e Wulfit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë   Sun Feb 19, 2012 5:47 am

Malësor shkruajti:
a mos tu dhimt ahahahhahah doreheqja e Wulfit
shum breee rahmetlia ka qen i kurruPtum si ka ne hahahhaha

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë   Tue Feb 21, 2012 8:15 am

ra korrupcioni humbet vendi i punes ishalla vlen edhe per shtetasit Kosovar uuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Dorëhiqet presidenti i Gjermanisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum