www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple konfirmon blerjen e shërbimit Lala

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Apple konfirmon blerjen e shërbimit Lala   Tue Dec 08, 2009 8:28 pmQë disa ditë rresht hapësira e internetit po vlon prej fjalëve për shitjen e mundshme të shërbimit muzikor Lala tek legjenda e teknologjisë komunikuese dhe informuese - Apple. Gjatë së dielës zëdhënësi i kompanisë Apple e ka konfirmuar zyrtarisht blerjen.
Siç raporton portali teknologjik cnet.com, detajet e këtij transaksioni nuk janë të njohura, e mbetet po ashtu e panjohur se si, dhe nëse, Apple do të integrojë shërbimin Lala në shërbimin e vet iTunes.

Shërbimi katër vjet i vjetër Lala u mundëson shfrytëzuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të dëgjojnë drejtpërdrejt dhe të blejnë rreth tetë milionë tituj muzikorë. Shërbimi u mundëson shfrytëzuesve të vet të dëgjojnë nga një herë secilin titull nga baza e tyre, u ofron atyre blerjen e secilit dëgjim shtesë me pagesë prej 0.10 dollarësh, derisa me çmim prej 0.79 e më tepër shfrytëzuesit mund të shkarkojnë muzikën e dëshiruar në kompjuterin e tyre personal.

Apple iTunes deri më tani nuk u ka mundësuar një mënyrë të tillë shfrytëzuesve të saj.

www.lala.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Apple konfirmon blerjen e shërbimit Lala

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum