www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në botën e loteve!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:30 pm

POEZI ME LOTË

Sa e pashpirtë moj që je
Mua më bëre të vuaj,
Tani s’më mbetet asgjë tjetër
Vetëm me lotë poezi të shkruaj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:30 pm

LOTËT E SHIUT

Lotët e shiut binin mbi mua
Ylberi është shumë larg,
E treni i jetës sime ik në pa kthim
Kurse shiu i lotëve më lag se më lag!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:30 pm

NE NUK ISHIM

1.
Si të gjej qetësi
Në detin plotë valë,
Nga të marr dritën
Dielli im ende s’ka dalë!

2.
Ti nuk je askund
Ende s’ke lindur,
Bora më ngrin mendjen
Ty duke të pritur!

3.
Perëndoi jeta
Ende pa lindur unë,
Ti ishe e tretur
E unë s’isha askund?![b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:30 pm

SONTE DUA TË JEM

1.
Sonte dua që të jem pikë shiu
Dhe të të vijë lehtas në dritare,
Të vështroj bardhësin tënde
Pa guxuar të të prekë fare!?

2.
Sonte dua të bëhem fluskë sapuni
Që të rrjedh mbi atë trup të bardhë,
Dhe të prekë çdo pjesë tënden
Sonte dua tek ti me ardhë!

3.
Në shtratin tënd dua të jem qarqaf
Që bardhësinë tënde e mbulon,
Dua vetëm unë të të prekë
Asgjë tjetër mos të të takon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:31 pm

JETËN E LAJ ME LOT

1.
Të gjithë janë në gjumë
Flejnë në prehërin e ëndrrave
Ndërsa unë mbaj sytë hapur
Unë princi i vdekur i përrallave!

2.
Dhe në mendje e kaloj jetën
Çdo qast të mbushur me lotë,
Jeta më ikë në pakëthim
E zbrazët, e idhët, e kotë!

3.
Mbolla erën, furtunën korra
Se bëra kështu nuk pata faj,
Bota rreth meje nuk më kuptoi
Pse jetën time me lotë e laj!

4.
Tani asgjë dot nuk ndryshoj
Vetëm kujtimet i ruaj në mua,
Dhe dashurinë që ndjej për ty
Sa shumë të desha dhe prap të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:31 pm

NDANI LOTËT ME MUA

1.
Shiu nuk më lag vetëm trupin
Shpirtin tim më lag më shumë,
Por do ta ndal unë me forcë këtë shi
Dhe retë nga qielli do ti largoj unë!

2.
Dhe nuk dua të vajtoj as me perëndinë
Sepse nga vajet nuk fiton askush,
Dua që dashuria të mbuloj tërë botën
Të gjithë të bashkuar si kalavesh me rrush!

3.
Dhe nëse keni arsye për lotë
Ndani këta lotë së bashku me mua,
Atëherë kur në shpirtin tuaj ndjeni urrejtjen
Do të jetë më mirë nëse thoni: Të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:31 pm

LOTËT JETIM

Lotët më rrodhën edhe sot për ty
Lotët që janë bërë shoku im,
Lotët e vetmisë, lotët e vuajtjes
Lotët e një dashurie të mbetur jetim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:31 pm

DUA TË VDES…

1.
Në prehërin tënd dua të vdes
I ngrohur nga ledhatimet e tua,
Le të më bartin erërat e vdekjes
Vetëm për ty duke mendua!

2.
Me shijen tënde dua t’ndërroj jetë
Që kurrë nga buzët mos t’më largohet,
Dhe kur ti lule t’më sjellish ndër varre
Puthja ime e fundit me mallë të t’kujtohet!

3.
Pikë e fundit e lëngut që do të thithë
Dua të jetë lot nga syri yt,
Sepse mua lotët më janë tharë
Lëngu i vuajtjes që po më mbytë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:33 pm

NJË LOT NË SY

1.
Në sytë e mi ishe si një lot
Që gjithënjë qëndron në qepall,
Ishe dikur ndriqimi i syve të mi
Tani sa shpesh për ty kam mall!

2.
Të dua edhe sikur të ishe një lot
Që buron dhe tutje rrjedh sikur një val,
Gjithënjë në zemër si ilaq të mbaj
Dhe çdo ditë për ty më shtohet ky mall!

3.
Dhe sërish i mendoj ditët e lumtura
Që ikën dhe shkuan e nuk kthehen dot,
E në zemrën time së bashku jetojnë
Dhembja dhe malli të lara me lot!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:33 pm

LOTËT E ZEMRËS

1.
Në sytë e mi lotët më janë tharë
Fuqi më nuk kam as dhe të qajë,
I thelluar në pafundësinë time
Brendinë time tash me lotë e laj!

2.
Ngulfatem nga dënesjet, drithjet në trup
Qaj dhe vajtoj por tash më pa lotë,
Mundohem kohën e shkuar ta këthej
I tërë mundi im tani më shkoi kot!

3.
Mundohem të , bëhem si i marrë
Që vetëm zgërdhihet dhe të nuk di,
Pastaj zhgrehem sërish në vajë
Me lotët në brendi që s’arrijnë tek ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:33 pm

LOTI

I ra zemres e biroj
i ra gurit e coptoj
i ra lules e vyshku
i ra hekurit e ndryshku
ti aspak nuk e kupton
se c'eshte dashuria
ti fare nuk e din
sa e hidhur eshte tradhetia
te veshtira jane ditet
kur syri loton
kur zemra nuk gjen ate qe don
fjalet e mia ti aspak s'i kupton
nuk e din qe zemra ime
VETEM TY TE DON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:34 pm

E URREJA…

1.
E urreja vehten, botën
Para se këtu të takoja ty
Shiun e urreja mu sikur vdekjen
Kurse tani është thjeshtë shi!

2.
Lotët pa ndërpre i derdhja
Dhe balada shkruaja për ta,
Tani kur të takova ty
Vetëm buzëqeshje tek unë ka!

3.
Shikimin drejtoj kah e ardhmja
Kokën prapa më nuk kthej,
Dhe birit tim rrugët e jetës
Plotë me shpresë ia rrëfej!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:34 pm

Neper shi u njohem
Neper shi u ndame
Lotuan syte e mi dhe qielli po qan
Shi bie sot dhe une po te pres
Mjafton vec te shoh me mua le te mos jesh
Shiu midis nesh mbetet si kujtim
Sa here qe bie shi qan dhe shpirti im
Dhe kenget me shi mi pelqen ti degjoj
I degjon dhe ti,dhe kjo me mjafton
E di qe me do,por se di pse u ndame
Sa here qe ne rruge takohemi ti koken kthen menjane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:34 pm

Loti shkruan mesazhe
Mos me quani te marre
Kam nje flak ne
Po digjem si zjarr!

Zemra eshte e plagosur
Shpirti i lenduar
Mos me akuzoni
S'mundem me duruar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:35 pm

SHI MBI MUA

1.
Shi i rrept mbi kokë më bie
Mu sikur një rrebesh,
Shpirtin dhe zemrën time
M’i qon peshë!

2.
Era më bart me aq furi
Porsi një pupël lart në qiell,
Në thellësitë ku jam fundosur
Nuk depërton asnjë rreze diell!

3.
Ngritem dhe bie si një fëmijë
Që hapat e parë në jetë i bën,
Dhe nuk qëndroj dot stoik në jetë
Askush ndihmën nuk më ofron!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:35 pm

I LARË NË LOT

1.
Sonte loti është shoku im
Një lot i akullt sikur stina
Sonte lulet nuk lëshojnë aromë
As qelin nëpër lëndina!

2.
Sonte jam së bashku me vuajtjen
Shokun tim të pa ndarë,
Sonte gjithëçka është më ndryshe
Nuk është më sikur më parë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:35 pm

Qaj ...hedh lot te kota...
Lot per nje person qe nuk i`a vlen?Jo ate jo...
qaj per budallallekun tim,
per egoizmin tim,
per mos pranimin e te vertetes dhe realitetit...
...dhe qaj per te,
per ate qe me ka bere te vuaj,
per ate qe me ka puthur,
per ate qe nuk me duron.
Por a i`a vlen te qash?
Mbase jo,por ajo,ajo qe ka zene vendin tim,
do te kete jeten qe doja une...bota nganjehere eshte e padrejte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:35 pm

NE BOTEN E LOTEVE

Ne boten time te loteve
Ti nuk ke vend,
Eshte thjeshte bota ime
Dhe per tjeter askend!

Ne kete bote te ujitur
Nga syte e mi
Te lutem mos ma turbullo ujet
Bile as ti!

Ti qe me bere te derdh lot pa pra
Mos me ngjushello te lutem
Vend per ngushellime
Ne zemren time nuk ka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:36 pm

LOTI ESHTE PJES E IMJA


Te derdhesh lot gezimi
eshte nje gje normale,
te derdhesh lot hidherimi,
eshte nje pun e madhe.

Se zemra me qan
ket nuk e mohoj
cdo dit me kujtime
lotin e freskoi.

Qaj ne mengjes,
kafen me lot e pi,
qaj me te madhe
per te vetmen bij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:36 pm

gjera te papritura
përditë na ngjajnë
asgjë s´mund t´ndryshojmë
por duhet të mos qajmë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:36 pm

DO TË qaj

Do të qaj, të derdh lot pa pra
Jeta ime pa ty, kuptim nuk ka!
Do të qaj me lot të vajtoj
Për dashurinë time që iku dhe shkoi!

Lotët kurrë nuk do ti thaj
Rrugën time të jetës me lot do ta laj
Nëse ti nje ditë ne vendin tim kthen
Mos qaj më kotë sepse mua s'më gjen!

Mund të më kërkosh aty ku trupat pushojnë
Në vendin ku të vdekurit nga dashuria shkojnë,
Mund të më vizitiosh me një kurorë me lule
Përkulu para një kufome, meqë për të gjallë nuk u përkule!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:36 pm

LOTËT DHE SHIU

1.
Në garë me qiellin
Sot jam unë,
Cili nga ne dy
Ka lot më shumë??

2.
Edhe po të bie
Me orë pa ja nda,
Besoj sa kam lot unë
As qielli nuk ka?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:37 pm

KUR QAN QIELLI

1.
E nisa vallen e jetës
Nën dritën e hënës,
Atëherë kur njerëzia harruan
Ngrohtësinë e nënës!

2.
Bota në shkatërrim
Më shkilte pa ia nda,
Unë n’vetmi luftoja
Dritë jete për të pa!

3.
E ndërtoja të ardhmen
Përmbi shkrumb e hi,
Rreth meje e gjithë bota
E unë prap n’vetmi!

4.
Dhe në vetmi qaja
Për vehten dhe për ty,
Me mua qante dhe qielli
Dukej sikur më bënte shoqëri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:37 pm

NJË LOT NË SY

Në sytë e mi ishe si një lot
Që gjithënjë qëndron në qepall,
Ishe dikur ndriqimi i syve të mi
Tani sa shpesh për ty kam mall!
Të dua edhe sikur të ishe një lot
Që buron dhe tutje rrjedh sikur një val,
Gjithënjë në zemër si ilaq të mbaj
Dhe çdo ditë për ty më shtohet ky mall!
Dhe sërish i mendoj ditët e lumtura
Që ikën dhe shkuan e nuk kthehen dot,
E në zemrën time së bashku jetojnë
Dhembja dhe malli të lara me lot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   Sat Dec 12, 2009 10:37 pm

Lotin e kam mik
c`do dit me shoqeron
fillon ne mengjes
perfundon naten von.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Në botën e loteve!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Në botën e loteve!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum