www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:06 am

Sa e bukur dashuria
sa e keqe xhelozia
sa e embel simpatia
sa e rend qenka tradhtia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:06 am

Hapi syt dhe rri mendoj
imazhin tend pe ta kujtoj
padyshim pikoj një lot
iku dhe një enderr për sot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:07 am

Sa yje ka nata smundem me i numru
sa vuaj un për ty smundem me besu
ket qe po ta shkruaj mos ja shkrujt askujt
se zemra ime nuk esht e gjithkujt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:08 am

Eja me mua,
se ty te kam shpes,
eja me mua se pa ty sdu te Vdes
ti je djelli qe mua me ngroh,
ti je éndrra qe un shum e shoh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:08 am

pasurin e gjith botes do te lija""
për ty se pasurija me e madhe do me""
ishe ti"""
arin e gjith botes do ta refuzoja""
për ty se me i qmuar se ari je ti"""
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:08 am

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall për ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni or pa Mua !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:09 am

Dy sy shum lot,
Dy zemra qe s'bashkohen dot,
Dy sy qe shpesh shikohen,
''Valle do vi një dite qe te dashurohen''..!!

1+1=2 Të dua vetëm ty
5+5=10 Të dua për jet
1-1=0 Mend mi more shero
Ndash plus,ndash minus
Ndash pjestim,ndash barazim
Të dua shpirti im.

Pash shum gjëra Degjova shum zera....
Njoha shum sy aty ku ishe dhe ti.........

Por nga e tera zgjolla për zemër...........
Vetëm një gjë,,,,,, Vetëm një Ze...........
Vetëm Dy Sy,,,,,,,,,vetëm Ty.................
Të Dua Të Dua
Me sy te perlotur........... .........
Dhe me zemër te coptuar........
Ty i Dashur po të them qe te Dua..

Të Dua Të Dua kurr s'të harroj......
Sa Me don ti mua Pergjigjen tënde dua ta dëgjoj...

Të Dua Të Dua.... Deri sa te Vdes..........
Sa me don ti mua përgjigjen tanë pres........

Cfar don me than,,,,,,,
Cfar don me shkru,,,,,,,
Cfar don me tepër,,,,,,,
Se fjalën I LOVE YOU


Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hënë?
Mos ke ikur ne diell?
Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos ke gjetur një mënyrë për tu bërë e padukshme?
Të me shohësh , e unë mos te te shoh....
Mos te kanë bezdisur kaq shumë te tjerët?
Sa ti kesh vënë vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte natën ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbrëmje gjithë natën
e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vemia qe me pret?
(Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......

Mos e ke emrin pritje....?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:09 am

T e dishe te lexosh
E shte e lehte ta kuptoshe
D ashuria është pafund
U ne te dua ty gjithkund


E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....


Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete për ty!

Do shkosh te thash
po un çfare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veç mall, veç mall për Ty


Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do kuptosh..
sa bukur është, te dashurosh....


NE ZEMREN TIME DO TE JESH
DHE BASHKE ME MUA DO TE TRETESH
MOS KUJTO SE JANE MASHTRIME
PO JANE FJALET E ZEMRES TIME


TE TE FAL një DET, TE TREMB THELLESIJA
TE TE FAL një MAL, TE TREMB LARTESIJA
TE TA FAL ZEMREN TIME, TE TREMB DASHURIJA
DO TE FAL një KUKUL QE TE LUSH ME TE E JO ME MUA...


Mos e zemero buzen
qe vec ty te qeshi
mos e mundo zemren
qe vec ty te deshi
mos e mbush me lot
syrin tim te zi
mos e braktis ti mos
kete DASHURI

këtu jam
dhe po pres
o shpirt I vuajtur
te me flasesh
e vetem te mos me lesh
sepse një te kam
e si ti askush nuk është
e si ti askush sme don


ku je e ku te kam
kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
ne zemren time
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shumë largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

mundem të harroj një vajzë që e kam dashur
e ti si mundesh të harrosh një djalë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur
Si ke force të largohesh nga ajo që të don për jetë?

Kur të pash më lindi simpatia

Kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,

por kur më fole e dita

që dot më thuash TË DUA

kët e vrejta nga buzët e tua.


Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por më beso mua,

që për ty e jap jetën.

Edhe pse je larg,

asgjë smë pengon.

Largësia na ndan,

Dashuria na bashkon!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

Ishte natë gjumi nuk më mirte ....
Mendoja për ty sikur të të kisha pran.
Shtrëngova jastëkun sikur të ishe ti
Dhe fillova të qaj për ty i dashur
Dhe me lotët e mi krijova imazhin tënd engjëllor.
E putha si të ishe ti
Dhe më pas më kishte zën gjumi
Të nesërmen ti nuk ishe
Fillova të qaj po më kot ti kishe ikur
Në mbrëmje ti u shfaqe dhe papritur
Ti më the Të Dua.
Dhe që prej asaj natë une fle e qetë
me fjalën që më the ti i Dashur....
Të Dua Shumë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

A e din o llokum
Se un ty te dua shum
Shpirt e zemer ti kam fal
Kurr se la për jet pa t'mar
Ah moj zemer t'kisha ngat
S'tkisha lan me fjet rahat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

Nese me do , dhe nuk ke guxim
Ndegjo zemren dhe beso,ti je shpirti im
Ne mengjes gjdoher te pres
Mbremjen s'e dua dot,se pa ty po vdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:10 am

Kur te jesh larg meje
Mbylli syt dhe më ndjej mua
Kujto dhe ndjejë se jam afer buzve tua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:11 am

Gjithmon jam largu nga dashuria
S'e kam besu se një dit do te me mbysi vetmia
Jam diku qe kurr s'kam qenë
Tash kur te kam ty edhe yjet te padukshem le te jenë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:11 am

Te Pata Thene !

Te pata thene dikur
se rruget një dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe është reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga një cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet një gabim
dhe një dite te me thuash
nuk ishim për njeri-tjetrin shpirti im!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:11 am

Sot ke ditën e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e për darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:11 am

dua një Përshëndetje ne natenme shi
një perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
një puthje ne faqe një lutje për mua
një enderr te shthurur një klithme TE DUAnjë dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por një
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
një zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe për jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje për mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije një gje
Qe gjith te perkujtoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Ne thellsine e zemres time
është vendos një emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine për ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mirë e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares është shumë shtrenjt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:12 am

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum