www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:02 am

Hapi syt e mos i mbyll
un jam dielli ti je yll...
Kur ti qesh... un behem ze
mos mendo se do te le...
Kur ti qan... un behem lot
s’te ndrroj me askend n’bot.
Ti je gjumi ..un jam endrra
ti je shpirti ..un jam zemra.
Ti je nata ..un jam dita
ti je jeta un qe e prita...
Mos mendo se te harroj
vetem TY te dashuroj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:02 am

Me mungon

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum për ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:03 am

Te pyes, ku po shkojm,
me thua, s'e di,
me pyet, pse jetojm,
pergjegjien s'e di.

Te dua, te them ,
Te dua a e di,
te puthi ne buz,
me puth dhe ti.

E pastaj, heshtje, qetesi,
dy zemra degjohen,
here une here ti,
Te dua, degjohet perseri.

Te pyes, pse jeton,
me thua, për ty,
me pyet q'fare do,
te them... TE DUA vetem ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:03 am

Nuk e di pse sa here qe largohesh nga une
jam e gaçme te qendrosh te te ulem ne gjunje.
Po ti sikur me doje???
Apo isha thjesht viktime
e ndonje loje???
Me thuaj i dashur une nuk merzitem,te pakten për me te keqen te pergatitem.
Ti hap deren nese troket tek une
Mos u trishto i dashur
perseri do ulem ne gjunje
Ndoshta ti do shqetsohesh.
Sa keq qe ta besh kete detyrohesh>
Por ti shtiresh dhe betohesh!
Jo i dashur,te lutem jo keshtu me mirë ma thuaj ne sy;
UNE DUA DIKE TJETER DHE JO TY?????!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:03 am

GJITHMONE DO TE TE DUA


Gjithmonë do të jesh
Kujtimi më I mirë për mua
Gjithmonë do të të dua
Gjithmonë do të të pres

Edhe kur të dëgjoj
Se me tjetrën
Jetë të re ke filluar
Edhe atëherë do të të dua

Këta lot që
Nga sytë e mi po pikojnë
Janë dëshmia më e mirë
Se I vetmi në këtë botë
Për mua je ti .......?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

LERMENI TE QAJ

kur me shihni duke qajtur
mos ejani tek une
lermeni te qaj
për ate qe e dua shumë.

nuk dua te me ngushelloni
për dashurine e humbur
dua te rri vetem
ti shterr lotet e mi
për me te madhen dashuri.

lermeni te qaj
se dua ta sheroj
shpirtin e vrare
lermeni te qaj
se dua te harroj
c'ndodhi me ne te dy.


lermeni te qaj
se vetem loti
hidherimin e largon
por sa keq qe s'me ben
ty te te harroj...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

PSE SHKOVE

Ti..gjithmone
Në mua do jetosh
Edhe në amshim
Fjala ime e fundit do jetë:
“pse u largove”
Këndoj për ty
Thur vargje për ty
Dora ime prej poetes
Nuk ndalet së shkruari për ty
Zemra ime e adoleshentes
Nuk do ndalet së dashuri ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

UNË TY TI MUA

U pamë në sy
Për një cast atë natë
Zemrat na rrahën
Si të çmendura

Sikur kishim lindur
Për syri syrin
Ishim parë edhe një herë
Por atëherë s’ishte verë

Tash merr guxim
Në mos me fjalë
Më thuaj në heshtje
Më do të dua
Unë ty ti mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

% LARG TEJE %

largesia na ndan
kilometra te tera
jetojme larg njeri tjetrit
por yjet na bashkojne

e di qe je larg meje
por e di edhe qe je prane meje
ti jeton ne muaa
me engjejt e tua

ne ender te shoh
dhe te perqafoj
kur zgjohem endrra perfundon
por realiteti endre qendron

realiteti qe te dua pakufi
realiteti qe je vellai im
realiteti qe nuk ka largesi ne mes nesh
kur e dijme qe jetojme brenda njeri-tjetrit


ti je yll qe shendrit natën
dhe me ndriqon dhomen
je flutur qe flutron dhe
me sjell puthje nga PEJA


je dielli qe shenderit qdo here
dhe nuk shuhet kurre drita jote
qe me rrit qe ne fudn te lulezoje
dhe te shijosh aromen e asaj lules
qe me sakrifice e mbrojte.

je engjelli im mbrojtes
qe me mbron nga kilometra te tera
nga largesia qe na ndan
dhe nga dashuria qe na bashkon.


larg teje jam
me një mungese te madhe
larg teje jam
me një shprese te madhe

larg teje po jo larg
dashurise qe ndiej për ty
larg teje me një lot ne sy
dhe me mall qe jesh prane meje.
me ate mall qe me djeg perbrenda
dhe me ate mungese
qe me pervelon si zjari,
por edhe me shumë dashuri
qe me mban gjalle.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

Lutjen time i dergoj qiellit
plot ankime shoqëruar
vall, ku është fati im
fati qe me ke premtuar

Larte dy yje hedhin valle
tallen me një re te shkrete
Hena me koken e madhe
me shikon e nuk më flet

Rri e pres, shikoj mos vjen
endra ime e vonuar
nuk e gjej, a nuk me gjen
nuk e di ku jam ngateruar

I lodhur duke enderruar
mos më pyesni ku po shlodhem
nuk e di, si kam numuruar
lotet qe nga faqet rodhen

Je aty, por s'te shoh dot
e di qe dhe ti me pret
Fatin tim te kerkoj o zot
e pranoj, si do qe te jetë
================
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:05 pm

Rashe ne krevat për gjumë
ish i ëmbël, nuk durova
menduan se isha i lodhur shumë
por s'mbaj mend se çfarë mendova

Mbylla sytë për tu qetsuar
me sytë e mendjes te kërkova
menduan se po flija gjumë
por s'mbaj mend se cfar mendova

Të kërkova gjithandej
sa u lodha, te kërkova
menduan se s'do kerkoja me
por s'mbaj mend se çfarë mendova

Me thanë qe te kerkoj kot
por askënd nuk dëgjova
menduan se s'do të gjeja dot
por s'mbaj mend se c'far mendova

Ne një pellg me ujë te ndenjur
imazhin tënd imagjinova
menduan se do pija ujë
por s'mbaj mend se çfarë mendova

Syte e tu me mbeshtollen
dashuri ne ta lexova
s'piva ujin por dashurin tënde
dhe pastaj ngadal u zgjova

U ngrita dhe i pashë ne sy
dhe ngadal u largova
menduan se te doja shumë
por s'dua te them se çfarë mendova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:05 pm

Vuaj me një vuajtje
Plotë shpresë
Vuaj nën hijen e vetmisë
Nën rrjedhën e lumit
Mbi vullkanin e trazuar
Vuaj edhe kur je me mua
Edhe kur jeta
Si me shpatë na ndan
Vuaj edhe kur më shikon
Me sytë plotë melankoli
Edhe kur dielli lind
Pa Ty
Vuaj edhe kur përëndimi
Vujatjet e ditës i mbyll
Dhe hap shtegun
E ëndërrave plotë
Trishtim
Vuaj edhe kur era
Më bart si puplën
Edhe kur jam plumb i rëndë
Nga brengat e ditës së shkuar
Vuaj dhe nuk di pse vuaj
Vuaj pse ashtu kot vuaj
Apo pse vuajtjen për ty
Në letër e shkruaj!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:05 pm

Kur dielli ngriet ne mëngjes,
te fundit sheh shpirtin tim.
Kur hena zbret mbremjeve,
harron t'i hedhi një shikim.

Rri ne një cep i vetmuar
kendoj një kenge te kenduar
ulem ne një stol i ulur
me veshtrimin diku te ngulur
mendoj mendime te menduara
enderroj enderra te enderruara
dëgjoj ankime te ankuara
ndeshem me shikime te shikuara
flasë fjal te folura
përshëndes fytyra te lodhura
lodhja lodhet duke me dëgjuar
bie ne përfundim te gabuar.

Kur ti mendon për te banuar,
se llogarit shpirtin tim.
Kur është puna për ta lenduar,
mjafton vetëm një shikim....?????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:06 pm

Mos me pyet si jetoj
kur me ke lene vete
mos kërko falja nga zemra
qe një here e vret
mos trokit me n?deren time
se ajo është mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr ske për te hyreMos me pyet për ato letra
qe dikur mi shkrove
mos loto për fatin tone
kurr njeher m?harrove
mos trokit me n?deren time
se ajo është mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr ske për ty hyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:06 pm

Dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet
Dhe çdo fjalë me mbet ne fyt
O kurre nuk dita c’është lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu
Se kupton askush kete dhimbje
Se nuk është ne lekuren e time
Se si shpirti po me shembet
Nuk jetohet ne kujtime
Se kupton, jo se kupton
Mijra nete te jesh i zgjuar
Kete veq une mund ta di
Dhe zemra ime e roberuar
Se gjithcka është kunder meje
Faj askujt si kam ne bote
Cdoher deshta miresine
Por fitova vetem lote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:06 pm

Ska sjarr pa flak
Ska luft pa gjak
Ska jet pa rini
Ska rini pa dashuri.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pashe shum gjera
Degjova shum zera
Njoha shum sy
aty ku ishe dhe ti
Por nga e tera zgjodha
për zemren
vetem një gje
vetem një ze
vetem dy sy
veten ty.....
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dua qe sa më parë
kur të zgjohem një mëngjes
pranë meje të takoj ty
ti je krijesë e veçantë
e zemrës sime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:07 pm

sa male e dete
une do te kaloja
por emrin tend
kurr sdo te haroja

zemra zemres
po i ben lutje
qe dashuria jon
te vazhdon me puthje

te dua me zemer
e jo me hajgare
sepse jam një vajz kosovare

është dite e diel
askush nuk punon
vetem zemra ime
për ty mendon

Dashurin ty ta fala
por ti nuk e pranove
pse e poshter ashtu
veprove ndjenjat mi
shkatrrove , por dije
mirë se një dite dikush
ty do ta kthen kete por
do te jete shum vone
se njehere te thash lamtumir
nuk te besoj me te ma lendosh zemren se mjaft ma ke lendu
Lamtumir e dashure dhe me nuk
TE DUAAAA ?????????????????????????????????????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:08 pm

SIKUR DIELLI TE ISH LETER
SIKUR DETI TE ISH BOJE
NUK DO TE SKRUAJA ASGJE TJETER
PERVEC FJALES TE DUA
MOS KUJTO SE U BE DIELLI ZJARR
MOS KUJTO SE DETI U BE VARR
MOS KUJTO SE TE KAM HARRUAR
NDOSHTA LARG KEMI QELLUAR
POR GJITHMONE TE KAM KUJTUAR
E PERVELOVA ZEMREN TIME
E PERVELOVA E BERA HI
KUR TE SHUHET ZEMRA IME
DASHURON TJETER NJERI...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:08 pm

JETA IME

Mbi b allin tim të rraskapitur
Si mbi një urë që lidhë dy botëra
Vallëzojnë rrudhat e pleqërisë
E sytë më janë qielli blu
Ku flenë ëndrra e jetës pa mbarim...

Shpirtin nuk e trazoj me lojën
Djersa e njelmët mbi ballin tim
Rrjedhë nëpër rrudhat
Si lumi i tërbuar jashtë shtratit...

Çdo pikë djerse në luginat e shfaqur
Mbi ballin tim merr formë të kristaltë
Ndritë një jetë që ekzistonte dikur
Ushqen një dashuri që s shuhet dot
Zbukurojnë sytë e tu bojë qielli xhani im
Kujton një pranverë që s harrohet kurrë
Fton hënën në mesnatë që jep bukuri

Mi lexoni rrudhat e ballit
Dhe djersën e kristalte mbi te
Do ta lexoni e gjithë jetën time!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:08 pm

TERRI I BALLKANIT

Mbi qytetin tim të bukur
Mbretëron terr i rëndë
Terri i Ballkanit...

Shikoj tërë qytetin si në ëndërr
Tek valvitej në terrin e errët
Dëshiroj me duart e mia
Ta përkdhel e shtrëngoj...

Shpirti më është shndërruar
Në copëza xhevahiri
Të shkëputura nga errësira e kaluar
Që reflektohen në jetën time...

Në këtë qytet të shurdhër e të verbër
Flokë mu zbardhën
Veshtë dëgjimin e humbën
Sytë nga lot mu verbuan...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:09 pm

PËR TY

Çdo natë
Pranë dritares së hapur
Hidhem në mendime
Për ty loçka ime

Shumë të dua
Ti këtë nuk e di
Guxim s’pata të të them

Me lot në sy
Emri yt
Mbi buzë të mia fle

Të thërras me zë
Kur i tërë qyteti
Në gjumë është

Dëgjohet jehona e tij
Ti nuk më dëgjon, jo
Jam shumë larg

Mezi pres takimin tonë
Të të them sa shumë të dua
Sa shumë vuaj për ty

Në ëndërr të kam çdo natë
Në mëngjes kur zgjohem
Përsëri shoh
Pranë nuk të kam, eh...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:09 pm

NJË ËNDËR E NJË VAJZE

një zemer vajze, ish plot dashuri
Gjith kete dashuri e tregonte ne sy
Sa keq , qe keta sy kurre nuk u pane
Dhe gjith kjo dashuri , endeT si e vrar.
një lot i një vajze, kish filluar rrugetimin
Spo e kuptoja , ku e kish mbarimin
As qe se kuptova pse vall ky lot Pikoi
Djalin qe ajo deshi, kurre se takoi.
Si dy gjysma hene, buzet leshojne zjarr
Por djali i kesaj zemre as qe nuk i ndien
një zemer e vogel, ne vetmi troket
Por djali i kesaj zemre kurre prane nuk u gjend.
një buzeqeshje e një vajze, mbeti e ngrir
Kenga qe ajo kendoi, diku po gjemon
Jeta ish një lufte, prove dhe mundim
Ëndrra ishte enderr, dhe jeta shpetim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:09 pm

MË FaL
Më fal që Të Dua kaq shumë, më fal që në zemër të lëndoj,
më fal por është tepër vonë nuk mundem unë TY të harroj!
Më fal që të bëra padashur për mua pa qëllim të mëndosh,
më fal që të bëra për mua poezi me dhibje të krijosh!
Më fal por njëriu prandaj vuan të të dashuroj një njëri si TI,
ti thajë lotët pa kaluar qërpikun dhe kur të prek buzët të quhet DASHURI
Më fal por nuk të them TË DUA, nuk dua më puthje nga TI,
ato janë vetëm vuajtje për zemren, ato më bëjn të ndihem njeri!
Por unë njeri nuk dua më të jem, nuk dua unë të flas për dashurinë,
sepse TI më nxore nga zemra, pa TY jeta s´ka kuptim!
Më fal që prap po të lëndoj, më fal që përjetë do TË DUA,
më fal por nuk e di si bëhët me një njëri të çmendur si mua!
I çmendur se të tjerët i dua si veten, i çmendur se tregoj të vërteten,
i çmendur se jam i sinqertë, se TY TË DUA më shumë se një jetë
Më fal për të metat e mia, më fal që të dhash një shekull Dashuri,
por jeta i ka këto padrejtësi e mua jeta më solli tek TI!
Dhe Ti si një qenie e pafaj, si një ëngjull me zemer të vrarë,
Ti ke diqka të veçantë, Ti ke shumë lotë të patharë!
Më vjen keq që unë nuk arrita të të kthej buzëqeshjen përsëri,
ashtu siq Ti ma ktheve mua dhe më bëre të ndihem njeri!
Ndoshta Ti je munduar në zemren tënde të më pranosh,
po vallë pse unë nuk kam guxim të bëj të më dashurosh!
Përse mes poezive unë veten lëshoj,
dhe ne ç´do pikë loti mundohem të të imagjinoj!
Pse vallë një zemër si tëndën se kuptoj?!!
të më dashuroj kaq fortë dhe kaq fortë të më lëndoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:09 pm

Sonte u shfaqe përsëri në zemren time por nuk muj te fajsoj.
Shoh në zemer një drit që më hyri thell në shpirtë dhe që q'do dit më bën të dua edhe më shumë
Por ti nuk je këtu ke humbur je tretur nga vendi qe te takova unë
Nga vendi ku edhe nuk e di ku ndodhet ,
Ike në një rrugë që as ti nuk ia sheh fundin por ty të duket se ke arsyje dhe ikë nga unë
Po sikur të isha një bishë e eger dhe se ke frikë nga dashurija ime e pa fajshme ,
Vall a jem i till unë ...
Ndoshta edhe nuk do te takoj kurr por ti je me mua tani ,
Ti je pjes e jetes sime ...ndoshta një dit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:10 pm

KAM DËSHiRKam deshir te shof me sy, qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj, vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam, se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe një qellim, bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letër dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër vec se ty i të dashuroj

E di Qdo gje është KoT Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TË DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum