www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alberie Hadergjonaj klip per kengen qe e ka shkruar vete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Alberie Hadergjonaj klip per kengen qe e ka shkruar vete   Sun Dec 20, 2009 12:10 amKëngëtarja Albërie Hadërgjonaj ka mbyllur sezonin intensiv të koncerteve, ndërsa këto ditë është agazhuar për xhirimet e një klipi shumë të veçantë në karrierën e saj muzikore. Bëhet fjalë për klipin e këngës “Tani me tjetrën je”, një baladë e bukur, muzikën e së cilës e ka shkruar ajo vetë. Kënga e ndërthurur me melodi popullore është orkestruar nga Enis Presheva, ndërsa vargjet janë shkruar nga poeti Arben Duka, me të cilin kkëngëtarja bashkëpunon shpesh për këngët e saj. Ky është nga nga klipet që Hadërgjonaj ka vendosur ta publikojë këtë sezon dimëror, ndërsa është duke punuar për përfundimin e albumit të saj të ri. Albumi përmban nëntë këngë të rrymave të ndryshme si; R&B, pop, turbo folk, etj. Për realizimin e tij ajo ka bashkëpunuar me kompozitorë si; Enis Presheva, Luan Zhegu, Flori Mumajesi, ndërsa dy krijime janë të vetë asaj, njëra prej të cilave është kënga “Tani me tjetërn je”. Vargjet e këngëve që do të përfshihen në albumin e saj janë shkruar nga; Arben Duka, Big Basta, Zhuliana Jorganxhi. Shumë shpejt ajo do të publikojë këtë album të shoqëruar me një set të ri fotografish të realizuara nga mbesa e saj fotografe, Argjentina Ramosaj. Ndërkohë që ajo sapo ka përfunduar një tur koncertetsh nëpër Kosovë ku ishte angazhuar në koncertet e fushatës zgjedhore. Edhe pse Albërie udhëton shumë në diasporë për koncerte, dhe origjina e saj është nga Kosova, këngëtarja e cila karrierrën e saj e ka zhvilluar në Tiranë, ka vendosur si vendqëndrim të përhershëm Tiranën ku jeton me bashkëshortin dhe dy vajzat e saj tashmë të rritura, Agnesën dhe Angjelinën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Alberie Hadergjonaj klip per kengen qe e ka shkruar vete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum