www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:00 pm

pse me vjen te qaj ?
nuk e kuptoj!
pse ne zemer ndjej mall?nuk arrij ta konceptoj
ndjej se dick a me mungon se nuk jam e kompletuar
nje pjes e mija iku humbi ne harres te paharruar.
me fjalet e heshtjes cdo gje te tregova
me lotet e zemres cdo cast larg teje perjetova
dje ishim dicka sot sjemi asgje
neser rruget tona ndahen e sdo takohemi me
shpresoj se kur te me kujtosh
mos te me mallkosh
se edhe pse te bera dem nuk e dua mallkimin tend
gjithcka me ofrove asgje ste kam pranuar
tani te kerekoj dicka dhe ke per tma plotesuar
kerkoj nje fjal te vetme por jo shum te mir
dua apo sdua me thuaj LAMTUMIR. [/img]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:01 pm

NE KLASE HYRI PROFESORI

HAPI CANTEN ME NXITIM
NXORI FLETET DHE FLETORET
THA SE DO TE BEJME PROVIM ,
VAJZA BRUNE E TRISHTUAR
PER PROVIM S'KISH MESUAR
DJALI ANASH KUR E PA
BERI KOPJEN E IA DHA
VAJZA BRUNE E GERUAR
HAPI FLETEN ME NXITIM
POR MBI TE PA TE SHKRUAR
"SA TE DUA SHPIRTI IM".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:01 pm

SOT DIT E LUMTUR PER TY
I VESHUR SI DHENDER ME TJETREN NE GJI
SOT DITE E MALLKUAR PER MUA
KU TE SHIKOJ E VASHUR NE TE ZI
E SHOH DASMEN QE ME PATE PREMTUAR
E LUMTURINE ME NJE TJETER JAM DUKE TA URUAR.
SHOH NUSEN ME VELLO ZBUKURUAR
KRAH NJERIUT QE PATA ENDERRUAR
TANI LOTET ME KANE MBARUAR
POR ZEMRA GJAK ESHTE DUKE PIKUAR
TE NDJEJ TE KJO TE SHIKOJ
E SOT LUMTURINE PO TA DHUROJ.
NE MES TE URIMEVE ZGJIDH DHURATEN ME TE BUKUR
NJE LETER KU UNE SHKRUAJ "QOFSH PER JETE I LUMTUR"
SA HERE TA LEXOSH TE MENDOSH PER MUA
GJITHMONE TE KAM DASHUR E GJITHMONE DO TE DUA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:01 pm

DIELLI LËSHONTE
RREZE TË ZBEHTA

Ardhacakët harruan çantat e tyre
Plot llomotitje e sjellje pakuptim
Dhe morën frymë thellë të kënaqur

Dielli lëshoi rreze të zbehta
Në luginë një kasolle digjej flakë
Dhe një burim uji kallej aty
E bimët vuanin për një pikë ujë

Ata kënaqeshin me këtë katrahurë

Breg lumit lisa të gjatë sa kohërat
Shikonin qiellin me sy shqiponjash
Që mbi degët e tyre të forta e të gjata
Kishin ndërtuar çerdhet e qëndresës

Djem me sy shqiponje në ballë
Me tri shkronja të arta në krahë
U mblodhën nën lisa në rreze hëne

Tri shkronjat e tyre të arta
Ndriçuan rrugën e ardhmërisë
Drejt Adriatikut kah Evropa

Ardhacakët ikën të tmerruar
Harruan çantat e mbushura grabitje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:03 pm

Fati Që Se Mendova Fati im u shua
dhe une ende te dua
ah sa shum gabova
kete fat se mendova

N`je fat i rende ne jete
nje fat i shuar
nje fat ne dashuri
fati i mallkuar

Ku te kerkoj tash
tani ku te gjej
nuk mundem askund
vetem do te urrej

Fati im me humbi
fati im u shkund
sa shum te kerkova
smunda te gjej askund

Mbaje mend ne jete
dashurine time
sepse fati jone
mbet ne perkujtime

Do te dua ende
edhe pse ste kam ngat
do te kerkoj nje dashuri
e cila me sjell Fat......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:03 pm

Përsëri për TY!

Të shkruaj Ty që ma përvlove shpirtin,të shkruaj ty që ma trondite zemrën,Ty që ta fala gjënë më të shtrenjtë të jetës sime.
Jeta me dashuri qenka vetëm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozë kanë edhe shërim,por?Ishe si ylli që shkëlqente natën e qetë,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritën.A thua,do të ma kthesh përseri?A thua a e dite sa të dashurova,se ishe ngujuar në zemrën time e s'munda të të nxjerr kurr jashtë?Kaluan ditët kur më nuk u ndegjuam.Ato ishin ditët më të mira të jetës sime.
Nuk e di pse u ndamë.Për fajin tënd apo për fajin tim?Ndoshta kishim faj të dy?!Sido që të jetë,edhe sot edhe nesër ,edhe gjithëmonë pres përgjigjie.Ti je dhe do të mbetesh dashuria ime e parë dhe e vetme sa të jetoj në këtë botë.
Ato ditë me ty ishin parajsa,lumturia e jetës sime që s'deshiroja të ketë fund kurrë.Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netët pa gjumë.Pritja dhe lutjet që t'i bëra,s'bën punë dot.
Ndoshta këta rreshta të shkruar enkas për Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!Kush e di,,mbase do të të prekin këto rradhë të dala nga zemra.Sikur të kisha parë vetem edhe një herë,sikur ta kisha vetëm edhe një kujtim të vetmin nga ti ndoshta do të qetësohesha e do të prehesha dalëngadalë,por?
Shpesh i them vetës pajtohu me fatin,se dashuritë e mëdha nuk realizohen kurr!por zemra është ajo që vendos,e cila të ka mbyllur njëherë brenda e për të dalë sikur s'do të të leshojë kurrë.
Të dua dhe vetëm për ty mendoj,dashuria ime e vjetër.Mungesa jote më shkakton agoni,dhembje dhe deshire që të vdes.ti ma more një pjesë të jetës,një kujtim një pjesë të dashurisë,ca lot të mi m'i more dhe ike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:03 pm

`KUR MALLI`

Kur malli të ketë marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli sytë edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetëmi
edhe zemratë qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:04 pm

DITA E FUNDIT

Kur të vjen dita e fundit për mua

Dua të vdes në duart e tua

Kur të më shikosh të vdekur

Mos qaj bëre zemrën hekur

Kur të më lëshosh në varr

Kujtoje takimin tonë të parë.

Kur t´më mbulosh me dhe

Mendo sa u deshtëm ne

Kur të më lëshë të vetmuar

Në varr dhe në errësirë

Ohh të lutem m´harro mua

Se me tjetrën e ki ma mirë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:04 pm

KujTo

KujTo sa Lotet Per Ty i kam derdhur
Kujto zemren si po me vuan
Kujto Te Lutem sa Te Kam Dashur
dhe Doren qe Tash per ty po shkruan

Lindur me ndjenja
Lendova vetveten
Besova Ne Genjeshtra
e Jo ne Te VerTeTen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:04 pm

uNe JeToj

uNe jeToj ne KeTe BoTe
Per pak nGrohtesi
per pak dashuri
une qendroj ne KeTe BoTe
me vuajTjen perqaFuar
Por shppresa ma Lehtson shpirTin
Duke me PeshperiTur
o nJeri DuheT jeTuar!!!Ku mBeTe

Ku me ike, ku humbe ku u trete
nje plag ne zemer me mbete
nje zjar qe kur nuk shuhet
nje emer qe perjet ruhet.

ishte nat dhe shi binte
shum ngadal fjalt i folshe
me nje fjal ma vrave zemren
sa shpejt ike u largove
krejt qka pata ti mi more...KoHa

Koha po kalon e vitet po shkojn...
a thua ndonjeher per mua mendon ???
ma jep nje pik shpres kohen ta jetoj
po pres me lot ne sy,te kthehesh perseri
e te me largosh kete vetmi...

Ne pritje harova hapat e tu
me ngjan si ne ender
eh...kur largohsh ti
me duhet te filloj perseri
duhet te vazhdoj pa ty...>..Perse ike ..<

Pse me the te shkoj
kur ende skisha ardhur?
Pse me the te iku
kur sisha duke ardhur?
Pse u bere i till
dhe fjalen ne goje ma le ?
Pse sme lejove te pakten
qe te pyes si je?!!
Pse shpinen ma ktheve
pa ti pa ata sy
Pse doren ma le zgjatur
dhe sme fole ti
e une ika tash
e nje gje dije mire
asgje ste kam falur
vetem nje mallkim ....ZemRes

Shiu perplaset xhamave
Lotet rjedhin faqeve
Kujtimi atyre diteve ushton
Mendimet pa meshire torturon

Por Zemra eshte stoike
Se rahuri nuk pushon
Sepse eshte edhe lirike
Dhe ne te pamunduren beson

Sa te dua nuk do doja
Jeten tende ta shkatroja
Se pa ty dot nuk duroja
Fajin e ka gjoksi,pararoja..!!!


>> Nje LeTer

Dhe mos e maresha Zgjuar
dhe ne Gjum do ta marr ate leter
dhe Do Te kuLLojn pLaget
si kALLamare te vjeter
dhe do qeLin BuzeT pLageT
DrejT puThjeve Te Tua
dhe Tek Levizin Lehtas
do Thon prap Te Dua
dhe Po Te jEm nEn Toke
qe vDiqa Ti mOs Thuaj
me shkruaj dhe nEn Tok
se eDhe uNe do te shkruaj ZeMeR>>?

SonTe
SonTe Te qAj nuk munDem
se dhe Lot me nuk kam
dhe jo veTem emrin,
por shpirtin ne heshtje do Ta RuAj
por boTen kam Frik ne Sy Ta shikoj

por s`dua Te Te mBaj ne Te kaLuaren
SepSe Ti SonTe qAn me muA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:04 pm

esht shum veshtir per mu si tja bej pa ty kur ne zemren dhe ne mendjen time me je instaluar vetem ti,a qfar jete a kto tradita tona per se jen krijuar vetem neve trive per te na lenduar,kam qen endrrimtarja ma e madhja ne bot ndoshta qe kam endrruar shum nuk kam as gje te mir ne ket bot,me duket sikur flas kot me duket edhe pse flas askush sme degjon prap arsyja je ti...... qe smund te vazhdoj,ishalla vjen nje dit dhe behet mir per mua ishalla me tregon ZOTI se as mu sme ka harruar...dhe pas ketyre vuajtjeve me shperblen edhe mu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:04 pm

kush po flet?nje e vujtur!po qfar halli kish?ish e lenduar!po silen pjes te zemres ja kishin vrar?ate me te qmuaren!por si si ka lejuar?per se nuk ka luftuar per vet veten?por per ket tash edhe me shum po vuan per se se ka mbrojt vetveten!ah me siguri e re duhet te jet?po moj nen i ka vetem 19 vjet!e sa keq me vjen per ta!po vetem premtom ti mua se kurr at gjest zdo tma besh mua?po cilin moj ste kuptoj?at ne dashuri te me pengosh!premtimin dhe betimin tim e ke se nuk dot ndaloj per tu bashkuar ne djalin qe ti dot jesh e dashuruar!e kjo me duhet mua qe edhe un femijes tim tja jap nje mesim para se mu lenduar.....---------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:05 pm

Kenga e shuar
Te kendoja ne qdo vend
prej mengjesit deri ne mbremje,
edhe ne shtrat kur shtrihesha te flej
prap se prap t'kendoja ne enderr.

Te kendoja hic pa ndalur
me nje vullnet te pa matur,
te kendoja duke shpresuar
se fati s'ka per t'na larguar.

Te kendoja e entuziasmuar
shume ;e lumtur; duke jetuar
me shprese se nje dite
edhe te tjeret ken per t'kenduar.

Por, nje dite,e zeze ishte,
shpresat dhe kenga ime u shuan,
nje dite te zeze Korriku
kur mora lajmin se ai m'eshte larguar.

Por,mos u merzit ti kenga ime
se zemra ime prap do te te kendoj
dhe se ti s'ke per t'u shuar
deri sa une me te mos jetoj


Ike diku larg me tënden deshir
me harrove mua, e nuk me the lamtumir .
Më kujtoet ajo dit kur e dham besen
te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .


Rreshti i shkruar aspak smë trazon ,
sepse zemra ime pergjithmon te don ,
shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot
vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .


Pse oj vdekje askush nuk te don
pse gjithkush ty te debon ,
eja te unë me mall te pres ,
mos shko te ajo e cila sdon te vdes ,
nuk don te vdes leje te jetoj
eja te unë se fort te kërkoj
merrem ne gjum mos ke mëshir
eja se jam në momentin e vështir ,
Në ate moment oj vdekje asgje se adhuroj
vetem ty oj vdekje ty të kërkoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:05 pm

Dashuria

C'qenka kjo dashuria?
qe te bejka si femija
rralle te gezuar perhere ne shprese
duke vuajtur deri te vdes.

Dashuria qenka zjarre,
qe te digjka dal nga dal
qe te thane e te venite
me shprese duke e prite.

Dashuria qenka lule
me arome t'kendshme
por me nektare te hidhur
te gjithe njerezit pas saj vrapojn
me ate nektare per t'u helmatisur.

Dashuria s'eshte gje tjeter
vecse vuajtje e pa kufi,
dashuria eshte helm
qe t'helmon cyshe ne rini.


E merzitun

[b][color=orange]Prej qe jamlarguar
i teri kam ndryshuar
malli dhe vuajtja
shum me kan dobsuar.

Prinderit e mi
i lash te vetmuar
motrat dhe vellaun
i lash duke lotuar.

E lash shkollen dhe shtepine
lash te dashuren dhe shoqerine,
e pse?...per ta humbur lumturine!

Pas largimit tim
shum gjera kan ndryshuar,
jeta dhe fati mua me kan deshtuar,
vuajtjet e shumta
zemren ma kan shkatrruar
malli dhe merzia
shpirtin ma kan helmuar,
e pse?....me shprese per t'fituar.

Tash qe humba shpresat
se kam per t'fituar
me duhet te kthehem ku kam lindur per te jetuar,
per te vuajtur dhe per tu gezuar.


Me duhet te kthehem
n'Athdhe per te jetuar,
kujt i hapa plaget per t'ia sheruar,
;dikend; qe e gezova,
prap per ta hidheruar,
se atje ku thirra s'pari nene
duhet per te jetuar qofte ne vuajtje apo i gezuar....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:05 pm

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do ....PERSONIT QE E KAM DASHT DIKUR

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do ....


MBAHU ZEMRA IME

Dita me duket e gjate pa ty
nata me kalon me lot ne sy
mbahu zemra ime
se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen
vuajtjet mua po me falen
malli qe kam ne zemer
krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time
e tash me le me shum malle
jep pergjigje para zotit
per zemren qe e ke kalle


Vdekje Per Dashurinë!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avanturUne su pendova aspak
qe per ty humba rinine
tash kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:06 pm

Une jam ajo qe vuaj
Ajo qe per dashurin tone shkruaj
Ajo qe ende gjdo gje kujtoj
Ajo qe ty don te harroj

E ti ti ike pa fjal
S'munda te te ndal
Por tani kam kuptuar
Se kisha gabuar
Ne ty qe jam dashuruar!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:09 pm

TE VDESESH DUKE JETUAR

I gjalle jam, mgjse po vdes,

per dashurine e saj,

qe pa dashur me vret

Dhe ashtu duke vdekur e dua ,

sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,

dhe nuk ka rendesi plagosja

qe me denon me vdekje

jua them vertete,

Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! …

E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:09 pm

Pa Ty

Pa ty nuk mundem te ri,

pa ty jeta me behet hi,

pa ty varri sme pranon

se zemra ime vetem ty te don
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:09 pm

Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit

Kur më the se më s’të dua

Prita se do t’rridhnin lotët

Por spat lot në faqe tu

Dhe s’të erdhi keq për mua

Ishte nat dhe shiu binte

Shum ngadal dy fjal i fole

Me dy fjal ma vrave zemrën

Dhe shpejt ike ulargove

Krejt qka patat ti mi more

Sikur veq një her të flisja

S’dua tjetër prej ksaj bote

Sikur veq të më kuptoje

Sa më mungon buza jote

Qe spo mund ta puthi sonte…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:09 pm

E kam mohuar, e kam perzen

e kam dashur , e kam urryer

me ka dhen dhimbje

me ke dhen emocione

te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj

pse pa te dot nuk jetoj

pse kurr e urrej e kerkoj

pse te dua edhe kurveten e shkatroj

pse un ndjenjen ta mohoj

dhe un vet shpirtin ta mallkoj

e shtyj e perplas me ze te lart i flas

po prap perball ajo syt i perplas

nuk te dua nuk te kerkoj

me kembgulje e mohoj

po prap kurr se harroj

ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake

je dinake e kurr su plake

per ty bejm lufta

per ty jetojm

per ty vuajm dhe veten shkatrojm

a lum si ai qe ty te ka provuar

ah mjer si ai qe ty te ka provuar

se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Ne takimin e par digjem si zjarr

Ne takimin e dyt te dua si syte

Ne takimin e tert te dua per jete

Ne takimin e katert nje puthje me hater.

Sikur ti ta dije,

se sa shum te dua,

asnje qast i dashur,

s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,

kur ti e din shum mir?

Te dashuroj dhe mos t`kam afer,

shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,

si t`ja bejm ne tash?

Qe t`mos jemi vetem,

por gjith te jem bashk.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:10 pm

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do ….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:10 pm

Personit qe kam Dashuruar

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do ….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:10 pm

Pendimi


Se tregova une dashurine

Tani shpirti po m’vajton

Zemra ime shume e merzitur

Vazhdimisht ty po t’erkon

Me kujtohen i§astet tona

Qe s’bashku ne i ndame

Edhe lumturine

Qe ne te dy e pame

Se ashtu une mendova

Nuk e di as vete

Tani kur mendoj per ty

Pendohem me t’vertete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:10 pm

Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Dec 09, 2009 12:11 pm

Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalle


Vdekje Per Dashuri

Kam deshire qe te vdes

per kete dashuri

por askush mos ta dije

se po vdes per ty

Do te vdes per ty

askush sdo ta kuptoj

se ne jeten tende

une me nuk ekzistoj

Nese une vdes

jeto ti pa shpres

se kurrr me goja ime

s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder

nese vdes mbi ty

dhe nese dora jote

mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time

te varri im mos u afro

lerem te qete ne ate bote

trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty

edhe vdekja nuk me ndali

e dhash jeten per kete dashuri

kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten

si nje zemer gur

une e dhash nje jete per ty

e ti mendoje se esht avantur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum