www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "per Ty "   Mon Dec 28, 2009 10:06 pm

First topic message reminder :

GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:07 am

Nje dite do te te coj ne nje ishull te skrete e te te tregoj nje histori te vjeter. Te cilen e di vetem une e askush tjeter . nje vajze kish jetuar aty dikur e historine e saj kish gdhendur mbi nje gur. U perlota sapo lexova disa vargje . Ndjeva dhimbje per historine e asaj vajze . Nje djal kishte dashur ajo dikur . Por djali kete gje se kish ditur kurre . Ajo rinte e priste prej tij nje
veshtrim por djali perseri sja dhuronte ate kenaqesi. vajza cdo nate i lutej yjeve qe nje dite djali ta donte . Djali per vajzen ishte mbi cdo gje ndersa vajza per djalin sishte asgje. Tani qe vajza per djalin eshte mbi cdo gje . Ajo ka ikur e sjeton me . Ne qoftese dhimbje ndien kur lexon kete histori mos u shfaiqeso se te njejtin gabim ke bere dhe ti....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:07 am

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:08 am

Nese nje puthje te dhuroj. Mekatin do marr nga buzet e tua . E gjith bota le te me gjykoje . Do ta bej se te dua . Nese te dashurosh eshte mekat vertet . I madhi zot te digjem ne ferr te me ler perjete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:08 am

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:08 am

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:08 am

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provu
më nuk e duron dot....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:08 am

Dashuria është akullore
që zemrën ta freskon
por është edhe zjarr
që zemrën ta pervlon...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:09 am

Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.
Athua e dashur ne ket moment ku je?
--Te dua me zemer e jo me politik,
te dua per jete e jo per praktik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:09 am

Tradhtare fajtore,se meriton te flas por e meriton per jet te mallkoj e ne fund te vras si pate meshir nga un me u largur zemren time te pa fat rend e ke tradhtuar do te madhkoj me per jet me lot te pandar ne sy dhe kurr s'do te harroj ket zez tradheti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:09 am

shko dhe mos pyet me per mua,harro qe te deshta se ma nuk te dua, ik dhe leji ketu te gjitha kujtimet, se nuk ti jap lotet as perqafimet, nuk ta jap shpirtin se se e meritove me pate ne duar vet me lendove,nuk ta jap zemren dhe asgje nga un,ndoshta ndonje tjeter do te fal ma shum. tani shko ndoshta do te gjesh ma mir, si dikur do te jesh e lir, po kurr ma mos gabo mos e the nje zemer e cila te do,mos e zhduk nje ndjenj qe ka lind per ty,mos lejo te derdhet loti nga nje sy. mos i thuj ste dua ati qe te do,dhe jeten e huaj kurr mos e trazo shko ndoshta gjen shpetim,ndoshta vjen nje tjeter qe ze vendin tim.ndoshta tek ai do te prejetosh ndjenjen e dashuris,ai do ti jetoj endrrat e mia te ardhmeris. shpresen e jetes sime ai do ta mbaj ne gji.un do ta mbaj nje emer ai dhe nje femi.se zoti nuk te fali qe te jesh per dy. e nese do jem i tretur e s'do jem askund,loti im i hershem shpirtin do ta tund,zeri im i dridhur,veshin s'do ta ler te qet,dhe syt do ti verboj fytyra ime e zbehet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:10 am

sa do te doja
sa do te doja te isha perfekt pa asnje defekt
sa do te doja te isha pellumb te fluturoj
sa do te doja te isha mjeke plaget ti sheroja
krejt kto per ty do ti doja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:10 am

Në Darsmën Tënde

Në Darsmen Tënde Do Te Vi Patjetër,
Por Jo Si Dasmore
Por Si Nje Plagë E Vjetër
Do Të Ulem E Vetemuar Në Një Tavolinë
Dhe Për Fatin Do Te Ngre Dollinë
Edhe E Pafutuar Në Darsëm Tënde Do Te Vijë
E Strukur E Lodhur Si Një Zog Pa Fole Do Te Rri
E Më Lotët E Mi Do Te Pi Do Te Dehem
Do Ta Bëj Për Ty E Jo Se Do Te Frehem
E Në Qoftse Pa Dashuri Do Të Më Shohësh
Mos Mu Afro Nuk Dua Të Më Njohësh
Dua Ta Kuptosh Në Hështje Këte Urim
E Unë Prap Të Qaj, Por Për Fatin Tim
E Në Qoftsë E Bukur Do Te Dukëm Përsëri
Mos Ma Thuaj , Se Nuk Dua Ta Dije
Tani Të Paktën KE Pakës Mëshirë
Po Të Lutëm Fëmis tE Parë
Vëja Emrin E Dashuries Së Vrarë!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:10 am

Edhe sante per ty po vuaj,edhe sante per ty po lotoj.
edhe sante me mall te kujtoj,edhe sante per ty jam ne vetmi.


edhe sante per ty po shkruaj poezi,edhe sante ne zemer te kam,
edhe sante per ty ter naten do rrije e zgjur,edhe sante nese nuk vjen
dije se gabon se un ma nuk do te pres, do ta dua tjetrin qe po me pret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:10 am

Kur per ne varreza te me percillni. Nje grusht dhe eja me hidhni. E ju lutem mos derdhni lot . por me buzeqeshje percillmeni. te mermerte varrin se dua . Qe kur dheun te perkedhelesh me ato duar te te ndiej prane e te me degjosh kur te te them te kam lenduar. Kur lule te fresketa te me sjellesh te lutem mos i ujit me lot se te bukurit syt e tu moj nene te qajne si shikoj dot. E kur te largoheni mirupafshim mos me thoni . se me duket se do me harroni. Po do te vijme te te takojme serisht se edhe atje nen dhe mirupafshim lamtumire do te ishte per mua per jete....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:11 am

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:11 am

KUR TE PASHE PER HERE TE PARE
NJE DRIT U SHFAQ PARA SYVE TE MI.
ME VONE MORA VESH QE AJO DRITE ISHTE DASHURI.
TE KISHA SHUME AFER DHE NUK TE THOJA DOT TE DUA
SEPSE KISHA SHUME FRIKE MOS LARGOHESHE NGA MUA.
TE KISHA SHUME AFER DHE ME VINTE TE QAJA,ME VINTE TE QAJA PER DASHURINE,DASHURINE TE CILEN UNE E VUAJA.
DASHURINE TE CILEN DO TA SHPREH NJE DIT.
DASHURI PER TE CILEN KAM VUAJTUR NJE VIT.
DASHURINE QE PER TY KUR NUK DO TA HAROJ.
DASHURI E CILA ESHTE DHE DO TE MBETET PERGJITHMON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:11 am

A thua?????

A thua do te mund te vazhdoj jeten time pa ty?
A thua ndonje dit do te ket gezim perseri?
A thua nuk do te me mungojn puthjet dhe ledhatimet e tua?
A thua nje zemer do te me kthehet mua?
Por JO JO..
Mbase vetem vdekja me shpeton mua…
Po sikur kjo zemer e djegur dot dashuroj perseri?
JO JO..
Sepse ky shpirt i vrar shum shpejt ne varr do te hy…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:11 am

Qdo ditë ...
tretem në mendime pë ty
Qdo natë ...
i ëndërroj syt e tu të zi
Të dua aq shumë
Të dua shpirti im
por asgjë më s'do të jetë
si ishte ne fillim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:12 am

Ishim shok dhe sa herë
të shihja kisha dëshir
të flisja me ty,
kur të takoja një zë
brenda meje më thoshte
e ke mik rri me të,
ndërsa tani kur të takoj
ai zë brenda meje diqka
tjeter po më tregon,më thot
shko pas tij se e dashuron.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:12 am

Të pata shokun
më të mirë në jetë
e tani mu bëre
dashuri e vërtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:12 am

KUR TE PASHE PER HERE TE PARE
NJE DRIT U SHFAQ PARA SYVE TE MI.
ME VONE MORA VESH QE AJO DRITE ISHTE DASHURI.
TE KISHA SHUME AFER DHE NUK TE THOJA DOT TE DUA
SEPSE KISHA SHUME FRIKE MOS LARGOHESHE NGA MUA.
TE KISHA SHUME AFER DHE ME VINTE TE QAJA,ME VINTE TE QAJA PER DASHURINE,DASHURINE TE CILEN UNE E VUAJA.
DASHURINE TE CILEN DO TA SHPREH NJE DIT.
DASHURI PER TE CILEN KAM VUAJTUR NJE VIT.
DASHURINE QE PER TY KUR NUK DO TA HAROJ.
DASHURI E CILA ESHTE DHE DO TE MBETET PERGJITHMON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:15 am

FALJA EGZISTON


E braktisur....
E vetmuar....
E harruar....
Ju lutem mos me harroni,edhe une jam diku!
Thjeshte:Egzistoj....
Edhe pse per mua si intereson askujt.Mos me lini vet,e nese dikush don te rrij me mua,ju lutem,ju pergjeroj qe per te te mos flasin....
Per qka do me folni e per ate joo, joo-ajo dhemb...
Me vret shpirtin.E kam pritur kete e dija qe do te ndodhte,por ja qe ende me dhemb plaga e asaj dashurie.
E kuptoni qe ndonjehere njeriu gabon,edhe gabimi falet keni degjuar per ket fjale?"Falje".
Ju si duket jeni mesuar vetem ti gjykoni njerezit.Si nuk e kuptoni qe gabimi im nuk eshte ber me qellim,e ter kjo ka nje arsyeje dhe nje pergjigje...."DASHURIA"
Prandaj mos me lini vete .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:15 am

Te Dua

Te dishe te lexosh
Eshte e lehte ta kuptoshe
Dashuria eshte pafund
Une te dua ty gjithkund
Amerika seshte katund

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty….

Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c’menduri,
dhe kjo c’menduri
per mua je ti.

Mos me le
Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!

Te kam enderruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:15 am

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron…
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen…
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon…
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet…
Serish heshta mbreteron…
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
” Te kam enderruar,”
nje ze tingellon
dhe… serish heshtja mbreteron

Po shkoj me the
dhe dy pika loti t’nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t’me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un cfar te t’jap si kujtim?
Para se t’nisesh
trete n’zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m’ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka vec mall, vec mall per ty

Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum per bezdisjen
nese te thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qe sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frike
crendesi ka nese jeta ime eshte shkretire
nese shpirti sme buzeqesh
nese dhimbja me trete
rendesi ka qe jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim.

A thu ndonjehere ti ke menduar,
Edhe sa te tjera ke me i tradhtuar,
Se per te gjitha ke me u penduar,
Pusho nje here dhe ndalu vet,
Mos te duket vetja sikur mbret…

Djemt jan hajna qe ta vjedhin jeten
E me ne fund te thojn tung se e kam tjetren.

Dashurija eshte si temperatura,
Eshte e bukur si natyra,
Sa rritet e sa ulet,
Dikush fiton e dikush ngulet,

Ik , mos me merzit me
Ik , largohu , pergjithmone .
Nuk jam pjese rezerve qe
kur te duash te me rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr mos e pyet djalin se sa te dashuron,
Se ai qe te dashuron vet te tregon!

Nese prej meje mendja ste hiqet,
Nese per mu zemra te digjet
Atehere eja dhe me prit pak mua
Qe te vij tet them te dua……

Lotet e shpirtit tim
E perlotur e fyer me zemren e copetuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenare e shqyer shpirt e sakatuar
loti sdo pushoje me dite me muaj

lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji e shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj

hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flaket e dashurise
aj kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh i lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare une mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim…

Vuaj
Kan kaluar dit e net
qe un po jetoi vet
ne ke gurbet
e nga ti ni lajm e pres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:16 am

shpresoi qe te takohim ne at bot
e qe te tregoi sa sa shum te kam dasht
edhe te tregoi se faj per ndarje un skam pas…
te kam kerku po ste kam gjet
athua athua cila rrug do te na bashkoi
pra ty dhe mu un sjetoi dot pa ty jeta im
kot ekan familja
kot e kan gjdo njeri te dua besom.
kthehu mos me ler
se neser ndoshta mund te vdes
ndoshta qyqja me knon mbi varr
kthehu ktheh.

Do te puth
Do të puthi ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkosh

Lotet
Dy pika loti më rrodhën nga sytë,
e mbi letrën që po shkruaja ranë!
Thellë më tronditën në shpirtë,
e shpejtë nga letra u thanë!

Mbi fjalën ku qe shkruar ” Të dua”,
pikat e lotit tim ranë!
U tretën mbi bojën e shkruar,
ku një shenjë të vogël lanë!

Pra me bojë edhe me lotë,
t’i shkruajta ty këto fjalë!
Nga këtu larg ku s’të shoh dot,
e ku të kujtoj me shumë mall!

U bënë kohë që jam larguar,
e në zemër vazhdoj të të mbajë!
Ndoshta edhe ndjehesh e lënduar,
por të lutem më beso se unë s’kam faj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum