www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:06 am

First topic message reminder :

Sa e bukur dashuria
sa e keqe xhelozia
sa e embel simpatia
sa e rend qenka tradhtia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:19 am

Zemër e këputur

Zemër e këputur nga malli
po bëri dikush të talli
bënë mëkat si shpëton dot
as këtu,as n´tjetrën botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:19 am

VETËM TI MË VRET
Rrufe prej qielli që godet
as stuhi,e as tërmet
nuk frigohem që më vret
as puna s´më tretë
as lodhja s´më mundon
as plaga s´më dëmton
as nata pa fjetë
asnjë shtërngatë në jetë
vetëm ti më vret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:20 am

DIKU LARG
Ti ne ate skaj
une ne kete skaj
zemrat epshin
nuk e ndajne
jeta qenka sulm i madh
oh e oh,e vaj e vaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:20 am

une jam mburoja jote
Roje i behem lotit tend
mos ta pikoj fytyren
drite i behem faqes tende
mos perdor pasqyren
Do te beje vend n´zemren time
une,mergimtari i vjeter
per ty beje sakrifikime
veq te mos shoh n´krah tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:20 am

MBRËMË
Mbreme me qove leter
s´munda ta lexoj
me ra loti ne te
dhe ma trubulloj
Ç´fare munda t´dalloja
dy zemra te ngrira
njera ishte jotja
tjetra ishte imja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:20 am

LEJDI
Flasin e flasin
shumezera po shtohen
po thone:Ti po martohesh!
Ne mua nuk ka qetesi
e di,nuk eshte lehte as per ty
kater rrota kohesh,do shkelin mbi ty.
Megjithate,ti do te ikesh
e une do te mbetem korb i zi.
Mbi nje dru te thate
do ta beje ate nate
kur ti do te shtrihesh
me tjetrin ne shtrat
por prap s´mundet zemra
me te largua
se te kam thene:te dua,
ne zemren tende
le ndonje grime per mua
ndoshta nje dite do te hy
Lejdi,Lejdi,une tash jam pa ty!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:20 am

SOT
Si ndihem sot
s´mund te e pershkruaj dot
po te u desh ujevara
kam nje lum me lot.
Sot
dhe qe nga sot
mengjez per mengjez
perdite lot do derdhi
dhe ngapak do vdes.
Çdo force qe e pata
kete mengjez e keputa
me fal mikja ime
me ne fund te humba.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:21 am

Malli per kroin e fshatit
Ngjiten vashat shpatit
shkojne te kroi i fshatit
te buta si delet
i zbukurojne belet
kur ngjesin kordelet.
Qafat me rruzare
kostumet shqiptare
qendisur me rreze
i hedhin mbi breze
rrjedh kroi i fshatit
uje teposhte nga fushat
per tiçmendur çunat
per ti joshur çupat.
Tani me zgjon etjen
ne kete toke mergimi
malli me djeg shtatit
per kroin e fshatit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:21 am

NDARJA
Grumbuj kujtimesh
rrjedhin neper mote
prej zemres time
deri te zemra jote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:21 am

PËRSE MË IKE?
Me ike o mike
ne mengjezin e vjeshtes
me le
ne hirin emallit
te ruaj
ate gace te fshehur
te dashurise
me sy kah qielli
dukepritur
pikat e loteve te tu
qe do te i sjellin
rete e kesaj vjeshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:21 am

DASHURITË NUK VDESIN
ti tue prite
une tue prite
ne gjume bien
dashurite
por trishtimi
eshte i tepert
dashurite kurre
nuk vdesin
zgjohen,kur dy duar
ofrohen per tí prekur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:22 am

kAM RËNË NË HALL
Ne zemren time
vlon nje mall
te me thuash
veç ate fjale
ti mbyllesh
behesh dry
e une vuaj
per ty....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:22 am

VLERA EKOHËS
Krejt çka enderron
qe te gufon ne zemer
pa e kthyar ne veper
eshte dashuri e verber
fundja dashuri s´mund te quhet
ajo qka nuk shijohet dhe nuk preket.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:22 am

Dashuria djeg
Zjarri ne stufe
po digjej flake
e mora nje grumbull prush
e futa ne shuplake
e shtrydhame mellef
u shkym s´mbeti asnje gace!

I bera pyetjevetes
e pyeta veten,vet
Ç´fare krijese jam
qe as zjarri s´me djeg?

Me pas ika e shkova
i gjori rashe ne shtrat
nuk fjeta,por ty te kujtova
qdo ind me ndizej flake
aty krijova,bindjet e mia
nuk po te digjka zjarri
sa djeg dashuria.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:22 am

UNË JAM SHUMË LARG
Endem rrepatem
naten nuk beje gjume
tue mendua per ty
se te dua shume.

Zemra me defton
se do jemi bashke
çdo qast me kujton
se duhet me te dashte.

Unejam larg
shumelarg jam
por ne zemren tende
nuk e di ku jam

Ti ne zemren time
qendron nate e dite
dashuria jote
me shkon ne çdo ind.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   Fri Dec 25, 2009 2:23 am

BOTA E DASHURISË
Vitet ikin sikur lum
por jo,jo,nuk plakem une
kam hapur porte per dashuri
vend per mua-vend per ty.
Ti te une,une te ti
rrojme vetem per dashuri
E shejta dashuri
nuk njeh plakje,veç jetesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cikel poetik per dashurine   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cikel poetik per dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum