www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa poezi nga une   Wed Nov 04, 2009 5:55 am

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:14 pm

Kthehu

Kthehu! qe jeta esht dinake,
dhe leht te mashtron.
Te humb ne mergim
dhe emrin ta harron.

Kthehu pra se mergimi
ditën ta ben dhjet,
mos zgjat shum!
qe s'ke veq një jet.

Kthehu pra;
qe mergimi te tret
nuk te len emer
as gjurme ne jet.

Kthehu nga një rrug
qe te le ne humner
te le te vetmuar
te strukur dhe te mjer.

Kthehu qe te pret
nena or bir...
shko perqafoje
Kosoven e lir.

Kthehu;ki ndiesi
për zemren tende te shkret
ktheje ne atdhe
te rrah e qet.

Kthehu mergimtar
hape një dritare
ktheja gojes fjalen
ne gjuhen amtare.

Kthehu qe kobra ka vdekur
vendi esht plot yje
te jetosh ne mergim
nuk ke ma arsyje.

Kthehu mos le koha
te mashtron
qe kur te pendohesh
esht shum von.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:14 pm

Diqka për ty


Femer!!!
Djall apo engjull
Dashuri apo hidherim
shumë dobet,për te falure trishtim
shumë e forte për te falure gezim
Genjeshtare duke genjyer veten për një ditë me te mirë
Hidherim për gjithë ata qe me prekin ne nderin tim
Lumturi për gjithë ata qe kerkojne n'dimen time
Loti i nenes sime
Krenaria e vllaut time
Nena e një fmije jetim
Jam ai qe jau fala rrespektin tim!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:15 pm

Ti

Ti më mësove vuajtjen dhe mallin
Ti më mësove se çfarë do të thot harresë
Ti më mësove se ç'është kujtim i dhimbshëm
Ti më mësove se cfarë do te thot largësia
Ti më mësove se sa dashuri kam të dhuroj
Ti më mësove se sa unë mund të duroj
Ti më mësove se cfarë do të thot dëshprimi
Ti më mësove se cfarë do të thot dashuria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:15 pm

[color:7d2c=redTi largova Flokt e Gjata,
Nisa puthjen pak te Qafa,
Te Buza n`gadal Rrshita,
Pse jan kaq te amla kurr se Prita,

Nuk mi Largove,
Por me Shterngove,
Sa kesh me Ty,
Tjeter Bot pash Me Sy!!!]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:15 pm

Duke jetuar z`bulova Dashurin,
E cila ma largoj Mallin e Merzin,
Por ma shtoj edhe ni Dhimbje,
Po me dhem Zemra Ime,

Por n`diena ma e Bukur,
Qe te jesh i Lumtur,
Dashuria ka një Vler,
Si Toka për Ujë e Diell!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:15 pm

Q'do fjalë e jotja..


Gjdo fjal e jotja e Ambel,
Asht për mu si një Got Ujë për një Lule,
Se rrin ne Dilli e don mu Tha,
Pra fjalt e mira Zemren time se lajn mu Vra,

Ndjenat nuk jan Genjeshter,
As fjala prej Zemres,
Fjala te Dua asht e Shkurt,
Ndjena shihet por nuk Matet!!
Do ndjena nuk mundesh mej Pershkru,
Sepse nuk gjen as Fjal,

Thojn e keqja vret ma Shum,
E mira vret edhe niher ma shum se e Keqja,
Kur e she e don e sasht kurr e Jotja,
Kur e din se asht lumturija e Zemres tane dhe te don Shum,
Loti saj asht malli yt se nuk te ka Afer,
Loti yt e i saj asht mallkimi i Jetes pa njani Tjetrin,
Asht si shej e varrs ne trup se e mban tan Jeten,
E keqja me koh harrohet ajo plag me koh Sherohet,
Pra e mira asht plag e madhe pa sherim deri ne Vdekje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:16 pm

Një natën e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
për lamtumiren tuaj
kurse une e mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:16 pm

Prit

prit mos ik mos shko pa mua
zemren ma ke mbajtur peng
me thuaj ne sy "ste dua"
boten time ti ma shemb.

Prit mos ik,mos shko pa mua
kthema zemren mos ma mbaj
mos me shih si një te huaj
jam e njejta si me pare.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemër te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalë mbyllen...
një buzeqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:16 pm

Prit

prit mos ik mos shko pa mua
zemren ma ke mbajtur peng
me thuaj ne sy "ste dua"
boten time ti ma shemb.

Prit mos ik,mos shko pa mua
kthema zemren mos ma mbaj
mos me shih si një te huaj
jam e njejta si me pare.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemër te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalë mbyllen...
një buzeqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:16 pm

Një ditë

Një ditë kur të zgjohesh,
mos laj syt me lotë!
Dikush do të thotë,
se nuk jam nkët botë!
Ti mos pyet si vdiqa,
pyet si jetova,
pyet si më shkuan ditët
që pa TY i kalova...


Mos më largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos më thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetëm mos haro..
SE SI UNE QE TË DUA, ASKUSH NUK TË DON..!!


Kur në varrin tim fillon punimi
Kur në varrin tim fillon vajtimi
Kur në varrin tim të vëjn kurora
atëherë ..... dije se të harrova


Nese një ditë do te martohesh, do te vij te ngre një dolli,
Gota ime do te jete mbushur me pije , ndersa e jotja me lotet e mi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:17 pm

Një LOT NGA MALLI për TY.

një lot i rend nga syte e mi
me ra nga malli qe kam për ty
kjo zemer po qan e po vajton
për yllin e nates(ty)po mendon
Valle perse fati im keshtu
thelle qenka fundose
për jeten tone te gjate
veq zoti le te vendose
nuk e di ku gjindesh tani
nuk e di kush te ka prane
nuk e di a beson po te them
se kjo zemer për ty po qane
vetem një gje e mbaj ne mend
se kjo zemer shum te beson
për ty brenda enkas ka vend
kurr ne jete njeri s´tradheton
Mbaje mend,kurr mos harro
sepse zemra veq njehere do
sepse shpirti kur njeher vuan
mallin tim vetem ti e shuan
besoj kesaj zemre e thot te verteten
për ty do te jepja dhe jeten
për ty boten do ta rrotulloj
vetem te bindesh se sa te dashuroj
ky s´është fundi por ka te tjera
ka te tjera dhe shum poezi
do te kuptosh se lindi një zemer
qe perjete te vuaj për ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:17 pm

TI SE MERITON DASHURINË TIME"

Ti hyre në zemrën time e gjete të vrarë,
kisha harruar të qeshuren
shokë kisha trishtimin,
nga plagët e jetës e mbushur me varrë,
doja të shërohesha
tek ti pashë shpëtimin!
Të desha si shpirtin, si e verbër të besova,
ëndërrat ty t'i fala,
shpirtin tim ta dhashë,
qaj - qaj zemra ime,
kam frigë se gabova,
desha të të shëroja
më shumë plagë të dhurova tash!.Qaj-qaj zemra ime dhe unë bashkë me ty,
ai kurrë s'më ka dashur
iku më harroj,
në vend të dashurisë,
lotin ma la në sy
e desha me shpirt
kurse ai më mashtroj!Dhe pse zemrën time ke për të ma coptuar,
dora mua më dridhet
këto fjalë kur t'i shkruaj,
zhduku përgjithmonë,
ti s'më ke merituar,
me shpirt të kam dashtë,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:17 pm

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.


DITET E RINIS
Ende jam i ri
por rinin kurr se shijova
ende ty te dua
por ti tash je me tjeter

Ani jetoje jeten
aspak ste ndaloj
nuk dua te behem shkaktar
një zemer ta denoj

Vetmia është e keqe
kur te vjen pa e prit
kur ajo te ndosh
duhesh me u merzit

Mos vuaj nga njerzit
qe nuk paten meshir
mos qaj me lot ne sy
se ende un te dua

Fjalen te dua
gjithnje vetem ty ta thash
tash me ler te shkret
e ne vetmi e i pa fat

Vuajtjen e kam te perditshme
plagen e perjetshme
ke Përshëndetje te perzemerta e dashur
nga një zemer e pa prekshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:18 pm

Shqipe motit"!
`````````````
Mbreteresh e "lotit"!
Nese ni dite buzeqeshi
Do buzeqeshi me diellin
Nese ni dite do vija
Do vija ne krahet e Shqipes
Do e shendrit Boten:)
Kujdes nga lotet?
Mos hezito
Dije qe i kam nga gezimi
Edhe se nuk buzeqeshi?
Dije se jam e gezuar
Prap e gezuar:)
Sepse e di qe eshte diqka reale
Pra e dije qe ardhja ime
Ka ni domethanje
Me vlere te madhe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Thu Nov 05, 2009 9:18 pm

Zemra qan"!
````````````
Nganihere qan vetem zemra?
ajo qan,dhe qan me shum se "loti"!
Valle, kjo zemer sa shum mban...
E fort, me e fort se guri
guri qahet por zemra?
Si ni. "Keshtjell"!
ashtu,
dhe mbahet.
Mbahet aq sa!
qe s'din as te plaket...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:54 am

Nga lotet qe me rrjedhin, sonte te ndjej qe te humba...
Lot qe linde tek syte e mi, jetove tek mollezat ne faqe, dhe u zhduk tek buzet...
është lot gezimi apo hidherimi, nuk e di, nese është lot i një kujtimi te embel apo i vertetes se hidhur....
Po agon dhe dua te dal ne rruge te bertas dhe te perfundoj......
Ku valle te perfundoj??
Tek vendet qe rrinim te dy te perqafuar??
Ne një det lotesh??
Ne një buzeqeshje te hidhur te një dashurie te humbur??
Ku?? Ku??
Por akoma jam këtu dhe shkruaj....
Mendime te shumta me qarkullojne ne koke, mendime, gabime...
Sa gabime, sa plane, sa mendime bera me ty???
Nuk e di...
Ne dhomen e vetmuar kendoj me ze te ulet kengen tone...
Mos valle dhe ti e kendove ndonjeher i vetmuar???
Nga gjerat me te vogla duket dashuria, dhe nga me te medhajat duket qe po mbaron...
Une pse nuk e kuptova???
PSE i mbajta syte te mbyllura??
PSE mbylla veshet??
PSE talla zemren time dhe e lashe te shifte ate qe doja une te shifja??
PSE doja kaq shumë te te mbaja afer meje??
PSE vdiqa ne momentin kur me the * u ndame*??
PSE mu drodh zemra ne te paren buzeqeshje ironike te jetes, kur mu duk sikur me therriste brenda veshve te mi * shiko, prap vetem ngele*...
Sa e mbajta veten te mos bertisja...JO JO është E PADREJTE...NUK NGELA VETEM...
Dhe natyrisht nuk ngela...
Kam mua...kam veten time...
Dhe lotet rreshqisnin ...rridhnin te ngrohte brenda buzeqeshjes duke ditur qe perseri po tall veten time...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:55 am

U NDANË RRUGET TONA!


U ndane rruget tona
ne oret e vona
kur ti me the mua
kaloi tash e jona ...

u ndane rruget tona
për jete e për mot
dyshoj se ti kurr
sbesove ne zot...

ku je tani valle?
qe mua me le me malle
digjet zemra ime
se ti e ke kalle

po mendoj si ne enderr
si me thua lamtumire
lamtumiren e fundit
ne qastin e veshtire

ska me kurr për mua
as gezim as lumturi
vetem një enderr te gjate
qe quhet vetmi...

koha e gjate kalon
një shekull si një dite
e une qendroj ne kujtime
sdi qka jam tu prite...!

qka paska qene kjo jete
thjeshte jo e vertete...
qe me solli dhimbje
ne zemren e shkrete...

shum te kam besuar
shum te kam nderuar
por mbi te gjitha....
shum te kam dashuruar..

tash me nuk me shkruan
as une me ste shkruaj
por kjo sdo te thote
se për ty me nuk vuaj...jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj e qaj për ty
por kush spo e kupton perse..
po me rrjedh loti ne sy

dije se kjo jete pa ty
për mua qenka e kote
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne kete bote

për fund te pershendes
kudo qe te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh...

laj syte e tu me lotet e mi
dhe mos harro,për ty mbaj zi
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:55 am

TY DHE VETEM TY

*********************************
Te dashurova ty e ti me fute ne zjarr
Tani ne zemren time për ty kam shumë mall
U mashtrova ne ty te fala dashurin
Por tani erdh koha e humba rinin

Kurr nga ti se prisja te keqen
Nuk e besoja se me ben te zezen
Ne jeten time kurr s me kuptove
Me the TE DUA e shpejt me harrove

Tani syt s me ndalen nga keta lot
Se shumë te desha te dua edhe sot
Si s te erdhi keq te luash me fatin tim te jetes
E pas gjith kesaj ti ikesh se vertetes

Do te vij koha te pendohesh gjat jetes
Se ti me solle ditën e vdekjes
Te ti nuk vleu aspak BESA
As lotet e mi qe rrjedhnin si vesa

Une me s mundem ti besoj as te vertetes
Se me nuk mund ti kthehem jetes
Me mashtrove fatin ne balte ma hodhe
Refuzove dashurin time lumturin ma more

Po qaj për ty tani ne kete jete
se dikur te pata mik te vertet
Me thoje je e vetmja ne kete bot qe dua
E une nuk e dija qe lozje me mua

Tani syt i mbaj qdoher nga ti
Gabimin qe bera s mundem me ta fshi
Me duket se te kam pran mu si një piktur
Por ti ishe i lindur vetem për aventur

Valle perse me genjeve me dite e muaj
Me bërë te qmendem për dashurin tuaj
Tani jam pa ty po prap s mund te urrej
Por te Zoti lutem qe te gjitha do ti kthej.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:55 am

TY DHE VETEM TY

*********************************
Te dashurova ty e ti me fute ne zjarr
Tani ne zemren time për ty kam shumë mall
U mashtrova ne ty te fala dashurin
Por tani erdh koha e humba rinin

Kurr nga ti se prisja te keqen
Nuk e besoja se me ben te zezen
Ne jeten time kurr s me kuptove
Me the TE DUA e shpejt me harrove

Tani syt s me ndalen nga keta lot
Se shumë te desha te dua edhe sot
Si s te erdhi keq te luash me fatin tim te jetes
E pas gjith kesaj ti ikesh se vertetes

Do te vij koha te pendohesh gjat jetes
Se ti me solle ditën e vdekjes
Te ti nuk vleu aspak BESA
As lotet e mi qe rrjedhnin si vesa

Une me s mundem ti besoj as te vertetes
Se me nuk mund ti kthehem jetes
Me mashtrove fatin ne balte ma hodhe
Refuzove dashurin time lumturin ma more

Po qaj për ty tani ne kete jete
se dikur te pata mik te vertet
Me thoje je e vetmja ne kete bot qe dua
E une nuk e dija qe lozje me mua

Tani syt i mbaj qdoher nga ti
Gabimin qe bera s mundem me ta fshi
Me duket se te kam pran mu si një piktur
Por ti ishe i lindur vetem për aventur

Valle perse me genjeve me dite e muaj
Me bërë te qmendem për dashurin tuaj
Tani jam pa ty po prap s mund te urrej
Por te Zoti lutem qe te gjitha do ti kthej.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:56 am

SI PO MUNDESH

***********************************
Si po mund te ecesh
ne rrug aq krenar
kur te gjith e din
se ti je tradhetar

Prandaj ule koken
kado qe te shkosh
sepse te kam then
s ke me pse te jetosh

Prandaj ule koken
mos u be krenar
se nuk do e humb
jeten për një djal

Mos u mundo kot
prap për me me mashtru
se te une me s kthehesh
ngase me s te du

Ti kërko e gjeje
një femer sikur je vet
se për me te mir
ti me nuk ke mbet

Sado gjat te jetosh
ti ne kete jet
kurr nuk do te gjesh
dashuri te vertet.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:56 am

A e din Djal se si jemi taku?
me fal se te verteten kurr sta kam tregu!

një dit isha tuj mendu
tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?"
Pse une pa fat kam qellu?
Oh kisha pas deshir mu dashuru
kur do te vjen Princi
dhimbjet e Zemres me mie sheru?!

një rreze ne Zemer filloj mem shendru
Zoti mua mu ka lajmru
ja nisi me mu me bisedu!

Pse bre Lejla po fol keshtu?
Pse mendon se te kam harru?
Po ty Princin ta kam dergu
shum te Bukur ta kam kriju
por pa fat kish qellu
Zemra është ti vajtu
flalen dashuri qe shum koh se ka ndegju
Ai ty pot pret, veq me kliku
shko ne Dardaniachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Une thash Zoti qenka Tranu
po si fol mor ky me mu
une ne Dardaniachat kam mu dashuru?!!!
Po s´guxoj kuj mit tregu
se gjith Bota dot kesh me mu!!!

Disa koh kish kalu
po fjalt e Zotit si kisha harru
Dardaniachatin thash du me provu
qeti Xhinos du mu ju lajmru
thash qeta du me kliku!
"Tung" ja shkrova, fillum me bisedu.
Ja filloj mem tregu:
se pa na fak kish qellu
Zemra ish ti vajtu
fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju
po e Pret Princeshen me ju lajmru
Plaget e Zemres me ja sheru!!!

Oh smujta ma me duru
Fjalet e Zotit mu kan kujtu
ka Qjelli kryet e kam qu
me lot ne sy jam Falemenderu
për Princin qe ma ka dergu!

Ah po shum kemi bisedu
une Qaj e ai tu lotu
ah po shum jemi Dashuru!


_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 5:58 am

Nuk gjej dot fjalë që të të tregoj
Dashuria ime çfarë madhësie ka,
Dhe sa lart qëndron ti në jetën time
Më lart se flamuri i vën në kala.
... Lexo më tutje
Vendin që ke në zemrën time ti
Nuk mundet kurrë askush ta zë,
Edhe po t'provonin nga aty të t'nxjerrnin
Luftë do të bëj dhe nuk do ti lë.

Jeta ime pa ty do të ishte ferr
Dhe dielli në qiell nuk kish për të dalë,
E në zemrën time do t'kishte zbrazëti
Prandaj dhe unë ty jetën të kam falë.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:37 am

TI

Më shfaqesh si hije që rrugën ma pren
Mbi kokë më rrin varur, si stuhia më bart,
Më trand, më çmend, me shiqim më vret
Në çdo hap të jetës, si armik më pret!

Frymën po ma zë, forcën ma këputë
Më molis, më ndrydhë, më shkelë sikur baltë,
Diellin e jetës ma shuan, me shiqim më vret
Pse vuaja për ty, pse jetën t'kisha falë!?

Unë vërtetë të desha, si ujin n'shkretëtirë
Sikur i robëruari që ëndërron lirinë,
E urreja botën, ty të doja si jetën
Gjersa ty të ngrisja, e shkilja vetvehten!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:37 am

TI DHE DIELLI

1.
Dielli lindi me figurën tënde
Ti linde bashkë me diellin,
Unë sikur një hije i mëshehur
Të pushtoja ty sikur yjet qiellin!

2.
Ti erdhe bashkë me erën
Dhe vërshimë solle me vehte,
E unë i mbytur në jetën time
Mendoja pë ty e jo për jetën!

3.
Ti sikur bora e ftohët erdhe
Në zemrën time solle acarin,
Dhe në mua mbolle ngricën
Më shkele sikur shkelë barin!

4.
Linde që të mos vdesish
Mua ma mbyte me dashurinë
Në vend se të më dhuroje lindjen
Ti më mbolle veç vetminë!
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   Fri Nov 27, 2009 9:38 am

sont djej një dhibje fell ne zemr

për ty loqki

pe nuke vjen pran mej qe te me thuash te dua

une po vedess nga vetmija ???

dersa ti je lage mej

pse medenoj zoti qe te vuaj për ty

te dua dhe nese vede vdes për ty loqki
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga une   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa poezi nga une

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum