www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

Poezi per dashuri

ti tash ke hyre ne zemren time
dhe me kurr nuk ke me dale
do ta kuptosh se ne kete jete
per ty une jam i vetmi djale


gjithqka do te bej per ty
boten do ta rrotulloj
do ta kuptosh se ne kete jete
vetem ty te dashuroj


Nese me duhet
per ty do te hy ne varr
nese ka nevoje
dhe zemren ta hudhi ne zjarr


vendimi i vertete eshte
se mendoj per ate emer
mendoj per ty pa kufi
me shpirt edhe me zemer


nese me duhet te them te drejten
se per ty do te jap edhe jeten
per ty botes do ti them kush jam
se ne jete vetem ty te kam


ti me je e vetmja shprese
e vetmja jete dhe gjalleri
edhe pse si dukesh akoma nuk e di
mendoj per ty pa pa kufinese me don vetem nje pjese
nga ajo qe une ty te dua
atehere edhe po te vdes
do te jem i lumtur
qe edhe ti me deshte mua


Ti me ke hyre ne kete zemer
dhe kurr me sdo te leshoj
do ta ruaj perjete ate emer
te bind se sa shum te dashuroj


Beso keto fjale se jane te verteta
kur nuk e prita lumturin e gjeta
me magjepsen fjalet e tua
te them te drejten se te ,,DUA''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im është bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

Pritja!

Ashtu papritur u largove
Ike pa thënë asgjë
Mbase dikë tjetër dashurove
Dhe nuk u ktheve më

Por ende me shpresa unë jetoj
Thonë e fundit shpresa s’vdes
Diçka të humbur unë kërkoj
Ta dish se ende po të Pres

Çdo ditë të kërkoj
Të jesh prapë me mua
Çdo natë të ëndërroj
Je i vetmi që unë dua

U bë kohë e gjatë
Që kur s’je më me mua
Shpirti s’gjen më rehat
Sytë shohin vetëm shi

Pres, Pres në vetmi
Që një dit sytë e tu ti shikoj
Pres, Pres të kthehesh ti
Dhe zërin tënd ta dëgjoj

Dhe pse, më le dhimbje
Që nga dita që më le
Asnjë, se zuri vëndin tënd
Gjithmonë i imi je TI..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

Kur ti

Kur ti do të qashë,, unë do të qesh
Kur ti do flesh,, unë do këndoj
Kur ti do më kërkosh,, unë do të harroj
Kur ti do të vuash,, unë do gëzoj
Kur ti të vraposh,, unë do ndaloj
Kur ti të më vishë afër ,, nuk do të takoj

Do luaj me ty,, se ti vetë ma mësove këtë lojë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:56 am

Ahhhhhh Jetë

Ah jetë,ah jetë
Asgjë ska të vërtetë
Kush eshtë ai që dëshiron
Dëshirën s'ja plotson
Zjarri shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes
E len kujtimin
Syri im
gjithmon loton
Zemra ime...... Vetëm ty të donë roose
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:56 am

Ti nuk e di se heshtja vret
Se ngrin çdo lot që fërgullon
Ti nuk e di se heshtja cmënd
Se çdo ëndërr shkatërron
Ti nuk e di......
Më mirë më vrit me fjalë nëse do
Me heshtje jo ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:56 am

Mos u dorëzo

Kur gjërat shkojnë keq siç ndodh, nganjëherë
Kur rruga që shkel, duket kodrës përpjetë
Kur të adhurat janë të vogla, dhe xhebat bosh
Ti dëshiron të qeshësh, por duhet të vajtosh,
Kur detyrimet të shtypin poshtë nga pak
Pusho, nëse duhet, por mos u dorëzo.
Mos u tërhiq edhe pse hapi është i ngadaltë
Duhet të ecësh para me një shtysë tjetër
Suksesi është dështim i kthyer përbrenda
Ngjyra e argjendtë e reve të dyshimit,
Dhe kurrë s'mund të shohësh sa afër je,
Mund të jesh afër edhe pse duket larg
Kështu pra lufto kur je goditur më rëndë
Kur gjërat shkojnë keq
mos u dorëzo!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:56 am

Ende e ndjej pranin tënde


Ndjehem e çuditshme
Më duket se ç'do ditë të jetës sime
E kam kaluar me ty.
Kam ndjenjën se të kam pranë,
kam ndjenjën se ti ende po më mbron përtej asaj
largësie të pafund.
Unë ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua.?
As drita e diellit nuk mi ka verbuar sytë
sa mi ka verbuar shkëlqimi i syve të tu.

Ah!!!!
Sa më mungon ai shkëlqim.
Më mungon aq sa më mungon ti.
Nëse dashuria është kaq e ç'mueshme
pse Zoti e nderpreu atë.?
Më mungon zëri yt ëngjëllor
Kam shumë nostalgji për aromën e lëkurës tënde,
më shumë se ç'do gjë më mungon ajo.

Sot ndjehem e çuditshme,
sepse kam gabuar shumë herë me ty.
Të kam bërë të ndihesh keq,
e për çudi asnjëherë nuk jam penduar më shumë se sot,
dhe sot më shumë se kurrë po ndjej nostalgji për Ty......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:57 am

Tradhëtia


Tradhëtia segziston që sot
Egziston që mot
Ajo lulen e vyshk
E hekurin e ndryshk

Prandaj Ai që tradhëton
Duhet bukur të mendoj
Se zemrën tjetrit ja helmoj
E shpirtin ja dëmtoj

Si në luftë e dashuri
Emrin e ka tradhëti
Nuk pyet rini as pleqëri
As besë e dashuri

Ajo në çdo anë na ndjek
Ëndërrat na i djeg
Planet tona i shkatërron
E viktima kërkon

Të tradhtosh është të mallkosh
Tjetrit zemrën tja lejsh bosh
Shpirtin tjetrit tja shkatërrosh
E vetveten mos ta besojsh

Prandaj me tradhëtu është dënim
Është humbje e jo fitim
Se zoti kurrë sta harron
Në fund shpirtin ta fërkon

Harroni atë shprehje
Ju pleq e të ri
Se nëse gjatë doni të udhëtoni
Harroni të tradhëtoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:57 am

Të dua
Të dua të pres
nuk dua të vdes
me yjzit e netës
unë të përshëndes.

Kujto erën e mallit
kujto erën e lehtë
kujto zemrën time
që të don përjet.

Të dua pa mas
të dua pa dallim
të dua më shumë
se sa shpirtin tim.

Të dua ,të dua
për ty do të vdes
por ti a më don mua?
përgjigjje po të pres?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:57 am

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me për mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
një brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
një ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti për mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:57 am

Si Flete Trendafili

Si flet trendafili
është dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashurojThikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuarDerdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
për ty kam jetuarSdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta syKur te degjosh për një VDEKJE
dije se flitet për mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:58 am

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:58 am

E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj


e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum për ty do maj zi.

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
për ty bejm lufta
për ty jetojm
për ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr për jet pa ty ska për te jetuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:58 am

Ne Dasem Dua Te Me Vish

Do te thirri ne dasem time
te ma vesh ti duvakun
mos me qaj ne lote ne sy
me ma shtu mua marakun

Se e jotja dikur une isha
edhe ate dite s'do te jem
une për krahut tim
tjetrin njeri do te kem

ti mos shko mos u deshpero
rri deri ne fund NUSE me shiko
mendo se ti kishe për me qen
me mua ne krah ne vend te tij

Ku une do te jem NUSE
te lutem mos qaj ti për mua
mos thuj ah qfare bera une medet
se ti me pate po nuk me deshte vet

Te lutem mos shiko tjetrin
me urrejtje se nuk ka faj
shikoj me zemer por jo me vaje
se ai nuk deshiroj neve te na ndaje

shikoje dhendrrin ti
te lutem pa lakmi
ai me fali zemren
qe ma more ti

e kur dasmoret te ikin
edhe te ftuarit te tjere
kthehu te lutem e me thuaj
paç FAT e dashur dhe një her

mos shko pa ate fjalë
dhe pa me pershendetur
dua qe une ta bej hallall
për lotet qe kam derdhur

pra E.. eja ne dasem
eja te lutem se te pres
s'dua te shkoj nuse
ti M..pa me buzeqesh

eja E.. dhe shikom
deri sa une te shkoj
ate dite do me shohesh
por me kurr se besoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:58 am

Kthimi i Pamundur

këtu,
s'degjon një gje te mirë,
mes te ftohtit te dimrit,
kur ngrin liqeni,muroset si beton,
kur mbart peshen e ndarjes se peshtire,
"do kthehesh?"-pyet zeri i
një gruaje ne telefon
"a ka mbetur tek ti ndopak
mall e deshire?"...

s'degjon një fjalë te mirë nga miqte,
nga televizori llafazan
ngjyra-ngjyra por pa shpirt
asnje lajm zemerngrohes
nga horizonti i ngrire,
pervec ndonje avioni rrugehumbur
qe shket ne qiellin e hirte.
"s'ka mbetur ne zemren tende
asnje fije meshire?"...

prape,s'merr një shenje te mirë e te mbarë,
kur nisesh nxitimthi-nevrikosur,
tendosur si një tel
shtenguar fort ne kitare
është vone ta riparojme dashurine e leckosur,
i vone zeri i një gruaje
qe therret mbas duke qare...

këtu,s'degjon njeriu një gje te mirë,
ne hasmeri me dimrin,brenda ngujuar,
një zile telefoni,
e zeri i saj i mpire
me lot i lagur,me boren qe bie ngarkuar.

"a do vish,ta perzesh dimrin
me diellin ndaj te gdhire?"...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:59 am

_______________s$______________s _ ____Ah kjo Zemra ime
______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o djal te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:59 am

Vetem UN dhe TI

Nese me yjet nuk i sheh ne qiell
Un për ty te gjitha i kam mledh
Qe te na bejn drit
Ne dhomen ton te erret ..

Nese me lule nuk sheh ne kopshte
Un për ty te gjitha i keputa
E me to krijova diqka te veqant
Krijova shtratin ton te dashuris

Nese me ret nuk i sheh ne qiell
Un me keto duar i mledha te gjitha
Dhe me to bera diqka tjeter
Me ato dot mbulohemi ne te dy

Nese lumejt nuk kan uj
Un i ndalova për ty
Sepse me te gjitha keto
Mbi uj dot kisha qendru me ty

Nese poetet me nuk kan fjal
Dhe smunden te shkruajn poezi
Te gjitha ato fjal un i mora
për te ti then vetem ty

As stilolapsat nuk dot ken me ngjyr
Un gjith ate ngjyr e kam mar
Qe me kurr mos te mbetem pa te
Dhe gjith jeten te shkruaj për ty

E nese ne bot nuk mundesh te gjesh drunj
Un te gjith i kam prer .
Dot na ngrohin mua dhe ty ,
Kur dot jemi se bashku para kaminit

E kur kesaj bote do ti mungon DIELLI
Mos te ken frig sepse do ta ken
Un dhe Ti Se bashku e krjojm ate
E gjith kete bot do ta ndriqojm perseri
VETEM UN DHE TI ........ :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:59 am

Sikur"

Sikur Qielli te mos kishte re
Sikur Dielli te mos kishte rreze
Sikur Bota te mos kishte male
Sikur TI mos t`ishe ku dot isha UN

Kur smunda ta njoh veten
Te takova ty dhe e gjeta te verteten
Nuk ishte edhe aq leht
Askush smundet te bej gjithqka veht

Kur te pyeta ti leht mu pergjigje
Ateher ne zemren time ti hyre
Filluan edhe rrezet t`me ngrohin
Edhe syt me larg t`me shohin

Rruga esht e gjat qe duhet ta kaloj
Por kam koh qe gjith jeten për ty ta jetoj
E dikund do te takoj
Sepse ksaj bote te dyt i takojm

Edhe endrrat jan pjesa jon
Iluzionet nuk kan kufi askund
Nuk dua te shuhen te gjitha keto
Un Te Dua Dhe Ti Me Do

E dashuria lulezon
Sikur Lulet ne pranver
Puthjet jan te nxehta sikur koha ne ver
Te ruaj se ti për mua ke shum vler

Mendo se gjithmon do`t jem ai
Qe gjithmon do`t jem pran ty
Sekretet e mia do`t takojn vetem ty
Sepse te mbashkuar na mban kjo DASHURI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:59 am

Buzt e tua si Kokerr Rrushi,
Perhater gjdo minut i Puthi,
Ma shkrine Zemren si rrisk Shiqeri,
Vizllojn Syt si mas Shiut Ylberi,

Buzt e tua t´lmojta si Sapun,
E t´buta e t´ambela si Llokum,
Thojn Grejzi Bletes si ka Ga,
Buzt jos se ti Puthi por edhe ti Ha.

Me dry e kam mshel ket Zemer për Ty,
Se mos ti sho tjert me Sy,
Kam Shpres se nuk do t´me Len,
Do te pres deri kur te Vjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:00 am

Një Mall

Sikur ta thej kete bot
Njesoj sikur një got
Tme ndalen keta lot
Se malli nuk mkalon dot

Nuk shoh asgje rreth meje
Sikur tisha ne një ishull i vetem
Duke te pritur ty te mbetem
Enderroj se tkam pran meje

Nuk shuhet aq let
Asgje nuk thehet vet
As endrra nuk vjen vet
Kur i mbyll syt n`gjum te pret

një kalus rreth bregdetit
Kemba ime shkel fundin e dallges
Po te ishin dallget e detit fjalt e tua
Deri ne vdekje para tyre kisha qendrua

Nuk dot me kishte ndodh asgje
As ne dimrin me te ftoht
As ne zjarrin me te ngroht
Un dhe malli për ty jemi me te fort

Kur shkon mendimet mkaplojn
Pse nuk te thash keshtu
Pse nuk bera ashtu
Pse nuk t`shtrengova me shum nperqafim

Krejt kto mi sjell malli
Me detyrojn tkem edhe me afer
Qe kur tkem prap pran meje
Mos tet lashoj asnjeher

Sa mall , plot mall
Vuaj , me shum vuaj
QE NUK TE KAM AFER
DHE PO TE PRES ME MALL ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:00 am

Kur"

Kur do të më bëhet ëndrra realitet
Kur do të kem ty në krahrotin tim
Kur do të puth deri në përjetsi
Kur do të shtrihem me një shtrat me ty
Kur do të zgjohem së bashku me ty
Kur do të mar frym vetëm për ty
Kur do të them se TE DUA VETEM TY
Kur do të jesh së bashku me mua në çdo hap
Kur do të ndjehesh e vetmuar un aty do të vi
Kur do të mendosh të lotosh un do ti fshi
Kur do të kesh ndonjë sëmundje un do të shëroj
Kur do të jemi në mes të luleve un ty të mar er
Kur do të shikoj ne qiell me yje e ndërtoj fytyrën tënde
Kur do të vdes dua të vdes në dorën tënde
Që të më mbash në duar deri në përjetsi
Jam i yti je e imja jemi vetëm ne të DY ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:00 am

Ku Gjindesh"

Gjithkah qe kaloj
Them ndoshta dot takoj
Dal nga endrra
E them larg meje gjindesh

Rreshtat qe i shkruaj
Mi thot zemra
Esht ber me e ytja
Kjo zemer e imja

Edin se mendoj
Edi se mendon
Edin se smundem pa ty
Edi se smundesh pa mua

Nuk ka mbetur
Edhe shum koh
Dhe un do te gjendem
Ne perqafimin tend dhe ti ne perqafimin tim

Kjo nat dimri e ftoht
Edhe gishtat me dridhen kah shkruaj
Po nese esht nevoj për ty edhe vdes
Se vetveten për askend tjeter se ruaj

Vetem për ty
Askush tjeter smundet tme gjykon
PO VETEM TI DHE ZOTI
Jemi te lindur për njeri tjetrin

Edi se buzet nau kan thar
Njera tjetren e kerkojn
Por vjen shpejt dita
Dhe do ti bashkojm

Do te duroj deri ateher
Kur dot kem prap ne krahrorin tim
Dhe te puth një koh te gjat
Dhe te them se ti je ENGJULLI IM ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:00 am

Je shumë larg nga une
Aq shumë me mungon
Por ne zemer, e ne mendje
Ty gjithmon te kam pran

një dite larg teje
është sa një shekull
Zemra ime shpirt
Me behet e hekurt

Te gjitha keto,shpirt
Me duhet ti perballoj
Qe një dite te bekuar
Pergjithmon te perqafoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 9Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum