www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje Leter per ty........

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
ARIEL
i/e Përjashtuar
i/e Përjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 2612
Data regjis. : 02/12/2009
Age : 33
Location : Aty ku zemra ime ndjen me shume dashuri,,knaqesi dhe lumturi

MesazhTitulli: Nje Leter per ty........   Sat Dec 05, 2009 11:56 pm

Nje Leter per ty..............

ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te
gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe
je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje
nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me
vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten
time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht
se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E
di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te
mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova
dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem
ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe
jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume
se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja,
por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne
Bote...

Per ty kuptimi jetes..{ZEMER}

Bie shi jashte ben shume ftohte por per
cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem
gjalle...hyre shume papritur ne jeten time....nuk e di as vete si dhe pse hyre
nuk e dija se do te te doja apo se do ndjeja ndonjehere per ty nje gje te
tille...por ja qe ditet kalojne dhe une lidhem cdo cast e me shum me ty...deri
sa po behesh pjese e pandashme e jetes time
deri sa pa ty nuk mund te rri dhe
keshtu ditet kalon duke te dashur ty..faleminderit per keto dite te
bukura..faleminderit per ate qe je...faleminderit per cdo moment dhe kohe qe
kalon me mua...faleminderit sepse sa here te shikoj gjithcka ka nje
kuptim...faleminderit qe me bene te ndjehem mire...faleminderit qe me bene te
ndjehem e sigurt dhe e rendeshishme...faleminderit qe me bene te
qesh...faleminderit qe je imi.. faleminderit qe rri me mua...faleminderit qe me
duron...faleminderit qe je kaq fantastike...faleminderit qe me bene te
lumtur...faleminderit qe me ben te jetoj kete dashuri me sy te
hapur...faleminderit qe me do....faleminderit qe hyre ne jeten time...ndoshta
mendohet se ne kete moshe nuk e dime ceshte dashuria po a mund te me tregoje
dikush emrin e kesaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me
shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj
sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu
e me ne fund te jemi ne te dy e jam i gatshme te pres e te tregoj kuptimin e
fjales dashuri ....TE DUA SHUME. ZEMER.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Fri Aug 20, 2010 10:38 am

nje leter per ty,do e nisja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
avatar

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Sun Nov 07, 2010 12:45 am

PO NIS KETE LETER SOT PER TY SEPSE NDJEJ MALL POR E DI QE S'DO TA LEXOSH DHE AS QE DUA TA LEXOSH . NUK DUA QE TE SHOHESH QE NE CDO GERME KA NGA NJE LOT PER TY TI , NUK DUET TA DISH SE SA TE DUA , NUK DUET TA DISH SE SA VUAJ...QE S'JE NE JETEN TIME ASKUSH S'DO TA DIJ SEPSE ASKUJT S'DO T'JA THEM...LE TE MBETESH TI NJE ENDER NGA E CILA JAM ZGJUAR QDO MENGJES SE E GJITHE QENIA IME MBETI NE TE .LE TE MBETESH TI NE JETEN TIME MOLLA E NDALUAR SEPSE UNE KUR ME S'DO JEM ME TY .TANI TI JE LARG DHE AS TE NJEJTIN AJER ME MUA NUK THITH POR KEMI TE NJEJTIN DIELL QE NA NGROHTE ZEMRAT , KEMI TE NJEJTAT YJE QE NA NDRICONIN SYT , KEMI TE NJEJTIN ZOT QE NA BASHKOI E NA NDAU PERFUNDIMISHT...LE TE JET KJO LETER PER SHPIRTIN TIM SEPSE ASGJE S'MBETI PER TY

E ZHGENJYER NGA JETA....( B....A )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Sun Nov 07, 2010 4:27 am

zemer,mbreme nuk fjeta fare,vertete iu drejtova shtratit per gjume,po sa vura koken ne jastek,mu paraftyrua hija jote.Ai syri yt si sy meshqerre me dukej se po me bente drite prane shtratit!U zgjova dhe ndeza driten,nga sirtari mora nje flete dhe lapsin,lapsi me dridhej ne dore sikur kishte termet.I kushtova ca vargje per ty.Ti je futur diku ne brendesine e shpirtit tim dhe nuk me len te qete!Sahere veshet me bejne se po degjoi zerin tend,sahere buzet e pregatitura per puthjet tua me mbesin varur,sahere tringellon telefoni mendoj se vjen thirrja juaj.Eh,jo ka ndryshuar diqka ne mes nesh,me nuk eshte sikur püerpara.Nje egersire u fut nemes nesh dhe na shkaterroi gjithqka qe me mund e ndertuam.
Mallkuar qofte pikellim 2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
avatar

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Tue Nov 16, 2010 7:24 pm

LARGESIA

Thon se shpresa e fundit vdes dhe une cdo here kete fjal kujtoj perderisa
mungesa jote me lendon ne shpirt.Te dua aq shume sa qe largesia qe kom
me ty me ben te te dua edhe me shume se tani,edhe pse kjo dashuri qe
kom une per ty ska dashuri me te madhe.Thone larg syve larg zemres
mirpo mua per qudi me ndodh e kunderta,sa me shume qe nuk te shoh aq me
teper te ndjej afer vetes.Shikoj njerzit dhe papritur me shfaqet fytyra
jote,zerat qe ndegjoj pas shpine me gjasojne me zerin tend te embel dhe
per nje qast me kap nje mall,fillojn lotet te rjedhin nga syri im sepse
shoh se ato qe i ndegjoj dhe shoh jane vetem nje genjeshter qe me
nguliten ne koke dhe fillojne te me merzisin dhe me bejn te vuaj edhe
me shume se tani.Nuk jom e qete perderisa nuk te kom afer,nuk jom e
qete kur s'shijoj buzet e tua,se shoh fytyren tende engjellore,se ndjej
trupin tend afer vetes.
Mengjesi me agon duke te kujtuar ty,Endrrat
nuk me lën te qete duke me trazuar mbremjen duke me zgjuar nga gjumi
dhe duke mos vëne gjume se paku 1 ore.Asgje nuk me bon te lumtur
perderisa ty ste kom afer,shpresoj se nje dite Zoti do na ofron me
shume do na zhduk largesin do na ofroj lumturine dhe jeten do na beje
aq te mire sa te tjeret do na ken zili.Kom frik se endrra ime e
perjetshme te mos realizohet dhe kesaj i kom frik,sepse nga nje largesi
e tille mund te presesh gjithqka.1 Here ne vite nuk me mjafton te jem
me ty,dua qdo moment te jem me ty te ndjej aromen e trupit tend qe me
ben te cmendem ato momente perderisa prek trupin tim me lehtësi dhe
shijon buzet e mija me ngrohtesi,gjithashtu prekjet e tua qe me bojn te
dridhem dhe keto gjera i bej per pak kohe dhe pastaj nuk te shoh 1 vite
te tere.E trishtuar, me malll me shpirt te lodhur pres qe se paku te
mos zhgenjehem nga gjithe kjo.Muajt,Javet,Ditet shikoj dhe me duket se
njejta date cdo dit mbet ne Kalendar duke mos levizur vendin. Shpresoj
se nje dite do jem me ty dhe do ti shmangemi largesise dhe do kemi nje
jete te tere se bashku dhe gjithe endrrat do i bejm realitet.

TE DUA I DASHUR.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Mon Nov 22, 2010 7:04 am

Per ty...

Per ty qe se meriton kete shkrim!
Per pa pjekurine tende, dhe pakujdesine tende..disa fjale qe po me ngelin ne fyt, por per ty do ti them..
Ti, ishe dikur, nje mik i mire?? mund te quajme te tille?
Mbase.. per ty, qe ke len gjurme ne zemren time, per ty qe ke pas deren e hapur ne thellesine e shpirtit tim, asnje pengese nuk ke pas..gabim.. dhe vetem ti..hija jote ka pas kete privilegj, ka pas kete shanc, HIJA JOTE, jo ti!
Ka qen thjeshte nje hije kalimtare. E di..ne fakt sa isha e lumtur per ate hije, sa do e idhur qe ishte. Me mjaftonte kupton? Nuk pretendoja.. me mjaftonte!
Hija me ka rrite besoj, por gjith besimet e mija sot koha mi ka vertetuar, kan qen thjeshte nje imagjinate, besoja me shume tek ti se sa tek vetja. Me kupton?
Besoja me shume ne nje hije se sa ne nje ndjenje te sinqerte.
Kam krijuar ne mendjen time ate iluzjon qe leviz boten, sikur s'jetoja dot pa ate hije, por sot mund te te them pa frike shkurt shqip dhe qarte, qe un jetoj pa ate hije..
Kam ul veten duke u krahasuar, por sot kuptoj se askush nuk mund te me ulin poshte, sepse ne rradhe te pare vij un, pastaj vjen ti.. Me kupton?
Isha e lumtur per cdo gje sa do e vogel, per cdo moment, per nje buzeqeshje te vjedhur, per nje "batut" koti, per cdo fjale qe merrte jete nga goja jote..
me kupton?
Cdo gje ka nje shpjegim dhe un ne fakt nuk arrij te iu jap shpjegime shume gjerave, pse valle? Ndoshta fajin se kam un, apo thjeshte ti e ke.. apo serishte gabohem? Jo me vjen keq. Tani nuk gabohem me.
Hija jote me ka dhuruar jete, mendoje te kishe qen ti
Por tani kuptoj qe s'kam nevoj me per ate jete, sepse me ne fund si ne foshnje e vogel, u rrita dhe un, krijova ato rrethanat, dhe tani avash avash eci vet.. vrapoj vet..ne jeten time.
Te thash largohu? JO kurr.. te kerkova te me qendrosh prane? Asnjehere..Sepse ai qe te don, e din vet se kurr duhet qendruar prane, me kupton?
Un gjithmone te kam kuptuar mjafte mire, gjithmone kam dite te hjeshoja diten, kam dit te te dhuroja ate lezetin e castit, kam dite te te beja te buzeqeshja, si nje yll i vogel qe te qendron prane...gjithmone... Te kam degjuar, te kam kshilluar, s'te kam kerkuar asgje, me mjaftonte te qendroja prane problemeve te tuaja. Por tani nuk dua me. Me kupton?
Tani po qe iu jap vlera atyre momenteve, iu jap vlera atyre silljeve te mija, dhe jo te tuaja.. dhe me ne fund kuptova qe besimi ishte ne xhepin e gabuar.

Tani cdo gje dua qe thjeshte te mbetin nje hije, nje hije e bukur, nje kujtim, qe do tregoj ndoshta femijve te mi..nje shpres e vdekur, dua qe cdo gje te mos me shoqeroje me ne vazhdimin e jetes time.. Dua qe te te shoh te lumtur, po te kisha mundesi dhe zemren do te ta dhuroja qe ti te ishe i lumtur.. por tani e di qe se meriton ate zemer, syte e mi do ti ipja.. por e di qe do ishin ne duart e gabuar..

Ti sme meriton, me kupton?

Keto fjale qe me kishin ngele ne fyt ishin per ty...

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Mon Nov 22, 2010 7:48 am

Kam lindur,kam vujtur,kam qarë,kam qeshur,kam
bërë cmendurira...jam dashuruar-më ka bërë të lumtur,të vujtur. kam bërë
gabime..Jam rritur kam mësuar që jeta nuk është e lehtë por as mision i
pamundur...Shijoj cdo ditë që jetoj në menyren time...dhe kapem fort mbas
realitetit ku historia thotë që njerzit zhgënjejnë...po...r sot,sot jam e
lumtur.dhe nuk pendohem për asgjë...as per Budallaqkat qe thojn njerzit per te me ulur muaa jo ket se kam lejuar asnjeher ne jet as qe do ta lejoj Gjdo here mbeshtetem tek thenje "Nese Dikush flet keq mbas kraheve te mij kjo me men ta kuptoj se une jam nje hap para tyre"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
avatar

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Wed Nov 24, 2010 3:14 am

Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe Hapesiren. Asgje nuk me ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira akoma per te endrruar. Si eshte e mundur kjo dashuri te jete me fatekeqja...pse?
Gjithcka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. Me kot kerkoj te paraftyroj fetyren tende te qeshur dikur se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon!!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes? Pse me urren? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua?
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta nuk po gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti !? Me thuaj e vertete kjo?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Wed Nov 24, 2010 3:56 am

Dikur qendronim mire,shkembenim biseda dhe duanim shume njeri-tjetrin.Po sikur te pashpirtit bejne qmos per te shkurtuar lumturine.RRenimin e lumturise tone e beri nje ashtu e quajtur mikja jote,nuk kurseu per te hulumtuar adresen time dhe nje dite hodhi ne kutine postale rrenimin e lumturise sone.Prej atehere familjaret me
thane ndalo kete hap,megjithate zemra rrah te ti"TE DUA SHUME"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
avatar

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   Fri Nov 26, 2010 12:23 pm

NJE ENDERR E TRISHTUAR
Nje dite kuptova se me nuk me do dhe se kurre s'me ke dashur.Me the se do nje tjeter..E dija se nuk mund te Luftoja kunder dashuris suaj,,sepse ajo eshte poshtersi.Kure ti me the ate me Lendove shpirterisht,,sepse me fjalet tua nuk ekzistone as edhe nje fjale mirekuptimi.A nuk e dije ti se nuk je si meshkujt tjeter.? Ishe i perkryer deri sa nuk u paraqit ajo.Ajo te verboj me para dhe i zhduki gjitha shpresat e mija.Nuk mund te besoja dhe te pajtohesha me k'te fakt.Shpresoja se do zgjohem me puthje,,por ne vend te puthjes me zgjuan fjalet tua te trishtuara dhe te hidhura: "Nuk te dua" U ktheva duke qare,,pasi qe nuk kisha asnje fjale me...

Zemra ime di vetem mendime dhe dhembje
Pres qe ti ta sherosh k'te plage me fjalen "ME FAL"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nje Leter per ty........   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Nje Leter per ty........

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum