www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "per Ty "   Mon Dec 28, 2009 10:06 pm

First topic message reminder :

GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 8:59 am

TE DUA ME PAFAJSINE E NJE FEMIJE
TE DUA ME FORCEN E NJE STUHIE.
TE DUA ME QETESINE E PAQES.
TE DUA ME BARDHESINE E PARAJSES.
TE DUA SA DASHURI KA GJITH BOTA.
TE DUA ME SHUME SE AJO QE TKA BER KOKEN...
TE DUA VETEM TY ..................im
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:00 am

Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por më beso mua,
që për ty e jap jetën.
Edhe pse je larg,
asgjë smë pengon.
Largësia na ndan,
Dashuria na bashkon!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:00 am

mos me marto nene se ende s'jam ritur-ku dreqin te shkoj gjerat pa i ditur,si ti them te dua dikujt qe e urrej-si ta puth dikend qe fare nuk e ndjej,gjith keto dasmor perse kan ardhur,gjith luajn a une veq qaj,sa qenka jeta e keqe askush sma ka than, pse oj nene e dashur pa me pyet me ke dhan, kthej krushqit prap nene dhe mos me thuaj te shkoj,mfal qe s'ta kam than se tjeter dashuroj!Me fal i dashur qe s'pata guxim te luftoj-por perveq teje tjeter s'dashuroj, kur te vdes un te vari t'me vish dhe tregoju gjithve se ishe i dashuri im,mos lejo askend pran t'me qendroj se kur pata nevoj askush s'me ndihmoj.A e sheh moj nene sa e hidhur eshte kjo jete-ta shikojsh vajzen e re ne varr duke u tret,?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:00 am

Veç një çast do doja,
veç një çast zërin ta dëgjoja,
do të doja veç fytyrën ta shikoja,
do të doja veç një çast me ty të qëndroja,
do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,
do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:00 am

Po jetojm e dashur ne nje planet te vjeter un nga njera an e ti nga ana tjeter le ti mbledhim forcat te mposhtim largesin te bashkojm dy zemrat te shijojm dashurin dua te kem pran te jesh ne syt e mi e jo me neper endra si deri tani kur te jemi bashk lodhje sdo ndjej aspak se ne zemer do kem ty shpirtin tim binjak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:01 am

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:01 am

Nese nje puthje te dhuroj. Mekatin do marr nga buzet e tua . E gjith bota le te me gjykoje . Do ta bej se te dua . Nese te dashurosh eshte mekat vertet . I madhi zot te digjem ne ferr te me ler perjete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:01 am

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:01 am

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:01 am

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:02 am

Kur bisedoj me ty
te gjitha i harrojë
pa ty nuk vdes por
as s'mund të jetoj.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:02 am

Gjethet e pemes mbi ty rane
Pikat e shiut mbi mua
Si dy te pa njohur u pame
U degjua fjala te dua
U perserit me mijera zera
U end ne cdo skaj
Kryqin pa dashur bera
Zot na ruaj seshte faj....


Si dua fjalet vlere ato skane
Me pelqejne veshtrimet
Kur kuptimplote jane
Me mjafton nje buzeqeshje per te kuptuar cmendon
Si dua fjalet se vetem me shkaterrojne....

Do te ti fal syte e mi
Por smund te kesh shikimin tim
Duhet te mi kthesh prape
Do te ti fal buzet e mia
Por smund te kesh buzeqeshjen time
Duhet te mi kthesh te lutem
Do te ta fal zemren
Por smund te ndiesh si une
Te lutem ma kthe prape
Neqoftese dicka te vecante kam
Mos ma kerko
Nuk ke shpirtin tim......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:02 am

Godite zemren time nese ke fuqi. Por kujdes se vritesh. Brenda saj je " ti ".....


Qielli eshte xheloz dhe qan vetem shi
se une dua nje engjell
qe se ka ai....


Per qiellin per yjet
Per token qe mbi supe na mban
Per gezimin per trishtimin
Per deklaratat qe njeri tjetrit i thame
Per jeten per dashurine
Per syte qe qeshin e lotojne
Lerme te lutem ne jeten time
" Harrome "
Qe e kaluara te mos na sjell me dhimbje......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:02 am

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:03 am

Kur per ne varreza te me percillni. Nje grusht dhe eja me hidhni. E ju lutem mos derdhni lot . por me buzeqeshje percillmeni. te mermerte varrin se dua . Qe kur dheun te perkedhelesh me ato duar te te ndiej prane e te me degjosh kur te te them te kam lenduar. Kur lule te fresketa te me sjellesh te lutem mos i ujit me lot se te bukurit syt e tu moj nene te qajne si shikoj dot. E kur te largoheni mirupafshim mos me thoni . se me duket se do me harroni. Po do te vijme te te takojme serisht se edhe atje nen dhe mirupafshim lamtumire do te ishte per mua per jete....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:03 am

ulur pran hijeve te pishave shekullore . Kujtoj jeten time shkollore . Sa here moj e dashur te biesh ne mendime . Kujtoje ndonjehere dashurin time......
Ndodh shpesh te me thuash ste dua . Ndodh shpesh te thuash te kam harruar . Ndodh shpesh te thuash per ty kam mall. Te duash vertet kjo ndodh rrall....
Dua ta harroj ate emer . Por smund . Dua ta nxjerr jashte vetes . Por ajo me kujdes humb. Harroem neper libra . Ne cdo faqe del. Cdreqin e ka shkruar valle . Qe i pa shuar ne vite ngel. Degjoj nje kenge a melodi . Neper nota me shfaqet perseri.Rrend rrugeve te gjej pak ngushellim. Por jo ai emer eshte gdhendur brenda shpirtit tim...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:03 am

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:04 am

Skam dashur sy te shohin yjet e nates
edhe pse ata jane te dashurit e zemres time
Skam dashur vesh te degjojne pershperima shpirtrash
Edhe pse dikush duhet ti degjoje
Skam dashur buze qe rrjedhin nga syte e pa shprese
Skam dashur nje jeteku ndahen padrejtesisht
" Dhimbja,urrejtja dhe dashuria "
Une dua vetem nje cope qiell
Ku te shkruaj gjith deshirat e mia......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:04 am

Gjethet e pemes mbi ty rane
Pikat e shiut mbi mua
Si dy te pa njohur u pame
U degjua fjala te dua
U perserit me mijera zera
U end ne cdo skaj
Kryqin pa dashur bera
Zot na ruaj seshte faj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:04 am

Per qiellin per yjet
Per token qe mbi supe na mban
Per gezimin per trishtimin
Per deklaratat qe njeri tjetrit i thame
Per jeten per dashurine
Per syte qe qeshin e lotojne
Lerme te lutem ne jeten time
" Harrome "
Qe e kaluara te mos na sjell me dhimbje......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:05 am

Dikur harrova te hyja brenda teje
Dhe nuk mendova ta beje ti
Dikur harrova perse jetoja
Por ti ma kujtove perseri
Dikur rrugen sec harrova
Dhe qortimin lexova ne syt e tu
Dikur ndoshta harrova vetveten
Dikur harrova ti ishe ketu
Eh dikur harrova te te shoh ne sy
E te te thosha " te dua "
Keshtu sot dashuria me harroi "mua "....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:05 am

Luante reja e gezuar
E dielli e ndiqte plot gaz
Te thuash se ishin miqesuar
Tek lodronin tok bashke
Por syte diellor dhelperak
Se pane me rezen gri
Ndoshta u fsheh pas pallatit qellor
A ndoshta pas rezeve te tij.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:06 am

KUR BUZËQESH AJO

Kur buzëqesh Ajo

Herë ndizem flakë
Herë fare ngrij

Kur buzëqesh Ajo

Herë më afron aq afër
E herë më largon sa larg

Kur buzëqesh Ajo

Herë ndjehem shumë i madh
Herë tretem në vogëlsi

Kur buzëqesh Ajo

Herë më bën krenar Ai që jam
E herë më kthen në tjetër njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:06 am

sot ke diten e marteses,e un fundin e ksaj jetes, edhe guri sduron dot ka me plas sa kjo zemer sa shum te ka dasht. un si hen e ti si djell ti ne drit e un ne terr, e per darsem ta qoj ni dhurat zemren time qe sa shum te ka dasht le te shkatrrohet e gjith bota se kto vite ishin te kota qe ti fala ty e jeten time ne dor ty ta lash..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:07 am

kur jeta nuk jetohet,kur e dashura te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi ashtu ndjehem un pa ty. lere lotin te pikoj te qet mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me kerko se gjithqka ka mbaru jeto e lumtur me at qe je fejuar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum