www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:10 pm

PRITJA NË HESHTJE


Në këtë natë pa gjumë vetëm heshtja më shoqëron ,
humbas në kujtimet e mia e zemra ty të kërkon ...
Të thërras ty i dashur e më përgjigjët heshtja:
pra , shoqërohemi ne dy,
heshtja dhe unë ... vetëvetja !...

Shoh hënën në qiell dhe rrezet e saj s'i shkëlqejnë,
unë i lusë ato që ty të të gjejnë ...
E lusë te bukurën hënë një dëshirë të ma plotësojë ,
që të dashurin tim pranë t'ma dërgojë ...

Papritmas hëna u zhduk humbi edhe ndriçimi ,
e unë kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mëngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur të më vije të prita!...

Por kotë të prita se ti nuk erdhe ,
e unë mbeta e vetmuar si një zog shtegëtar,
e mbyllur në çerdhe...
Prapë shoqëria e vjetër pritja , heshtja ...
dhe unë ... vetëvetja !...
E unë sërish pyes vetën në vetmi,
vallë , kur do te bashkohemi UNË dhe TI ?!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:10 pm

KËNGË MALLI


Unë erdha atje,
por ti nuk ishe…Zëri yt si akord violine
pat humbur në shushurimën
e gjetheve të funditUji i lumit vuvurinte
si një sinfoni e trishtë
dhe gurët që rrokullisëshin nëpër të
dukej se godisnin dhembjen time...Unë erdha atje,
por ti nuk ishe…Shëtiste brigjeve veç vetmia ime
duke kënduar këngë të përmallshme
me një timbër si të zërit tënd.Unë erdha atje,
Erdha!
E ti më nuk ishe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:11 pm

TË TASHË...

Të thashë të dua, por të gënjeva
Të thashë ndjej atë që s’e ndjeva
Të thashë e di për atë që s’e dita
Të thashë nuk e di atë që e dita!

Të thashë se jam, ajo që nuk isha
Të thashë që kam atë që s’e kisha
Të thashë do bëjë atë që s’e mendoja
Të thashë s’e dua atë që e deshiroja!


E mohova të vërtetën e argumentuar
E pohova gënjeshtrën e vetësajuar
Të ngacmova kur ishe indinjuar
Të lëndova zemrën që e kishe t'plaguar...

A e kuptove përse të kundërshtova
A e kuptove përse të sulmova
Isha e dobët shumë, ndaj gabova
Në munges dije gjithçka shkatërrova.

Tani me vete mendoj edhe përkujtoj
Isha unë ajo apo tjetër forcë më drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohën as jetën
Për gabimet bërëse dua të rrah vetvetën!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:11 pm

FUQIA E ZEMRËS ♥️

Qetësi gjelbrim,bukuri e rrallë
Mendja fluturimthi rrëmben, kërkon,
pyetje, përgjigje dhe qetësi absolute
asgjë më shumë,
cicërrimë e zogjëve, shpresë
gjeste të buta…,shpirti pushon.

Dielli i verës do të shkëlqejë mbi ty,
dhe Zoti do të ruajë për mua,
do të ruajë për shoqërinë,
për natyrën, për gjithësinë…!

Dhe do shohësh jetën e bukur kudo,
do ta shoh jetën në ty,..,
dhe vdekjes më nuk i frigohem.

Tani ngadalë më duket sikur shkrihem
në shpresë pa kufi,
strukem në gjirin e tij dhe tretëm në dashuri...
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:11 pm

NJË NJË ÇAST MALLI ...

Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:11 pm

një DITE VJESHTE UNE TE NJOHA
THONE QE VJESHTA SJELL TRISHTIM
POR NE GJETHET E SAJ TE ZVERDHURA
MUA ME SOLLI DASHURINE

një DITE VERE U LARGOVE
THONE QE VERA SJELL GEZIM
POR NE DIELLIN E SAJ TE NXEHTE
MUA ME DHUROI VETMIN

një PRANVER NE U NDAME
THONE QE PRANVERA SJELL DASHURI
POR NE NATYREN E SAJ PLOT JET
MA MORI DASHURIN VET………
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:12 pm

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:12 pm

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them natën e mir
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:13 pm

Pash një lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e një femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje për ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma një arsye për te jetuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 6:13 pm

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
për lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
një trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:11 pm

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:11 pm

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im është bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:11 pm

VETEM TI -
Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:11 pm

PERSERI PO TE THERRAS NE EMER
DO TE MALLKOJA PO NUK PO KAM ZEMER
NDOSHTA DUHET EDHE TE TE URREJ
POR ENDE NE SHPIRT PO TE NDJEJ..
SESHTE EMUNDUR JOJO SESHTE EMUNDUR
SE PRANOJ SE TE KAM HUMBUR
SA E DASHUR O ME JE DUKUR
JETA QENKA GENJESHTER EBUKUR
EVERTETA ESHTE SI PIKA E LOTIT
ATE DITE KUR DO DALIM PARA ZOTIT...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:11 pm

GJDO NATE NE ENDRRAT E MIJA ..

Gjdo nate ne endrrat e mija une te shoh dhe te ndjej ty,

Dhe ajo qe di une eshte se zemra ime do te vazhdoj per te kaluar hapsiren ne mes nesh ,

Ju u shfaqet dhe pastaj vazhduat ....

Afer larg kudo qe je une besoj se trokitjet e zemres do te vazhdojne ....

Dhe nje here ti hape deren dhe degjo zemren zemra ime do te vazhdoj ....

Dashurija mund te na prek vetem nje here ne jet dhe kurr si lejon lotet te shkojne te shuhen ....

Dashurija ime ishte kure te dashurova ne kohe te vertet ....

Do tju mbaj ne zemer per gjithmone dhe do te vazhdoj ....

Dhe nje here ti hape deren dhe degjo zemren time ajo do te vazhdoj e do te vzjdoje ............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:12 pm

E Dashur

E Dashur mos rri ne vetmi
se bukurija jote trondit gjdo njri
Por kur te vdes UNE keto kujtime
a do te mi bish permbi varr me lexu
e une brenda me VAJTU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:12 pm

Sonte gjumi nuk me mer ,

Loti ne faqe po me rrjedh ,

Sa shum sonte jam merzit ,

Pse je larg meje o shpirt ,

Vetem ne TY jam duke mendu ,

Kupto se vetem ty te DU !?...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:12 pm

MORA TELEFONIN
TE TELEFONOJ
MENDOVA ME TY
PAK TE BISEDOJ
NE TELEFON MU LAJMERUA
NJE ZE I VJETER
ME THA THIRR ME VONE
SE ESHTE ME NJE TJETER
TELEFONI NGA DORA
SHPEJT ME RRESHQITI
JETES TIME I FILLOI MBARIMI
TE THIRRA TE NESERMEN
TE SHOH A ESHTE E VERTET
ME THE MUA
ME HARRO PERJET
QE NGA AJO DITE
NE VETMI KAM MBET
PA DASHURIN E JETES
MBETI ZEMRA E SHKRET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:12 pm

.............ty...........

ty te kam pas yll e jet
ty te kam pas gjithqka ne jet
per ty shum sende i lash
edhe jetes time per ty
lamtumir i thash

po te kerkoj gjithka
veq edhe nihere me sy me te pa
edhe nese kisha dek
hiq dert nuk kisha pas

ty loqka jeme jeten ta fal
e po me doket se medove
se me ty zemer bona hajgare

zemren ma lendove
shpirtin ma theve
a more shpirti jem
nuk e di se qa te gjeti

mua me la e at tjeterin
po e shiqon a je tu e din
se zemren je ka ma lendone

e kisha bo hallall
edhe plum kreje me ma fut
veq edhe nihere ty loqko
buzen me ta puth

alltija le te kerset
plumbi le te me qpon
ahhhhh bre zemra jeme
a e din sa shum po me lendon ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:13 pm

Dua të shoqërohem më njerëz
Perfekt
Dua të rri me njerëz
Pa mëkate
Dua të mësohem nga njerëz
Pa gabime
Nuk ka!
Kjo edhe është natyra njerëzore
Duhet pranuar njeriun ashtu siç është
Njeriu ka:
Identitet
Emër
Mbiemër
Dashuri
Urrejtje
Pra, dhuro çfarë dëshiron të marrësh
Nga të gjitha këto ke mundësinë për të zgjedhur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:13 pm

Në sytë e tu e pash ndarjen!

Në kohën kur duheshim
jetonim me një frymëmarrje
përqafonim botën
dhe heshtja bënte roje
derisa ne shkriheshim!
Dhe ashtu të ndezur
sa nuk kalonim në paemërsi!
Ashtu deri atëherë kur...
në syrin tënd Qiell pash gjithësinë
dhe zemrën tënde duke u sjellur
rreth planetit të paNjohur

dua ta di
a ka jetë në planetin ku ateruat?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:13 pm

Gjuha e trupit!

Miliona njerëz ne botë i kuptova
Kur nuk perdorin gjuhen e turpit
Buzëqeshje dhash buzeqeshje mora
Ketë mundësoi gjuha e trupit!

Teoria e Kullës Babelit
Për përkthyes ka shtru nevojën
Shtrija dorën pa as një fjalë
Gjesti trupit u`a mbyll gojen!

As alfabetet gjitha s`bashku
Nuk mundësojnë një definim
Po nuk lae te kuptohet
Se zemra e trupit ka fjalim

Kurr mos thuaj se ke fol pak
Nëse në sy të shifet e mira
Kurr mos te mbetet asgjë mërak
Nëse me zemer ke shpernda t`mira

Nëse doni vullnetarisht
Shpalleni gjuhën si fajtore
Si me dashje si pa dashje
Ka shkaktu plaga njerzore

Ti ke forcën për t`bërë mirë
Kur gjuha e trupit hyn n`sherbim
Mos i le hapat n`zinxhir
Nisu pa fjalë deri n`qëllim

Keni mundësinë si të doni
Gjesti më i mirë është falja
As një betejë nuk është fitu
ku n`vend praktikës ka hy fjala!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:13 pm

'Dashuria''


Un e shoh e vrej beso edhe e ndjej..
Gjithmon ke ti aj që zemrën ma thej..
Kur syt e tij shikoj diqka mos po vrej..
E kuptoj veq dhembjen që për ty e ndjej..

Tash pranon ngushllime prej atyne që t'trathtuan..
M'harrove mu edhe lot e mi që shum për ty pikuan..

Z'di qysh me fillu kët jet me jetu..
Sa shum plag n'zemër s'po muj mi shëru..
Qysh um erdh fundi s'po di me përshkru..
Po du me ndryshu n'botën tjetër me vazhdu..

Kom shum zjarrm n'zemër kërkush s'un pe shun..
Tash hanez e kuptova se emri tij shkrun..

Me kta lot që derdha u bo ni lum i qet..
E mbi lumin e qet ta shkrova ni flet..
Ta lash vetmin që e kërkove vet..
E n'letër shkrova që t'kom desht përjet..

Për her t'fundit kur t'takova..
Dorën me mall ta shtrëngova..
Kurgjo nuk të dhash..
Lamtumir t'thash..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:14 pm

Mësohu të fal

Do të ndjehesh mirë kur falë
Asnjë hakmarrje nuk do të qetësonte
Sikur falja
Me falje ke hapë mundësinë për të marrë:
Lumturi
Dinjitet
Autoritet
Besueshmëri
A do të kishte mjaftuar sikur të mos falësh
E të kënaqesh me:
Fyerje
Goditje
Rrahje
Vrasje
Burg
Kujto gjithherë këto para se…!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:14 pm

Takome sonte...

Takome sonte,
vetem sonte eja ne endrrat e mia,
le t'i bashkojme zemrat
qe digjen nga dashuria.

Takome sonte,
vetem sonte eja ne endrrat e mia,
le t'i kujtojme netet
kur benim marrezira.

Enderrome sonte
dhe sikur te ishte endrra e fundit
qe mua me dhuron.

Me duaj sonte,
siç me deshe ne netet e vona,
me te njejtin pasion.

Dhe pse vetem ne enderr,
me duaj sonte,
lerme te jem une nusja
e ti behu dhenderr.

Vetem kaq te kerkoj
e me s'te shqetesoj.
Ne endrren tende
lerme te te dashuroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum