www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "per Ty "   Mon Dec 28, 2009 10:06 pm

First topic message reminder :

GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Mon Jan 18, 2010 9:43 am

O zot me ndihmo
Nga mendja ma largo
Mos valle gabova
që si e marre e dashurova
Mi largo te gjitha kujtimet
Puthjet dhe ledhatimet
Mos e lejo t’me bej me te vuaj
Mos e lejo që me mua me te luaj
Ma thaj lotin që mbi sy me pikon
Sheroma shpirtin që cdo dite me shume e me shume renkon
Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
Por me mirë te jetoj një jetë ne vetmi
Se sa ta shkatrroj jeten time për një dashuri
As emrin nuk dua me t’ja degjoj
vetëm dua që pergjithmone ta harroj
Ma shuaj mallin që kam për te
Nuk dua fytyren t’ja shoh me
O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
Beme që ta ndjej lumturine perseri
Ose me mirë merrma dhe jeten time
Kur ai s’do te jetë pjese e jetës sime
Jeten s’kam ce dua me
Kur s’mund ta jetoj me me te
Dhe një mesazh i fundit për te nga mua
Te desha shume dhe ende te dua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:53 pm

Dashuro dhe Fal

Eh mjaft me! Mjaft o i pabese
edhe sikur rrugeve te endesh pa shprese
edhe sikur zeri te dridhet para saj
mos e nemo ate kohe. mos se ti s'ke faj
Mos e lodh me pyetje me mundime shume
mos i faj vec heshtjes, naten e pagjume
mos e shif ne enderr me mall e harruar
mos e sfilit shpirtin, plagen e duruar
Mos o lyps i mjere, mos qaj per te tjere
ne shpirt ti ke dhimbje, loti s'te eshte prere
duro edhe pak semundjen e marre
fytyre vetmitare kapilare te vrare
Falja heshtjen nates, mistike e pabese
buzeqeshje embel, lengimi u tret
nen zene e saj te fshehte
ti dashuron serisht
Ty ethet te mbuluan, kurmi yt u nxi
shplodhu prane kujtimit, fshije mallin sot
leroi ti brengat, doren i shterngo
I epur per ndjenje, syte e tu shkendije
guximi Otellos sa per shtat te ri
kujtoje Shekspirin behu pak i gjalle
VEC MOS E TEPRO..."DASHURO DHE FAL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:53 pm

Ti atje e une ketu
kilometrat nuk i di
se sa jane
sa na ndajne
qe une te vij
Ti atje dhe une ketu
sado large me degjon
te degjoj
ne sy drejt te shikoj
dhe veten pyes
"nga ti c'kerkoj?"
thjesht je ti jam une
ti atje dhe une ketu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:54 pm

Askush nuk do te hyj
ne shpirtin tim dhe te kerkoj.
Askush ne kete bote
se si ndihem nuk do ta kuptoj.
Askush nuk do e kerkoj arsyen
perse kaq shume e dashuroj.
Askush nuk do me japi nje mundesi
qe ta tregoj.
Askush nuk do kuptoj se c'far humbet
dhe pse kjo bot qe na rrethon
me nuk na prek.
sepse askush nuk beson me
tek e verteta......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:54 pm

Një ditë Zoti po mendonte,
dicka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:55 pm

Ike
Pena ime e harruar
mbi tavolinen e shkrimit
Fletet e bllokut
bosh,te bardha
asnje shenje,asnje pik
apo presje....asgje
Nje foto diku ne nje sirtar
Ne rafte libra pa numer
mbuluar nga pluhuri
Marr penen
sepse nevoj ndjej te shkruaj
por nuk di c'fare
Koka ime eshte kaq bosh
dhe penen mbi tavolin trokas
Mbaj mend qe ty kjo gje
te nervozonte
dhe une kastile e godisja perseri
Qesh me vete
e vetmja gje qe mun te bej
sepse te shkruaj
Nuk e di po harroj
sepse nuk je me ti..................


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:55 pm

Nga larg si pulebardhe,
fluturova prane teje
mbi liqenin e qete,
pa dallge e valezime te shpirtit tend...

Thua se ika shtegtar
ne fund, aty
ku ti nuk je vec imazh,
qe vetetin?

Ne paqyren e shpirtit
engjëllor,
tentova i vyshkur te krihem,
tentova pak bukuri te vjedh,
tentova te prek nurin magjepes
nen rrezatimin tend,
liqen!
Rrembeva rrezet e verdha
te te nxehtit diell,
qe te t’i dhuroj ty, e dashur,
ku ne strehezen e zemres time
ti ke folene...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:56 pm

Si flutra në livadhe që endet jam bërë
kërkoj metaforë për nektar në varg


Edhe kur është acar e kur bie borë.
Më shpie frymëzimi larg e sa më larg!;


Dhe endem në shtigje, për yje s'pyes lartësi
Kundroj gjithkah - botën ku ndodhet Ajo

Nimfa që befas iku dhe më la bulza n' dashuri
me përshëndetje - fjalët : Në parajs më kërko!


Ku t'i gjejë shtigjet, atë portë si ta hap
me vargje bëj kodin për dryrin e saj

Një shekull Sizif në rrugë me vrap
dashurinë me pikëllimin si gur i mbaj!

Dhe rend me zjarr - çka t'i bëj etjes
nuk shuhet vullkani me rrjedha loti

Pa Ty Nimfa ime - as zgjimit , as fjetjes
s'ia them urimin që e sjell motmoti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:56 pm

ME VRAP U NISA TE TE SHOHMe vrap u nisa te të shoh
po s'të pashë dot
një shkretëtirë përpara
- më doli dhe një lot !

Mbeta meit pa fjalë
nuk e di çka ndjeva në brendi,
më kishte ngrirë gjithça
apo vullkan u bëra s'di!

Ishte çast i gjatë si shekull
po ti nuk arrite dot
u ktheva me peshën e vetmisë
kujtim të lash një lot !

Nëse do të dalë blerimi
mbi shtatin tënd të shtrirë,
Le të të flasë kujtimi:
- Të dua shpirti im i mirë !


Le të ngryset qielli
le të derdh dhe shi,
zgjohu dashuria ime
se më bëre hi!

Çka t'i flas vetmisë
çdo natë në ditarë,
nis befas një vetëtimë
lotët shkojnë zvarrë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:57 pm

KËTO ÇASTE...Se si e ndjen këtë trokitjen time
jam tiran apo me mëshirë

nuk më duron as zemra as shpirti
edhe ne ndarje s'te them dot lamtumire!
Kam mall të të degjoj zërin
Kam mall të të fal shikimin

Se ti je rrezja qe i bën dritë natyrës
je pranvera që i fal blerimin!


Se ti je dita , je drita e mirësisë
Përshëndetja e këndshme që e marr.

pa Ty në rrugëtimin e përditshmërisë
kujtoj se jam i shkretë si varr !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:57 pm

PËR TY

Vetëm tri shkronja duhet tek një emër
të ndjeshë dashuri në shpirt, në zemër

Vetëm tri shkronja të nisë ajo lumturi
se për të arriti të mbajë një gjithësi

Ndaj mbetet imazh në këto frymëzime
të rrezatojë si perla jeta ime


Është intimë e zemrës ku e ruaj
se s'behet dot e largët, as bëhet e huaj

Ka ngec dhe bën jetëgjatësinë
në rima e vargje gjithmon e puth mirësinë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Tue Jan 19, 2010 8:58 pm

NUK ISHA VETËM NË ATË ËNDËRRIM !


Nuk isha vetëm në atë ëndërrim
e ndiqja ecurinë - ishte ndjeshmëria !

Më rrinte mbi kokë yllhana në agim
një hije që shfaqej - ishte Dashuria!


Ajo që më fliste - derdhej si ujvarë
trupi im zjarr shkonte - si vullkan!

I thash :Ti je ajo zemra që s'të gjeta perpara?
Dhe hyra në ngrica - mbeta në tufan!


Me lejo prej këtu të nxierr epilogun !
- Si ti në jetë s'kam dashur njeri !

Me kaq e përmbyll monologun !
- Mos e lër zemrën time të vdes në vetëmi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   Fri Jun 25, 2010 7:24 am

Vdekje Per Dashuri

Kam deshire qe te vdes

per kete dashuri

por askush mos ta dije

se po vdes per ty

Do te vdes per ty

askush sdo ta kuptoj

se ne jeten tende

une me nuk ekzistoj

Nese une vdes

jeto ti pa shpres

se kurrr me goja ime

s`te thot Mirmengjes

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "per Ty "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "per Ty "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | Computers and Internet | Internet | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum