www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:38 am

Dy buzë të kuqe,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithën,
gëzimin ma fikën,
si fantazma ikën
ndër do bota të larta...
Dy buzë të përgjakta,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithen
në buzë kur m'u njitën -
andjeet m'i trazuen,
zemrën ma tërbuen,
trunin ma helmuen
e në fund u mërguen...
Dy buzë të kuqe,
bukuri fatale,
të një grueje stërzane
një pranverë të tanë më mome
një pjesë zemre më nxome,
dhe gëzimin ma vodhne...
Ato dy buzë të kuqe
dhe dy lotë të mia
qenë shenjat e dhimbjes
kur më vrau bukuria,
kur më zu dashunia
e më dogji rinia.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:40 am

U lodha

U lodha duke luftuar
me kujtimet, me deshirat,
enderimet..
me te kaluaren, te tashmen
me te ardhmen qe nuk e di
a do ti gezohem…
U lodha edhe
me mendimin qe
te mos dorezohem..Trupi dhe shpirti

Tani kam filluar ta besoj
kete teori te vjeter
vetem se,
me një ndryshim te vogel
Ndersa shpirti im rri tek ty
Trupi m' endet ne një bote tjeterUlu prane meje

Ulu këtu prane meje, me thua
te presim bashke edhe një here
ardhjen e mengjezit, si atehere
bashke te presim hapjen e qiellit
te ndajme bashke ardhjen e Diellit,
te mos flasim, te mos bejme ze,
kujtimeve te tretemi, se s'do shihemi me!


Mos me shiko ashtu
Mos me shiko ashtu ne sy,
kur e di c'ndodh me mua,
qe si femi i besoj syte e tua
Ndaj mos me shih me ashtu,
me mirë fshihi syte diku
dhe pse malli te ka mare
te zgjosh tek une pranvere,
Ti qe m'ike heren e pare
a thua s'do ikesh kete here.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:40 am

Frymezimi
Ç'qe ky frymezim i gjate
qe me dhe..
I gjate dhe i pafund
sa ballesh valle
ky termet qe,
qe zemren ende
po ma shkund ?

Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum për ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:41 am

Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
një buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
një ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:41 am

Mbi te gjitha DASHURIA...


Dashuria e Vertet dhe e Sinqert nuk shuhet kurr.


Ah sikur te me besoje...

...syte e tu... jane aq te bukur,
Jane aq te thelle, aq te fshehur e aq te shkelqyer
Ne brendine e tyre ndjeh ngrohtesi,
Ne pranine e tyre jam me e lumtura ne bote,
Shkelqej edhe une me ta.
Po c'te bej une e shkreta kur ata s'mund ti shoh
Mosprania e tyre me lig, me brengos, me bej te qaj e te ulurij.
Perse valle u bera une keshtu?
Si është e mundur qe ndjenjat e mia mos jene ne kontrollen time?
Perse po vuaj kaq shumë?
Sikur te mund ta degjoja zerin tend aq shpesh sa dua
Fuqia e tij është aq magjepse saqe percjell çdo gje qe me mungon nga ti
Ma lehteson shpirtin, rrahjen e zemres ma ndryshon
Perse me merr mall kaq shumë për zerin tend, për gjithcka tenden?
Je larg, shumë larg, aq larg saqe s'mund te te puth ne kete moment
Ne kete moment kur me duhesh aq shumë...
Ndonjehere behem si e marre, ndonjehere qaj,
Ndonjehere zemerohem me ty...
Por cdohere me mungon aq shumë.
Ah sikur te mundja te te tregoj sa shumë me ka marre malli,
Ah sikur te me besoje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:41 am

Perse vuaj për ate qe me lendon?
________________________________________
Nuk e di qka po ndodh me mu
ku ndodhem keshtu
qdo gje me duket shkretetire
e pa fund ,e pa uje!!

Dua te dal nga ky ferr
dua te jetoj e lirë
dua te kenaqem
e te mos vuaj kot

Por si Pyes veten si?
E nuk e di nuk kam si ta di
kur me kane helmuar
thelle ne zemer me kane shkaterruar

Dua te sherohem e ta harroj
por sdi si t`ia bej
si ta zhduk nga kjo mendje ime
e fytyren tja harroj

Perse e dua ate qe me lendon?
Perse e dua ate qe po me vret?
Perse pa te dot nuk jetoj
Perse ky emocion nuk me le te jetoj

Dua ti di pergjigjet por
une tashme i di
pergjigja është <
se TE DUA TY!

Nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum për ty do maj zi.

Sa keq po jetoj
qfare tmerri po perjetoj
shkaku yt spo mund te jetoj
e ti vetem qesh dhe shijon vujtjet e mia

Sa zemra i kalova asnje se pranova
kur ti mu afrove magji me leshove
u munova me ik
ti dole mem prite
spata ka me shku vetem me u dashuru

Mos me lendo te lutem!
mjaft lot ne syte e mi
jane derdhur për ty
mjaft me te lutem

sa shumë lot kam derdhur
tashme një oqean do te formohej
por uje sdo te kishte
se ti sjep asgje por vetem mer

me more qdo gje qe kisha
me more shpirtin
me more zemren
e me dhurove vetmine e lotet

tani mjaft me ki meshire
për një vajze qe po vuan
ki meshire për dikend qe te don
ki meshire për ate qe kurre sdo te harron!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:42 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA


2T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
një zemer e pata dhe ate ta fala


E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj


e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum për ty do maj zi.

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
për ty bejm lufta
për ty jetojm
për ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr për jet pa ty ska për te jetuar.


Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:42 am

4Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine për ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mirë e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

5Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

6Ne te rugovanat e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e rugovanat është shumë shtrenjt

7Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:42 am

8Pse mkriove perendi qe te vuj për dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

9Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

10E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

11E mallkoj ditën qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

12Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjalë
sie ke nis hiq mirë s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

13zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

14Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:43 am

15
Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

16Dashuria fillon me një shikim,
vazhdon me një buzeqeshje,
zmadhohet me një puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

16Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

17Eh ta dish sa shumë te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

18Une dhe ti
ti dhe une
me një fjal te
DUA SHUM

19Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im është bosh
une mungoj te ti..!!

20Kur jam nervoz
Asgjë s'më qetson
Vetëm, nëse ti e dashur
Pran meje qëndron

21te deshiroj
fat ne jet
një trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:04 am

SOT E NDJEVA ME SE SHUMETI PRANIN TENDE.ME BESO,DY APO TRI HERE I VODHA SHIQIMET TUAJA QE FSHEHURAZI VESHTRONIN NE DREJTIMIN TIM.PERSE NUK LODHEJ ASNJEHER,SE SHIKUARI ASHTU...FSHEHURAZI? PASTAJ NE VEHTEN TIME BLUAJA PLANE TE BUKURA DHE IMAGJINATA IME THURTE CASTE TE EMBELA MELANKOLIKE QE DUHET TE REALIZOHEN.NDOSHTA EDHE DO JEM VETEM një DESHTAK SHEKULLOR,KUR JE NE PYETJE TI!!!
MENDOVA RRUGES GJATE,DHE A E DI SE C MENDOVA? JO,NUK DO TA THEM AKOMA.DO PRES EDHE PAK.DUA QE EDHE DISA CASTE TE RRENQETHEM NGA ATO SHIQIMET E SYVE TUAJ TE ZI,TE CILET ME BEJNE TE LUMTUR,POR...EDHE ME BRENGOSIN,ME BESO!
NUK E DIJ KU TA MARR KURAJON DHE NJEHERIT TE MOS GABOJ.FOLEM DIKUR për PRINCIPET DHE KODEKSIN E MORALIT TE LARTE TE NJEREZVE TE MEDHENJ,NUK E DIJ A I KE MBAJTUR MEND FJALET E MIJA?
KAM LEXUAR shumë LIBRA,POR ME BESO QE I KAM HARRUAR TITUJTE E TYRE.NE MEND MBAJ VETEM FJALET E FUNDIT TE FAQJES SE FUNDIT...
DO ME PYETESH,PERSE? PRAP NUK DO PERGJIGJEM,SEPSE TE GJITHA ISHIN fjalë TE BUKURA.NDOSHTA ATY GJINDET E VERTETA E ASAJ QE DUA çdo DITE TE TE THEM,POR NUK GUXOJ DOT.
SOT,ISHA shumë AFER QE TI REFEROJ TE GJITHA.TROKITJA E DERES BENE GJITHNJI ZHURME MARRAMENDESE DHE VEMENDJA SHKON GJITHNJI ATY KU NE TE DY SINQERISHT NUK DESHIROJME,APO JO ?
E VEREJTA ATE...ANDAJ PO E THEM.AS TY NUK TE PELQENTE MESIMDHENESI QE E NDERPRISTE RECITIMIN TEND TE PERKRYER,SEPSE E BENTE ME QELLIM.TI ATEHER NUK KISHE FAJ QE GJYSHI YT IA KISHTE SKUQUR VESHIN,SEPSE DIKUR THYENTE LLAMPET E LAGJES SONE.
EDHE KUR U BE MESIMDHENES,ENDE SE KISHTE HARRUAR.
SOT ME U KUJTUAN ATO VITE...DHE ASHTU BEFAS ,JO QELLIMISHT,ZBULOVA VESHTRIMIN TEND TE FSHEHTE.NEJSE, S KA RENDESI. NESER DO SHIHEMI PRAP DHE DO TA THEM.NESE DESHIRON..MUNDEM EDHE UNE TE TE SHIQOJ FSHEHURAZI.POR,ME DUKET SE PO BEHEMI QESHARAK.TE LUTEM,THUAJE TI VJERSHEN E PARA.E SHOHE NE SYTE E TUAJ QE E KE MESUAR ME mirë.ME BESO,NUK DO E NDERPRES RECITIMIN TEND SI MESIMDHENESI YT I VJETER VJESHTEN E ATEHERSHME...
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:04 am

E DASHURA IME NE KATROR !!!


PO TE SHKRUAJ për TE SHPREHUR TERE DASHURIN TIME TE PAKUFISHME QE SHTRIHET PREJ MINUS INFINITIT E GJERE NE PLUS INFINIT.
TI TANI E DIN SE TE DUA,ME TEPER SE SA EKUACIONI LINEAR ME DY TE PANJOHURA NE PROVIM.E DIN GJITHASHTU,SE për DASHURIN TENDE ZBERTHEHEM EDHE NE FAKTOR TE THJESHTE.
ATEHER,PSE ZEMRA YTE RRIN GJITHNJI E MBYLLUR NE KLLAPA?
PERSE S ME LEJON TE NXJERRE ZEMREN TENDE,PARA KLLAPAVE,POR STRUKESH SI NUMRI NEGATIV NEN RRENJEN KATRORE DHE VLERA E DASHURIS SATE DEL IMAGJINARE për MUA.
VAZHDIMISHT BEJ ROTACIONE RRETH TEJE,POR KURRSESI NUK DO MUND TE GJEJ KORDINATAT E PERBASHKETA TE ZEMRAVE TONA.
NE EMER DHE MBIEMER TE DASHURIS SIME TE LUTEM , TE MA TREGOSH EMRUESIN E PERBASHKET TE DASHURIS SONE,OSE SE PAKU TE MA TREGOSH KOEFICIENTIN E DASHURIS SATE,SEPSELIMITI I VUAJTJEVE TE MIJA PO ANON KAH LIMITI APSOLUT.
për DASHURIN TENDE,JAM THURES INTERGRAL,DUART E MIJA RRINE TE SHTRIRA SI KATEDAT E TREKENDESHIT KENDREJT.
EJA TI, TEOREMA E PITAGORES për JETEN TIME...EJA E BEHU HIPOTENUZ
MBI KRAHET E MIJ. MOS LEJO QE GRAFIKONET E DASHURIS SONE TE JENE DIVERGJENT.
NESE NUK VJEN, DO TA NDJEJ VEHTEN TE NGRITUR NE KATROR, E NESE PERGJEGJA YTE është NEGATIVE,DIJE SE LIDHJA JONE DO TE ANULOHET DHE SE TI DO BARAZOHESH ME ZERO.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:05 am

ME NDJENJE GJUMI NESY DUA TE FLEJ POR KAM FRIKE SE MOS NE ENDERR TE SHOH.E LODHUR NGA JETA E LODHUR NGA RRETHI NGA VETJA TE LUTEM O gjumë ME DASHURO SE PAKU TI PASI SONTE ASKUND TJETER NUK GJEJ PREHJE.OH PA SHIKO NE KETE DHOME TE gjithë KENAQEN EDHE ME një fjalë E UNE AS ME një QIND.E UNE NUK KAM DURIM SEPSE NESER PRAP DO TE JEMI NE PRITJE TE PAKUPTIMESIVE KERKOJ SHERIM për ASGJE E SHERIMI I DUHET KOKES E JO TRUPIT…

EJA NESER TE HESHTIM SI SOT TE KALOJME një DITE TE PADURUESHME NEPER KOCKAT E RRUGICAVE TE SE KALUARES E TI THEMI NJERI TJETRIT NDAL për QDO GJE ……PASTAJ TI NGRISIM GOTAT NE CEREMONIALIN E MONOTONISE E TI IK për VENDLINDJE TE TAKOHESH ME AROMEN E NGROHTE TE FEMIJERISE SEPSE ENDE KE NEVOJE TE RRITESH…..TI ME LE SOT POR NESER ASESI NUK DO TE LEJOJ NGASE DO TE KERKOJ KUDO BUZEQESHJE për FYTYREN TENDE QE TI TE MOS NDIHESH E VETMUAR DO TE KERKOJ BUTESI QE TE MOS LENDOHESH E JO SIKUR TI E JO SIKUR BOTA….ATHUA është E DREJTE TI NUMEROJME HAPAT E PARREGULLTA RRUGICAVE TE DIKURSHME DHE TE GJURMOJME ME KERKESA TE REJA TE PAMUNDSHME….TE GJITHA LULET I HARROVA NE NDERTESEN PREJ DRURI POR DO TE PROVOJ TE TI SJELL SERISH SEPSE PRAP TI JE E IMJA.. POR HESHT DHE NDEZE një CIGARE TE IMPORTUARA NGA QYTETI I UDHETIMEVE TUA DHE KERKOJ PERGJEGJJE SE PAKU NE ATE TYM SEPSE DIKUR BETOHESHA SE SDO TE NDRYSHOJ…..PO PERSE KERKOVA BUZEQESHJE NE BUZET TUA SOT SHIJE NE FJALEN TENDE KUR fjalë NUK KISHTE E UNE PROVOJA TE ULJA TENSIONINE GJAKUT TIM E ATIJ GJAKU QE për TY SOT ISHTE I PASHIJE..DESHIROJA TE ZHDUKESHA NE ATE VALE TE MENDIMEVE TUA SE PAKU TE TE MOS OBLIGOJA TE MENDOHESHE për MUA POR QTE KEQE KISHA KUR NE GOTEN E MBUSHUR ZBULOVA DIQ TE RE….TI ENDE UDHETOJE NE ATE VALE MENDIMESH TUA NE ATE PERDITSHMERI TE QYTETIT QE IA FALE RININE DERISA UNE NDIQJA HAPAT DHE KOHEN E BREDHJEVE TE KOTA DERISA NE SIRTARIN E TAVOLINES SIME ENDE RRINTE I FSHEHUR VARGU I DASHURISE QE SHKROVA MBREME për TY. …..AKUZOVA VETEN PERSE ECJA PAS TEJE ,për një QAST DESHIROJA TE ISHA RRUGE QE MBI MUA TE ECTE KOLONA E AUTOMJETEVE POR TI ECJE MBI NDJENJAT E MIJA DHE THYEJE QDO STOLI TE KRISTALTE TE DASHURISE SIME.E PIKERISHT SOT ISHE AI PERSONAZHI I ROMANEVE TE DASHURISE AKTORJA E FILMAVE TE METRAZHIT TE GJATE QE LOZIN ROLIN E një MUNDIMTARI TE MADH ….E UNE KRENAR ECJA MOQALEVE TE KESAJ JETE ME RINI TE HUMBUR DIKU THELLE NE UJEVARAT E SE KALUARES DHE THASH ME VETE’QOFSH MALLKUAR JET SE BASHKU ME TERE KETO’….A NUK E DIJE SE NE GJOKSIN TIM DIGJESHIN COPEZAT E FUNDIT TE KESAJ DITE DHE SE NE SHPIRTIN TIM për PAK SA NUK PERFUNDOI QDO GJE….DHE E MORA VETEN.ATEHERE PELLUMBI FLUTUROI DHE I THASH MERRE ME VETE HIDHERIMIN TIM SE UNE ATE PRAP E DUA…….!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:06 am

PA TY

C'do dite pa ty,
është si një dite pa diell.
C'do mbremje pa ty,
është si një natë pa yje


DY fjalë

Dy fjalë qe te gezojne,
dy fjalë qe te hidherojne,
dy fjalë qe tere jeten ta ndryshojne


TE KAME LARGE

Te kame large
por prape te dua!
nuke lajmrohesh
pse me ke harruar?
c'ka te bera keq qe me nuk me do?
apo ndoshta ke tjetren
qe me shumë dashuron?

MBI DETIN E QETE

Mbi detin e qetelunderon një flete
mbi te shkruan "te dua për jete"!

MOS BEJ!

Mos bej qe jeta ime te duket kot,
mos bej qenga syt e mij te dalin vetem lot
mos bej qe vdekjen ta kerkoj,
se vetem e vdekur mund te te harroj!

E HUMBA DHE VETEN!

Duke te humbur ty
e humba dhe veten
dhe tash s;'po e gjej dot
as njeren e as tjeteren!


NE EMER TE.....

Ne emer te jetes
jeto për mua!
ne emer te dhembjes
vuaj për mua!
ne emer te dashuris.....
dashuro dhe për mua....!

NUK ME DUHET!

Nuk me duhet kjo jete
s'me duhet as kjo rini
sepse nuk je i imi
gjithmon do vuaj për ty

S'TE HARROJ.....

Te dua, për ty vuaj!
Te dua, për ty shkruaj!
Te dua, për ty endrroje!
Deri ne vdekje ty s'te harroje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:06 am

Me Fal

Me fal qe dashuri nuk te dhurova, qe ndjenjen tende te sinqert nuk ta plotesova pot qte themë kur lotet e shlyejn ngjyren qe vendos lapsi im kur fjalet dalin me aq veshtersi sa qe del lulja ne debor.Me te vertet shkrimi im është tejet i dobet po kjo nga shkaku se duart e mia me dridhen nga emocionet qe kam .Fajin e ndaj ne dy pjes dhe pjesen me te madhe ta dedikoj ty ngase u vonove .
Mallkoj ditën qe te takova ty sepse për disa minuta me heret u mbyll zemra ime nga dikush tjeter ,ti erdhe por dera u mbyll veshtir se do mund ta hapja ngase ate e kishte fortesuar mirë qe te mos mund ta hapte askush ti mjaft mirë shkatrrove deren por jo edhe duart e saj e cila është vendosur ne der dhe nuk deshiron qe te hyjë askush.
Do te doja qe ti te ishe brenda por kjo varet nga tio dhe shum pak nga une .
një dijetar ne thenjet e tija te sinqerta ka thenë :

Nuk e di perse ,por nuk po mund qe te dashurohem sa here dua por gjithnje dashurohem kur nuk dua!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:07 am

E shikon kete qe te kam shkruar këtu siper?është gjeja me principale,me e rendesishmja,
është me e veshtira por është unike sepse...po te shpreh ate qe ndiej për ty!
Te thuash Te dua... me beso, nuk është e lehte...duhet te jesh i sigurte qe e ndjen me te
vertete, te kuptosh qe shpesh duhet te jete e njejte,por mbi te gjitha është gjeja me spontane
qe mund ta ndjeje një njeri. E dashur, e shikoj qe me ty çdo gje është ndryshe,çdo gje është
e bukur, e lehte tani qe ti je pjese e jetes time & çdo moment te jetes time dua ta ndaj me ty!
Sa e cuditeshme, apo jo?? për pak kohë arrita te njoh një pjese tenden,mesova te njoh te
mirat, difektet e tua...për pak muaj arrita te beja gjene me te bukur & absolute ne Bote,qe çdo
vajze do e deshironte...TE DASHUROVA...sa e bukur kjo fjalë & ti e transformove ate ne gjene me
te bukur te kesaj Bote! Zemer... u be kohë qe jemi bashke, edhe perse jemi larg...ka ndodhur
qe shpesh kemi diskutuar, kemi pasur kontradita por...nuk mund ti quaj asgje, sepse...jane gjera
normale qe mund ti kene dy persona. Tani je bërë njeriu me i rendesishem i jetes time,qe kam
me shumë nevoje, qe me keshillon, qe me degjon, & qe me ben te ndjehem i rendesishme...!!
Me ty ndihem shumë mirë, me ben te qesh, me ben te qaj ndonjeher, me ben te nervozohem...
Me ben te ndihem Unik & Special për ty...Je e vetmi person ne jeten time qe dua me te vertete,
& qe vazhdoj te dua thjeshtesine tende,embelsine, simpatine tende & te gjitha cilesite e tua qe
me bejne te ndjehem i rendesishme ne jeten tende...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:07 am

Perse zemra ime rreh fort kur degjoj zerin tend?
Perse trupi & shpirti im ndjenje një emocion te forte,kur kujtojne
puthjet, perqafimet e tua...Perse kur shoh fotot e tua, emocionet
e mia rriten për te krijuar kete ndjenje te bukur sic është Dashuria!
Edhe perse je kaq larg, te ndjej aq prane zemres time, shpirtit tim
ashtu sic nuk kam ndjere për ndonje njeri tjeter. Mbremjeve kur mbyll syte
mendja ime është e drejtuar për tek ty, mendoj për ditën kur do te
ndjej serish puthjet e tua, mendoj për ditën kur dora jote do ledhatoje
lehte trupin tim. Endrra ime i është drejtuar nates sepse...ateher mund
te rri me ty, te fle, te enderroj ne krahet e tua, te ndjehem i mbrojtur
dhe i dashuruar nga ty pergjithmone, & te degjoj duke me thene
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:08 am

Akoma ne venat e mia është një pasion i zjarrte.
Akoma pas kaq shumë kohesh nuk munda te harroj prezencen tende,
buzeqeshjen tende, menyren tende e te shprehurit "Te Dua"!!!...

I palumtur! për te gjitha ato here qe brenda teje fshihet imazhi im,qe
brenda fjaleve te tua do gjesh guximin, te me thuash edhe njeher "Te Dua"!
për ditet e tua plot diell, larg meje...për mbremjet e tua te ftohta,pa pranine
time...për çdo moment qe ti preferoje te beje shaka...

Te heqesh dore nga dashuria...sa torturuese qe është e gjithë kjo!!!...
një person i forte dhe i vendosur kam qene...por ne fund i penduar!

I palumtur! Mendova qe gjeta lumturine, kur isha i burgosuri i vetmise!!!..
I palumtur! Qe kerkoja dicka me te madhe pa e vene re qe kisha lene mbrapa
çdo gje!!!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:08 am

Perpara se te takoja ty,mbyllja syte dhe dhimbja pushtonte mendjen time.
Ndjeja inat, trishtim, vetmi...
Isha i paafte te reagoja!!!...
Por tani qe je ti kam kurajon ti perballoj problemet e mia, ti perballoj një
nga një, te besoj ne endrren time, te besoj ne shoqeri dhe ne dashuri...
Kam mesuar te mos i largohem ngjyrave qe sjell dashuria ne jete dhe ti
demostroj ndjenjat e mia, dhe ti tregoj driten sekrete te shpirtit tim!!!...
Kur te shoh duke qeshur me gezohet zemra,fytyra ime iluminon, dhe syte
e mi mbushen plot gezim.
Kur shkruan fjalë te bukura dashurie zemra ime për pak sa nuk plas nga
emocionet,sepse...ndjehet e dashuruar dhe e mbrojtur nga ty!!!...
Kur me thua " Te Dua " ndihem e pushtuar nga një ndjesi e mrekullueshme,
qe me shoqeron edhe ateher kur ti nuk je!!!...
Tashme je një pjese shumë e rendesishme e imja,sepse je speciale dhe unike,
por mbi te gjitha, sepse..." Te Dua "!!!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:08 am

Jetoj dhe mendoj për ty...
te adhuroj te gjithien dhe për çdo gje qe ben ti,
je dielli im dhe une si një hije te ndjek dite edhe
natë, mbase...gaboj dhe ti ke frike nga mua! Une,
nuk prezantoj friken, por...deshiren për te qene Ai
qe ti deshiron, edhe perse jam vetvetja, une jam
" Ai qe ti do ". Asnje femer ne Bote nuk do arrije
te me largoje me nga ty, une do jem drita qe te shndrit
rrugen ty natën, une do jem ai për te cilin ti ke nevoje!
Une jam i joti...eja me merr!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Mon Dec 07, 2009 3:08 am

Vajza 17 vjeqare tmerresisht dinte te dashuronte
dhe djali 20 vjecar dinte t'ja vleresonte.
Vajza e donte aq shumë sa për te falte gjithcka
dhe djali e donte po vajzes kurre nuk ja tha.
Po djali ne zemer mbante një sekret
qe nuk ja tha as te dashures se vet.
Vajza ia falte gjithë dashurine
por djali tek droga gjente qetesine.
sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar
qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar.
Dhe ditet iknin,iknin një nga një
dhe djali keqesohej,keqesohej gjithmone e me.
por dhe për djalin erdhi një dite e mallkuar
vajza zbuloi sekretin kur i pa shenjat ne duar.
Ia mohonte djali"-asgje s'është e vertete,mos i beso syve,besome mua qe te dua dhe do te dua perjete"
vajza me lot ne sy nga djali u largua
ai e ndoqi nga prapa falje për ti kerkuar.

"-lerme te qete-i tha vajza,-me mos me kërko
lerme te qete te lutem,ne verte me do.
-Te lutem mos vrapo,te lutem ti ndalo
Pritme e dashurte te them vec një fjalë."

vajza djalin nuk e degjonte
me lot ne sy ajo vetem vraponte.

"-Kujdes-bertiti djali-kujdes,një makine!"
Por vjaza se degjoi,nuk e ndaloi shpejtesine.
Frenat shoferi dot nuk i ndaloi,
mbi vajzen shkelen ato dhe ajo ze me s'leshoi.
te gjithë u mblodhen mbi vajzen e shkrete
te gjithë po ulerinin për ate jete,
ate jete qe vdiq nga e shkreta dashuri.

'Ah-tha vajza,-sa e veshtire qenka kjo jete
ta dish sa te kam dashur....,te kam dashur vertete.
Duhet te mesosh problemet pa droge ti kalosh
kam frike te vdes,kam frike s'di ku do te shkoj
te lutem ndihmome se vdekjen se meritoj.
Vajza mbylli syte dhe driten e diellit me se pa
një lot qe i pikonte ngadale,ne faqe iu tha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 3:11 am

Dashuria ime per ty do te mbaroj atehere dhe vetem ayehere kur nje piktor i shurdhet te pikturoj zhurmen e nje trendafili qe bije ne nje dysheme te kristalte….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 3:13 am

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 3:13 am

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 3:14 am

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum