www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "per Ty "   Mon Dec 28, 2009 10:06 pm

First topic message reminder :

GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:24 am

Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:24 am

Po Vuaj

Malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria
dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism
DO TE TE PUTH

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..
DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...
MOS KE FRIG NGA UNE NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...
DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..
MA DHURO NJE ENDERR QE TET ENDRROJ..
MA DHURO NJE PUTHJE..QDO DHEMBJE TA HARROJ...
MA DHURO ZEMREN TENDE PERFUNDIMIRSHT...
SE TE DUA SINQERISHT...
HAPI KRAHET SHPIRTI IM...

HAPI KRAHET FLUTURO MBI QIELL..
TI PER MUA JE DIELL...
POR I LUMTUR PRAP NUK JAM...
SE TY AFER NUK TE KAM...

KUSH TROKET SONTE NE DER...??
KUSH ME FAL PAK DRIT NE TERR...??
KUSH JETON SONTE PER MUE...??
KUSH ME THOT SONTE " TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:25 am

Trembesh se nje dite do te harroj?
Jo sepse s'ka mundesi ta harroj jeten time.
Trembesh se nje dite do te them dua dike tjeter?
Jo sepse s'ka mundesi te kem dy zemra.
Trembesh se mos nuk do te dua perjete?
Ah,po ketu duhet te kesh frike sepse
Nuk te dua por thjeshte qmendem pas teje......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:25 am

Lamtumire e shtrenjta ime une do kthehem perseri
hiqma lotin prej fytyres mos e nis nje lot te ri
se dhe diteve dhe neteve atje larg kur te shkoj
tek fytyre e perlotur mendja mua do tme shkoje

po te le e shtrenjta ime vetem per nje kohe te gjate
po te kam futur ne zemer brenda saj do te shtrengoj
lamturmire e mira ime une do kthehem perseri
e di malli do te me djege, e di shpirti do tme behet hi ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:25 am

Buzet e buta preken faqen time

Duhet ta them?
"Lamtumire "

Duhet te kisha thene
"Ti more zemren time "

Ti ike
u largove
nuk te pashe me
dhe une erdha pas teje
me zemren te thyer
dhe emocionet qe mezi po i mbaja

...sic mund ta shikosh

Midis loteve ne syte e mi
te shikoja kur u largove
dhe uroj te te kisha thene
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:26 am

Afrohu

Dua ti harroj sot fjalet
le te flasin vete veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet,
ketu mbi kitaren time.

Se kur erret bie nata
nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken,
asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Neper jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une kam nryshuar.

E terhqeh imazhin tend,
dhe veten neper gjume
jemi bashke, por ne agim,
i vetem mbetem une.

Te shoh me qarte kur ti je larg,
afrohu te te dua
dhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta
permbi floke vjen e me ulet.

Te shoh me qarte kur ti je larg...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:26 am

Deshire dhe Heshtje

Tej dritares eshte ngrohte
njerez jan ulur ne tavolina
qyteti nis e del prej vetes
ne rruge bredhin klube e makina
Nuk eshte e thene te jem krejt i vetem
s'eshte e then te jem as vete i dyte
me te rastit po te mbushet nata
nje vend do gjej ku the clodh syte.
Kam ftohte e s'te shoh prane
mendoj, mendoj se si
avujt e ngrohte te frymes time
si zogj te bardhe e te verbuar mberrijne te ti
ne enderr vijne, e qete kendojne
e une me syte pak mbyllur ri
koken ngre lart, degjoj ngadale
kengen e hene te brisht si zane qe solle ti.
E di se hesht hija ime
e di se lotet s'flasin kur
ata ata degjojne vec fjalet e mia
ne heshtje qendrojn dhe ata si une
Pas pak ngadal do te iki
qe lotet te shkoj ti fshi diku
ketu prane mbase atje larg
pas pak ngadal do kthehem une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:26 am

Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
E hidhur-dëshmohet
Se do të ëmbëlsohet.
Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
Bakër i thatë
Do të bëhet dukat.
Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
Llum, fundërrinë
Do të shndërrohet
Në venë të kthjelltë
Që ruan pastërtinë.
Përmes Dashurisë
Të gjitha dhembjet
Që sjellin vështirësi
Do të kthehen në ilaçe,
Që sjellin lehtësi.
Përmes Dashurisë
Të vdekurit
Do të ngjallën.
Përmes Dashurisë
Mbreti do të bëhet
Shërbëtor i njerëzisë…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:27 am

JU QE BUKURIA JU VERBON

O ju qe bukuria ju verbon ! prej kohesh zemra ime dashuron
Ne gjume dashuror ky shpirt po lengon ! prej kohesh zemra ime dashuron

Kudo perreth ishte nje tymnaje dhe bota zinte fill
Qe atehere nis kjo ndjenje dhe zemra dashuron

Dhe vit per vit ne mijera vjet u gdhend fytyra ime
Qe se kur lindi dhe gjallon ,kjo zemer dashuron

Qe kur zoti pyeti njerzit :a jam une zot mbi ju?
Gjeta kuptimin qe kerkon! Kjo zemer dashuron

O engjej,ju qe botet mbani pezull !
Ngrijeni lart diturine ne fron !kjo zemer dashuron

I beni fjale diellit tim: rumiu erdhi ne tibriz
Rumine dashuria e pervelon ! prej kohesh zemra dashuron

Kush eshte ai qe e quaj diell tibrizi??
Pishtar qe te verteten na tregon ! prej kohesh zemra ime dashuron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:27 am

ti je engjell e me mbron
ti je drite e me ndricon
ti je gjak ne venat e mia
te ty jeton gjith dashuria
ti mi bere endrrat realitet
une ty te kam shpirte te kam jete
sme duhet jeta pa tenden dashuri
me mire te vdes se te rri ne vetmishume e embel eshte dashuria
athere kur fillon po pse valle
dhemb kaq shume kur te tradhetonpa ty nata humbet ndricimin
pa ty dita humbet gezimin
pa ty nuk jetohet kjo jete
e di qe cdo gje do jete e shkrete


edhe po te vdes kurre sdo te harroj
se ti je i vetmi qe dashuroj,
ne endrrat e tua ne buze do te
puth e do peshperis te dua zemerushti o zemer mos me ler une jam hene te ti je diell
driten prej tendes me fal athere jeta ime
do ndrij si me pare, do thahen lotet
do lulzoj gezimi prej dashurise tende
do iki hidherimi se ne kete jete me
mashtrime ti o diell do jesh drita ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:28 am

S'e mendoja qe nje dite nga
nga krahet e tu do te ndahesha
mbase duheshim shume
si dy femije te lumtur
mbase erdhi vete koha qe
duhet te kuptoja cfare po beja
Edhe pse te doja shume doja
qe nga ty te ndahesha
O Zot sa kam vuajtur dhe ende po vuaj
por shpresoj se do kaloj
Te flisnim thjesht si shok s'kishte rendesi
mjafton qe te degjoja zerin tend
qe zemra donte ta degjonte
Shpirt sa kohe u be qe ne
nuk jemi me nje?
Mbase eshte faji im
qe po perfundojme
keshtu qe po shkaterroj
nje ndjenje qe nuk mund te zhduket
asnjehere
nga zemrat tona
Vetem nje zot e di sa te dua
natyrisht edhe ti e di sa te dua
Mendonim se zemrat tona do rrinin
te bashkuara per gjithe jeten
nuk do te ndaheshin kurre
por erdhi ajo dite qe une vendosa
kur une permbysa gjithcka
kur e dija qe ti me doje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:28 am

Për c'fare i dashur?
Për fjalet e mia,
që u kthyen
ne psherëtima,
për psherëtimat
që u kthyen ne lot,
për PO -të që si thamë dot..
..per netet pa gjumë,
per fantazite lume,
per enderat
qe ne mes i keputëm,
të mos na marre malli më,
edhe Zotit i u lutëm?
Per çfare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:28 am

Dola ne penxhere
ishte nje dite vere
hodha nje gelboqe
te ra mbi kaplloqe
ti u nervozove
dhe nga posht m'shikove
aty u dashurove
nje email me shkrove:
hec ke dhoma ime
e me fut nje t'.ime
se me ka ik truni
m'duhet vetm huni
Un erdha me vrap
pjeshken me ta hap
nfund ndezem cigaret
ti m'kerkove paret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:29 am

ku jane ato vajzat qe rrinin me ne
mos valle u zhduken pa i vene re
shpresojte ktheheni perseri
ta vazhdojme kete miqesi
por juve nuk ju interesonte
dicka ju mungonte,ju mungonte zemra per miqesine tone
por zemra jone vetem per miqesine tuaj mendon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:29 am

nuk flas do per buzet qe si kam shijuar
nuk flas dot per zemren qe se kam fituar
s'flas dot per ndjenjat qe po jetoj
por duhet ta dish se vetem ty te dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:29 am

Për Ty...

Me pamjen e nje njeriu
qe ecen ngadale
Qe ndien dhimbje
por ecen pa fjale
Ne perendimin e dites
edhe pse i lodhur
Ecen dhe ecen
me syte i njomur!
E vec ku nata
bie mbi ure
Ai ndodhet aty
duke hedhur gure
Mbi zemren e kalbur
shpirtin e tretur
Me zjarrin ne koke
me buzen e etur.....
Nga pamja i lire
nga brenda i prangosur
Me sjellje te mire
me ndergjegje te "sosur".....
Me mendje gjeniale
me duar te arta
Me jete te shkaterruar
nga ndienjat e zjarrta!
Me vetmine
kete dashnore te pabese,
priti diellin ne mengjes
Dhe per te filloi nje dite e re
plot rruge,plot njerez
Vecse pa shprese!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:29 am

Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?
Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:30 am

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:30 am

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:30 am

Dashuria jone u tret dhe humbi
ajo mbeti ne harrese dhe ne botentjeter te vetmise.
Dashuria jone perjetoi zhgenjimin dhe pikellimin.
Lotin ne syte e mi dhe zine e vuajtjen ne
zemren time te varfer dhe te mjeruar.
Dashuria jone tani na u shemb
e ndjej dhe zemren time tani se sa
po me dhemb,kur te mendoj ty se
per ty tani jetoj me lot ne sy,
Dashuria jone perjetoi vuajtjen
perjetoi zemerimin ,tradhetine dhe
pameshiren ,por nuk mund te them
me zemer se dashuria jone por
mund te them me te drejte se kjo
ishte dashuria ime e cila gjeti ket
zhgenjim dhe tradheti te bere nga ti.
Dashuria ime ,ishte ajo qe vetem
ty ta kushtova dhe si me ktheu mua
kete te mire ,me vuajtje per jete dhe
me plage ne zemer te jetoj te
kaluaren ta jetoj,vetem me nje kujtim
sa te deshti zemra dhe shpirti im.
Sa lotet ne syte e mi me rane
sa te zeza zemra ime perjetoi,e
perse te gjitha keto?vetem pase ti
deshte keshtu te besh,sdo te jesh
e meshiruar te zoti edhe pse te une
mbete e paharruar dhe nje plage e
pasheruar ne zemer me ty jete kam
me nderruar vetem me nje deshire
te madhe ,edhe nje here me te perqafuar.
Tani jetoj i vetem pa shprese
se dashuria jone mbeti ne harrese
dashuria jone mbeti ne mes te nje
rruge te humbur te cilen nuk munda
te gjej me vone pasi qe tradhetia
jote jehoi mbni tere jeten time
dhe nje dashuri te madhe qe e kisha
per ty ajo teresisht u varros mbi
varret e dashurise se madhe .
Ndoshta ,nje dita ndoshta do te kete
nje jete te ndryshme ne kete bote
nje jete me te mire per ty por jo
edhe per mua ,sepse une do te jem
i larguar nga kjo bote dhe do te jem
i kthyer ne boten tjeter ku me nje
mendim te prere jam dhe me nje
bindje te madhe se atje eshte jeta
dhe realiteti,kjo bote eshte vetem nje
genjeshter e madhe dhe pa aspak
gezim e lumturi dhe me vuajtje te rende
Edhe sa do te jetoj duke te menduar
edhe sa kohe do te jetoj duke te
enderruar vetem ty e askern tjeter
por mire e di dhe kuptohem ne dashuri
se ky eshte fakti per dashurine dhe
se nuk eshte aq lehte te harrohet dashuri
e vjeter e cila kaloi neper gjakun tim
dhe neper venet e mia si nje uje qe
te pershkon tere trupin dhe per jete te
mbetet ne vene .
Ndoshta nje dite do te degjosh nje ze
ndoshta atehere do te kuptosh se sa
kisha vlere une per ty ,dhe se tani
po bindesh se ti je me e palumtura ne
kete jete ,duke menduar se dashuria
jone po mbetet ne harrese ,dhe une
do te mendoj atehere se kjo qenka
me se e vertete dhe duket se ka ardhe
fundi,nje fund i rende dhe i veshtire
per te thene ty me gjithe zemer dhe
me pikellim te rende e te hidhur me
nje lot te turbulluar, e dashura ime
te lutem edhe pse ti ishe fajtore per
te gjitha ndoshta nje dite zemra ime
perseri do ti fale gabimet e tua dhe
do te thote perseri se une te DUA.
Por me mbetet e vetmja fjale tash
qe duhet ta them me shume lot dhe
me merzi ta madhe ,qaooo , shko
nga une jeto jeten tende e lire sikur
deshte vete sikur te tha ndoshta nena
yte dhe ti e degjove ate sikur te tha
shko tani nga jeta ime dhe me ler te
qete me zemren time te lenduar dhe
te plagosur sepse ate ti e ke varrosur
per te mos e zgjatur me shume edhe
pse kam fjale te pambaruara per ty
vjen edhe ky fund te them per hir te
dashurise dhe per harresen e dashuris
sone e cila erdhi--LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:31 am

NESE

Se di nese neser do linde nje dite e re ,
e dielli te ndriçoje perseri,
zogjte te cicerojne ne mengjes
e trendafili ti hape gonxhet serish.
Se di nese do zgjohem,
e çdo gje te rilinde perseri,
Por do doja qe nese do zgjohesha,
te isha nje tjeter njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:34 am

nese nje dite ti do te jesh duke qare
me thirr mua qe te jem me ty
un nuk te premtoj te te bej te qeshesh
por ne mund te qajm te dy!

nese nje dite ti deshiron te shkosh larg
e une mos te te kem ne sy...
mos ngurro te me therrasesh
un nuk premtoj te te ndal
por mund te vij me ty!

nese nje dite ti nuk deshiron te degjosh askend...
me thirr!
un te premtoj te jem me ty
pa asnje fjale,njesoj sikur te ishe vetem,e jo te dy

por,nese nje dite me therret
dhe nga une nuk merr pergjigje,
eja ti shpejt t'me shohesh ne sy
nodshta une kam nevoje per ty!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:35 am

Dikush me tha se kishe ardhur
s'me zuri gjumi deri vone
e heshtur sa me mall e prita
nje gjysem zileje ne telefon

ti nuk me zgjove,se e dije
qe skisha fjetur deri vone
nje trendafil me kishe lene
te kuq,te bukur mbi telefon

sot trendafili eshte thare
por une me mall e ruaj ende
ai mban brenda mijera fjale
qe ti te mos me zgjoje,s'mi the

dikush me tha se kishe ardhur
e une me ankth ste prita me
e ndjeva se ne mengjez
do te te kisha prane
do me zgjonte i njejti ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:35 am

Me trenin e fundit
Po udhetoja ate nate
Ne nje cep te vagonit
Dallova dy sy te arte.

Ato ishin te perlotur
E shume te trishtuar
Ne nje pike te vetme
Rrinin te fiksuar.

Qerpiket e saj te gjate
Larte e poshte leviznin
Me driten e tyre te zgjarrte
Zemren fort ma trondosnin.

Me erdhi keq per ato sy
Dhe nuk durova dot
U afrova dhe e pyeta
Perse derdhin lote.

Zerin tim kur e degjuan
Lehte u ngriten larte
Kur mua me veshtruan
Ne shpirt m'u ndez nje flake

Ishin syte e nje vajze
Qe kerkonte pak meshire
Nuk ma tha me fjale
Por i lexova ne fytyre.

Fytyren e kishte te ftohte
E shume te pikelluar
I mungonte nje zemer e ngrohte
Sadopak per ta ngushelluar.

Qe doja ta ndihmoja
Menjehere e kuptoi
Ndihme kur i ofrova
Nje buzeqeshje me dhuroi.

Zemra iu ngroh
Fytyra si yll i ndricoi
Dhe nga syte e shkruar
Loti me nuk i pikoi.

Pikat e fundit te loteve
Neper faqe i mbeten
Nga fjalet e mia
Dalngadale iu treten.

Ne bisede e siper
Me shpjegoi shume pak
Se si prinderit e saj
Jashte e hodhen kete nate.

Kur e pyeta se perse
Nuk donte te me tregonte
Poshti i uli syte
E perseri nisi te lotonte.

Te lutem me trego
Iu dejtova perseri
Cfare i shtryri prinderit
Qe vepruan keshtu me ty?

Kembenguljes time
Ajo nuk i rezistoi
Nje histori shume te trishtushme
Nisi te me tregoje.

Kur pak dite me pare
Ne shtepi dikush kishte shkuar
Dhe prinderve te sai
Doren e saj u kishte kerkuar.

Por prinderit te padrejte
Ndaj sai ishin treguar
Me nje djale qe ajo se donte
Vendosen per ta fejuar.

Ndai kesai padrejtesie
Vajza kishte reaguar
Me nje pergjigje negative
Prindeve iu ishte drejtuar.

Eshte e drejta ime personale
Qe shokun e jetes ta zgjedh vete
Nuk dua nje jete banale
Por dua te jetoi ne realitet.

Ndaj ndjenjave te vajzes
Dicka kishte vepruar
E ne mesin e kesaj nate
Prej shtepie ishte larguar.

Historia e saj trishtuese
Me tronditi thelle ne shpirt
Doren ia shterngova
Dhe e ftova ne shtepi.

I qendrova prane ate nate
Me shpresa duke e ngushelluar
E zemra e saj e vrare
Nuk reshti duke me falenderuar.

Kur mengjesi agoi
Ajo u zgjua shpejt
Me tha tani duhet te shkoj
Ty do te jem borxhli perjete.

Ku do te ikesh tani
E pyeta i hutuar
Te ndjek fatin tim
Mu pergjigje me ze te shuar.

Vertet me erdhi keq
Per ate zemer te pashprese
Ndaj nuk e lejova
Se nuk doja ajo te vdese.

Me fjale te embla iu luta
Qe te qendronte me mua
Lehte ne faqe e putha
Dhe i thashe ``Te Dua``

Kur degjoi fjalen te dua
Ajo u ngroh ne shpirt
S'dinte c'te thoshte nga habija
Dy pika loti i rrodhen mbi syte

Me buzet e sai si zjarr
Me peshperit lehte
Ti me sherove zemren e vrare
Perjete e jotja kam me mbete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:35 am

Dashuria e sinqertë

Të dashurosh vetëm për të dashuruar është mëkat
Dashuro vetëm kurrë ndjehesh e dashuruar.

Të dhurosh puthje është kënaqësi
dhuro vetëm nëse të dhuron dikush ty.

Të qash është dhimbje dashurije
qaj vetëm nëse dikush loton edhe për ty.

Të hapësh derën e zemrës është bukuri
hape vetëm nëse edhe ai e hap për ty.

Të simpatizosh dikë është pasuri
simpatizo vetëm nëse të simpatizon edhe ai ty.

Të ëndrosh për dikë është fantazi
fantazo vetëm nëse edhe ai të imagjinon ty.

Të zhytësh në mendime është qetësi
mendo nëse edhe ai mendon për ty.

Të verbohesh në sy është dhimbje !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum