www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 Variante si te putheni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 1:00 am

10 Variante si te putheni


1. Puthje Francese
Puthjet
jane pjesa me e rendesishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithe e dime
se cfar eshte puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze
praktikisht eshte e zjarrte, por ajo eshte edhe hulumentim subtili i buzeve
te partnerit. Prandaj, mos u beni agresive. Nese gjuhen e futni teper
thelle, me veshtire do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2.
Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe eshte kapitulli ne vete. Per kete
mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jane aktiv kur ju puthni me
gjuhe. Nje keshille: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
iritohet.

3. Puthja ne buze:
Puthja ne buze eshte serioze.
Eshte per ta marre seriozisht sepse permes puthjes ne buze deshmohet nje
lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjate puthjes partneri ua
prek fytyren apo floket. Kjo eshte shenja e pare e lindjes se nje
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thone se qafa e tyre eshte nje pjes shume e ndjeshme dhe kur nje femer ia
ofron qafen nje mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
sepse shum lehet mund ta iritoje ate.

5. Puthja ne
faqe:
Puthja ne faqe ne kohen e sotme trajtohet si feminore, por
eshte e gabuar. Jepjani nga nje puthje ne faqe partnerit nga disa here ne
dite dhe buzeqeshujni. Me kete i tregoni se ai/ajo ende eshte e vlefshme per
ju dhe jeni i interesuar per te. Edhe tek ata qe ende nuk jane cift, puthja
ne faqe do te thote me shum se vetem shoqeri.

6. Puthja ne
stomak:
Puthja ne stomak vetem, nuk do te thote dicka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, per femren ashtu edhe per mashkullin do te
thotr deshmi e dashurise dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do te
thote se vetem nese e puthnii partneren mes kembeve e eksiton ate, kerthiza
eshte nje zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo menyre e
putjes eshte e rezervuar vetem per te dashururit. Partneret qe jane te
dashuruar me njeri tjetrin mund te puthen keshtu, vetem ne situata te
caktuara. Atehere puthja duhet te jete shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh jane paraloje e
seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetem para seksit, puthja ne
vesh mund te jete edhe deshmi e deshires dhe dashurise ndaj
partnerit.

9. Puthja ne balle:
Puthja ne balle eshte e
ngjashme me ate ne sy. Nuk eshte e menduar si erotike, por me puthje ne
balle partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10.
Puthja ne gjinjte e e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e
bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e
meson ne jete eshte te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme.
Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e
kenaqur nga partneri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fidani-Lip
dreqi-ME-PATIKA
dreqi-ME-PATIKA
avatar

Numri i postimeve : 4271
Data regjis. : 04/12/2009
Age : 33
Location : ne toke

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 11:57 am

SWEET TYBE U KAN MIR EDHE PRAKTIKEN ME NAJ MSU GAGAGAGAG SE TEORI NA KE RRAS HAHAHAHA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 9:55 pm

dreqi_me_patika shkruajti:
SWEET TYBE U KAN MIR EDHE PRAKTIKEN ME NAJ MSU GAGAGAGAG SE TEORI NA KE RRAS HAHAHAHA


hahahaha Mos deshte me shku edhe Brezovice mu skijate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
crazY.
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 231
Data regjis. : 01/12/2009
Age : 23
Location : n'kallafc:P

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 10:48 pm

HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

dreq ishe edhe ti dreqi me patika A:

sweet flm qe i ki postu po un kaher i kom dit kto ?!
aahuahuhuahuahuahahahahahhahaha [hajgare pak :P:P]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 10:49 pm

shiheee kjo ku osht hi me i msu variantat hec del se sjon per ty hahahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
crazY.
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 231
Data regjis. : 01/12/2009
Age : 23
Location : n'kallafc:P

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 10:53 pm

Jojo mos thuj ashtu se kurr si dihet
po ksii mir qe hine ti mi lexuu se pot vyjn tash masi pej shkolle tkan nal bili dilni de gardhi i provoni ahuahuahuhua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 10:54 pm

ahauhuahuahuah amoj shtrieg un ta thash ni sekret e tii e hapee msim per tjtren her :P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Escobar
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 65
Data regjis. : 04/12/2009

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Tue Dec 08, 2009 11:06 pm

kisss
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Wed Dec 09, 2009 10:19 am

heheh Sweetmelaqe shumpostim i mire ...po qe ka naj qik te interesume per praktik muj me ja ba haha:Ddedhe me ja demonstru hehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

10 Variante si te putheni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum