www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DioRa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 2834
Data regjis. : 15/11/2009
Location : ...Ne Endrat E Tua...

MesazhTitulli: Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?   Tue Dec 15, 2009 8:26 pm

Si mendoni ju a eshte e njejt fjala " te dua" dhe "te dashuroj"....?

Dikush me tha jo...se te dashurosh eshte ndryshe e te duash ndryshe...Te dashurosh mund njeher ndersa te duash ma shum...Cfar mendoni ju per kete...?

Cfar dmth te duash dhe cfar te dashurojsh?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dreqjaa
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 1754
Data regjis. : 07/12/2009
Age : 31
Location : Gjermani.

MesazhTitulli: Re: Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?   Sun Dec 20, 2009 9:45 pm

te duash mund te dusha gjith familjen.shoqerin gjith ata persona qe ti i ki te afert
te dashurosh mundesh vetem nje person
te dashurosh do me then
kur ti qel syt ne mengjes te kesh veq nje person ne kok
kur te han buk me mendu per at person
te bish ne gjum te enderron at person
kudo qe te jesh mos te te largohet mendimi nga ai person
sikur mua qe po me ndodh per momentin(lumi) shkak
ksaj i thuhet tr dashuroj kur e dashuron nje person
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
genti
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 246
Data regjis. : 03/11/2009

MesazhTitulli: Re: Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?   Sun Dec 20, 2009 10:06 pm

te duash

te duash prinder
te duash c'ka ata qe te duan
te duash te miren
te drejten
paqen
te duash rrethin familjar
atdheun
fisnikerine


etj etj


dashuroj tmerresisht ate qe me ben te ndihem superior-edhe te ndihem mrekullueshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?   Mon Dec 21, 2009 12:58 am

Mendoj se) Kur dashuron nje njeri, je ne fazen e pare të rënies në dashuri, nuk ka me gje tjeter ne kete bote perveç njeriut qe dashurojme. Ben gati cdo gje per kete njeri, eshte ajo faza kur shpesh themi qe eshte verbuar nga dashuria, pra nuk shikon asnje dhe nuk degjon asnje tjeter pervec personit qe dashuron. Te duket sikur cdo gje qe ben personi qe dashuron eshte mire. Kjo ndjenje nuk zgjat shume.

Dhe pas kesaj faze kalon ne fazen e dyte kur fillon dhe e do personin qe dashuroje, sepse fillon dhe e njeh. Kur je e dashuruar nuk e njeh mire personin qe dashuron. Kur e do nje njeri e vlereson. Prinderit tane e duan njeri -tjetrin, por ne fillim kur jane takuar dhe kane rene ne dashuri me njeri- tjetri, e kane dashuruar njeri- tjetrin.

se di sa keshe e kjarte po gjithsesi e japa nje mendime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cfar dallimi kajn fjalet"te duash" dhe " te dashurojsh"...?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum