www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:06 am

First topic message reminder :

Sa e bukur dashuria
sa e keqe xhelozia
sa e embel simpatia
sa e rend qenka tradhtia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:13 am

Pse mkriove perendi qe te vuj për dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:13 am

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:13 am

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:14 am

E mallkoj ditën qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:14 am

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
për lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
një trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:15 am

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjalë
sie ke nis hiq mirë s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:15 am

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:15 am

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:15 am

Dashuria fillon me një shikim,
vazhdon me një buzeqeshje,
zmadhohet me një puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

DHimbjee,,,,

DHimbje ndjen
zemra ime e
cila spushon
se rrrahuri për ty

loton ne heshtje
sepse nuk te ka ty

aty ne heshtje ajo
gjen qetesine perjjetshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

por perseri dhimbja
nuk shuhet
por vazhdon te te
rritet
sa her ne mendime
futem me
del imazhi yt sikur
me je
pran sikur ma jep
force
për te vazhduar perpara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

por jo perseri kjo forc

po shtohet dhe zbehet
nga dhimbja e cila te
pushton mendimet


ah sikur te jemi bashk
do te mbuloja me puthje
dhe me perqafime
dhe do te qendroja me ty
pran qdo mbremje ne

breg te detit duke shijuar
zjarrin e perendimit te
diellit.....i cili nuk
do ta shuante dashurin
ton po do ta rilindte perser
se do te fillonte një dit
e re, me një dashuri
dhe një ndjenje me te
fuqishme se e djeshmee....ah sikur ,,
por joo,,,nuk ka "sikur" sepse esht
ajo dhimbja e cila mbyt edhe at
ndjenje për shpres se ndoshta një
dit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

por perseri ajo
nuk te le te te
mendosh për një
dit ne te ardhmen
për te ka vetem
rendesie tashmja
dhe nuk te le te
jetoosh me iluzione....

nga frika se mos
lendohesh apo lendon
te tjer fillon te
mbyllesh ne vetvete
dhe i izolon te gjitha
ndjenjat brenda shpirtit...

duke ditur se atyy s'mund
te futet njeri perveq dhimbjes
e cila jo vetem na pushton por
edhe na meson qe te mos
lendojm perseri te tjerzemra e vetme tani
vazhdon
te jetoj embyllur
duke pritur
qe një dit do
te vish perseri
ti....

jeta esht një dhe
dashurin e sinqert
e njeh vetm zemra
prandaj asnejher mos
lendoni te tjera
zemra sepse një dit
një zemer do ta thyej
edhe tenden
dashuroni me zemer dhe
e beni mike dhimbjen dhe
jo armik
sepse një dit do ta keni
perkrah
ket nuk ja uroj askujt por
dashuri pa dhimbje nuk egziston
kujtesa bashkon at qe fati e ndau.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

Edhe nese vdes mbaje
kete kujtim
vajzen qe e lind veja
emrin tim.
Nese s'te pelqen ape te
duket i vjeter
me fal gabova, gjeje
nje tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

Ka kohë që dua të të pres...
Por pritja, vetminë ushqen me shpresë...
Dhe dita ditën e mallkon...
Dhe jeta nuk është më jetë, por iluzion...
Ka kohë që unë pres....
As vetë nuk e di saktësisht se çfarë...
Ndoshta pres përjetësinë...
Ose dhe ndoshta nuk dua te besoj qe jemi ndar...
U trembem...neteve te pergjumura...
Diteve tinzare...
Brengave te pafund...
Dhe buzeqeshjeve pa shprese...
I trembem jetes sime...
Forces se saj dhe dobesise...
Por edhe pse i trembem kaq shume...
E perball, e sfidoj, e tall, e mund...
Per gjithcka kam gjetur forca...
Por nuk di ne do gjej nje dite...
Force, deshire, besim e shprese...
Per te larguar vetmine...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:17 am

Te thashe nje fjale

ben sikur sdegjon

te bera nje pyetje

ben sikur s"shikon

te dhurova nje zemer

por ti se kuptove

ngaqe vet se din

Pse me dashurove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:17 am

O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:17 am

Syt' e Lumtur


Ishe vogeloshe...isha mituri...
Kur më dole mbudhe, ti moj lumja ti!

Vinte perëndimi me të vagëlluar
Pa m'i shtire tinës ata syt' e shkruar.

Ata syt' e shkruar, sytë moj të fjetur,
Shtatë vjet me-radhë t'i kam përshëndetur.
Kur më pe së pari, more-e m'u largove,
Kur më pe së dyti, more-e m'u afrove,
Kur më pe së treti, more-e më pushtove,
Të putha në gushë, ti m'u turpërove,
Papo ule kryet e shkove vajtove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:18 am

Kur te shoh ne sy
sdua te lendoj
kur te prek pak doren
dua te kafshoj

kur per here te pare te pashe
isha i hutuar
tani here e dyte
jam i dashuruar

kur te vije e treta
e te me kesh prane
buzeve te mia
sdo tu zesh me faj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:18 am

Per ty dashuri do te shkruaje shume
nje fjale nje shkonje qe sme ve ne gjume
per ty kam nje ndjenje ,qe ska te mbaruar
as vete nuk e di pse kam dashuruar.

Ne qender te zjarrit dua te jem
dashiren e zemres, due ta perkthej
ato qe thojne ndjenjat ,si them dot me fjale
sot ndoshta qesh,neser ndoshta qaje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:18 am

une jam ajo qe nuk vuaj
aajo qe per dashurin nuk pritoj te shkruaj
ajo qe ende gjdo gje kujtoj
ajo qe ty don te harroj

e ti ti ike pa fjal
s'munda te te ndal
por tani kam kuptuar
se kisha gabuar
ne ty qe jam dashuruar!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:18 am

Kush ishe e vogel
te gjithe te donin
sapo u rrite
shume te provokonin
nje dite theve nje zemer
ashtu pa kuptuar
tani ben gabim
qe thua jam penduar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:18 am

Kur te krijoj zoti
te beri te bukur
ty ti dha te gjitha
mua tme besh te lumtur
dhe nese mendon
qe une kam mashtruar
atehere pse erdhe
apo per tme provokuar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:19 am

TË DUA
Ty Lejdina
me pak vargje
desha të të puthë
në faqe.
krejt rastësisht
diku t´kam pa
ejam bërë
si i rënë n´bela
as nuk kam sukses
në punë
as tërë natën
nuk bëjë gjumë.

pse si ndërroj bota ndodhitë?
Sikur t´lindnim për një ditë
por e patëm një fat tjetër
ti më e re,unë më i vjetër.

Mosha s´vënë kufij,t´dashurisë
zemra s´njeh sinjal t´pleqërisë
dhe po mos t´mundje me lëvizë
kurrë për jetë s´tkisha braktisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:19 am

FTESË
A i ndërrojmë rolet?
Veq mallin ta shymim
unë po vi n´vend tëndin
ti eja n´vend timin.

Ti varur për mua
unë varur për ty
dy zemra t´bashkuara
bëjnë botë pa kufij.

Mos u dëmto ti
po dëmtohem unë
të shuhem për ty
se të dua shumë.

Të prekë krahët tu
si flatra pëllumbi
më s´është me rëndësi
le t´më vij dhe fundi.

Vetëm botën tënde
dua të ta njoh
unë po bie viktimë
ti shko e jeto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum