www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

DJAL APO ENGJULL


Djal apo engjull
dashuri apo hidherim
shum debate per te folur trishtim
shum e fort per te falur gezim
genjeshtra duke genjyer
vetem per nje dit me te mir
hidheime per gjith atoo
qe prekin nderin tim
lumturi per gjith ato qe kerkojn
ndihmen time
lotet e NESES TIME
krenarija e VLLAUT TIM
E BIJA E NJE NENE JAM AJO QE JAV FALI RESPEKTIN TIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

Ndoshta duke me njohur si femer
te but dhe te pafajshme
je bindur
se dote kesh pushtet mbi mua
ndoshta duke e ditur
se gjithmon dote bej mir
ke shpresuar se dota shkatrrosh boten
ndoshat duke par buzeqeshjen time
joo joo
per ta shkatrruar shpirtin tend qe ke dinak
per te bind se drejtesija gjithmon fiton
qe femra esht e fort
por ti kurr sedin se ndoshat e njeh gjith boten tiii
po as nje her ZEMREN E NJE FEMRESDote flini shum rahat
nese iken minuta apo sahat
rrahjet e zemres doti keni normla
ne qoft se je te sinqert
dhe mbahuni per fjalsyt mu verbofshin nese nuk te shof
mendja net me qmendet nese nuk te njoh
epshti net shtohet nese ste ndjej
malli mu shterrovt nese ste gjej
endrra net me vrasin nese ste endrroj
zemra lete behet copa nese te harroj
loti net pikon nese ste dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flak.
Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:19 pm

NJE DESHIR
Nje deshir ne jet e kisha
por ajo nuk mu realizuar
vetem nje her te kisha pran
dhe te bej me ty qka duaaa


zemerzemer:zemer


Vazhdo rrugen tende koken mos e kthe
dote vdes per nje puthje qe kurr nuk ma dhezemerzemerzemer:zemerDote jetoj pa ty me te vetmin kujtim
endrra e paralizuar ne shpirtin tim
per ty u mundova ne shi e bor
por qenka e kot spse nuk shkon me zor

zemerzemerzemer


te thash se shum te dua
por ti nuk me besove
ta fala dashurin
por ti nuk e pranove


zemerzemerzemer


nese prap kthehem pas vdekjes
dashurin zemer dhuroma
por mos qaj qe u ktheva hije
sepse un te dua akoma

zemerzemerzemer


nuk pajtohem qe me ty te mbetem vetem miq
se zemra me nuk duron gati sa nuk vdiq

zemerzemerzemerzemer


kur te thojn se shkova me nje rrug pa kthim
beja hallall zemres se nuk ka me kthim
kur te thojn se jam kthy nga nje jet e amshuar
erdha te shof edhe nje her se shum te kam dashuruar

ti zemres time nje borxh jake mbet
qe hyre dhe e more dashurin e vertet
ne nje nat te qet nje zemer po qan
vuaj un e permalluar qe rruget na u ndan

ne token e bukur e jetojm nje jet
un dhe zemra ime pa dashurin e vertet
edhe lotet e syrit qe token e ben det
me kujtohet se ti ne zemer me ke mbet

nese mua me vret ti me ate dor
mbi varr tim te vetmuar me sjell nje kuror
rrethoje kuroren me lule kuq si zjarri
dhe kujto dashurin qe tash jeton te varri

nese zemren ti ma then dhe ske aspak meshir
dije se ne librin e jetes per gjithmon te kam fshir
mos me bjer ne gjunj mos me kerko falje
sepse u dashur me heret te mendosh per ndarje

ndoshat ne boten tjeter dote digjesh ne zjarr
ate her dote bije ne mend te gjall kur me shtine ne varr
vall si ta kthej jeten nga fillimi kur nuk kam me shpres
se ka ardhur mbarimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:26 pm

TE DUA

Ne kohen kur un isha e lenduar
vuaja ne vetmi
Para kompjutrit rrija dhe shikoja
gjerat qe per mua nuk kishin rendesi.
Ti fillove te me flisje me shum embelsi,
dhe un e lenduar sic isha fillova te flisja ty.
Ishte nje moment qe nuk po kerkoja njeri,
po ti shum i kuptushem u bere dhe filluam te flisnim pa pushim.
iken ditet dhe disa muaj ne akoma flisnim,
numrat ndrryam dhe me shum filluam.
Po un nuk po e kuptoja me cfare po ndodhte
se un fillova ty te ndieja,
vec me ty doja te flisja dhe me gjum nuk doja te flija.
Ndienja qe po ndienja per ty
po me bente shum te lumtur dhe krejt tjeter njeri
besova per moment se ti ishe fati im.
Po ne lidhjet i shkeputem per disa dite
se probleme me shendetin kisha,
po ti me mungoje aq shum
sa shpirti shum me dhimbte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:28 pm

Perse ty nuk po te harroj
perse per ty po vuaj kaq shum
nuk po arrij te kuptoj cfare po ndodh
me jeten dhe ndienjat e mia.

Nuk e di psee u tremba kaq shum
nga dashuria qe ndieva per ty.
Nuk e di pse te largova nga zemra
kur e dija qe ti ishe gjeja me e bukur tek un.....

Deshira te takoj nje here po me djeg shpirtin
ah sikur ta dije sa shum po vuaj
Se di pse po ndoodh kjo
nuk kam me rrugdalje vec te vuaj ne vetmi(per
ty)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:28 pm

Ti qe mua me ndryshove
Ti qe me linde perseri ndjenjen dash....
Ty te bera pjese e dhimbjes
qe po me ben te vuaj ne vetmi.

Per ty po vuaj shum
as vete nuk po e kuptoj.
Tek ty krijova nje shprese,
qe i imi do te ishe pergjithmon.

Zemra ime e di qe ty s'te njeh
po asaj nuk i intereson.
Syte e mi nuk te kan pare
po per ty ata po vuajn.

Tani humba perseri
ne dhimbje dhe lote.
Tani po e kuptoj qe ty te humba pergjithmon..................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:28 pm

SYT

E kujtoj ate qast kur ne te dy u ndam
kujtimet na mbeten pas, kur ne sy u pam
tash mos vazhdo me lojen e syve
mos i kthe syt nga un
me ben dem shikim yt
mi kujton me ty ato dit
tash un ndjej dhimbje e ti me ke harruar
diken tjeter ke perqafuar
dike tjeter me atoo sy ke shikuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:29 pm

Edhe e vdekur ty te dua


Dit pranvere dote ishte ate her
kur dandafili dote lulzon
dote tregojn shoket tu
se jeta ime mbaroj
dhimbjen tende ti mos e msheh
pasi ti rinin ma more
mos me shum dy pika lot leshooo
se me ke pas nje her dashnore
kur te kalosh pran meje
mos u frigo nga fetyra ime e zbeht
por afrohu puthem mua
shpirti im duke pushuar
por edi qe dote vish
varrin tim me vizitu
por te dish i dashuri im

SE EDHE E VDEKUR TY TE DU.......?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:30 pm

"TE DUA "

Ty po te dua akoma,
dhe aty ku e lam dua prap te vazhdoj.
Po tani nuk mundem ta them me kte gje
se kam frike se nuk me beson.
Shum po me mungon zeri jot,
Shum po me mungon ti.
Sa here te shikoj online
zemra me rreh pa pushim.
Dua te flas me ty aq shum sa ti nuk e di
duke lezuar mesazhet e tua ndiej akoma te njejten dashuri.
Po me mungon aq shum, deshire do kisha te te them
edhe pse nuk besoja ne gjera te tilla
po tani po vuaj vet.......
Kam pritur te me kaloj, thash me kohen do te harroj
deri tani akoma TE DUA
dhe kjo qe ndiej per ty shum po me ben te vuaj.
TE DUA te thash TE DUA po te them edhe tani
do TE DUA shpirterisht; ti qe me linde ndienjen dashuri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:30 pm

Gjethet bien ngadal
ne barin e njomur me ves
ti para pallatit ke dal
dhe pret qe un te zbres

Si e marr per ty vrapoj
nxitoj ,rregullohem
me duket si si enderr
dhe sdua te zgjohem.

Ti me pret aty posht
dhe oren shikon
vazhdon te me presesh
edhe pse jam von :syte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:30 pm

Dashurit nuk ndihen njesoj
po kur dashuron vertet, ti e kupton.
Tani gjithcka me duket e kote,
humbja jote ma beri shpirtin cope-cope.
Do mundohem ty te harroj
do mundohem zerin tend nga mendja ta kancelloj
Dashurin qe ti linde tek un
me kan then se kurr nuk do me largohet,
ajo ka zen vend te vecante ne zemren time
qe gjithmon do kujtohet...........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:31 pm

TI

Pash rreth e rrotull
deti sme pelqeu
i ktheva syt nga ti
shikimi me rrembeu!

Ti zgjate duart ngadal
afer mu afrove
me perkedhele leht
pastaj u largove!

Dhimbja ra ne det
e un ngela vetem
ti ike larg
ne heshtje u tretem!

Buzet kishin etje
mall,deshir per ty
nen valet e ditit
kur rrinim te dy!

Nata ra papritur
dhe hena dukej e plot
e shikoja e perlotur
por si flisja dot

Yjet me veshtronin
mbase me habi
po ata se dinin
qe shkaku ishe TI :(
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:31 pm

nese vdes nje dit mos fillo te qash
sme mbyti askush tradhetija me ka vra
nese me don ende
eja ne varrimin tim
me sjell donje lule
thirre emrin tim
mjafton donje her qe te me kujtosh
nga thellesija e zemres mos te me largosh
nese don te me shohesh
prite naten ti
shiko ne piell yjet
un dote jem ati
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:32 pm

Ndonjehere humbas ne kujtimet e tua dhe me vete filloj e flas,
te ndiej aq afer sa filloj e qaj
Te urrej aq shume sa ti nuk e imagjinon kur kisha nevoje per ty
- ti me le te vuaja vetem
Jeta me lodhi aq shume para se te me binte ketu ku jam,
gjeta shum lumturi dhe qetesi gjithcka I harrova,
ty dhe dhimbjen;
Me mungoje ndonjehere po e kaloja me lumturine qe gjeta.
Tani nuk ndiej me dashuri ne zemer mu shua nga nje dhimbje
shum e madhe sa edhe sot qaj dhe vuaj ne heshtje
Nuk e di a do mundohem ta harroj edhe pse e kam falur dhe prap me ate
po jetoj, sikur nuk ka ndodhur asgje.
Ti me lendove shum here te falja dhe shum shpejt e harroja,
perse nuk po e bej dot tani ta harroj, ndoshta ai nuk me tha perse e beri
kush ishte arsyeja.
Gjithmon them do e jetoj jeten si te vi,
kurre nuk do e bej me ate gabim te fal prap kush me lendon,
po nuk po e kuptoj perse ti me shfaqesh ne endrra dhe me krijon
dhimbje malli ne zemer.
Me krijon nje shprese se do te shikoj sot ose neser me ben te ndiej
sikur je afer; me duket sikur te parakaloj dhe eren tende ndiej.
Kthej koken dhe shikoj , zhgenjehem ti nuk je aty,
ah sa shum po vuaj edhe pse jete te qete po jetoj,
me nje njeri qe me dha gjithcka qe kerkoja ne jete qe ti nuk mi dhe kurre. (ndoshta vuaj se ne kte lidhje nuk ka dashuri sic kisha me
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:32 pm

MOS E MALLKO FATIN

Nese dashurija per ty esht urrejtje
mos ja fal te tjereve por ruaje per vete
nese ti ke humbur shko gjeje rrugen tuaj
vetem mos i plagos te tjeret sikur mua
nese dashurija te duket si plumb
ruaje per veti se te duhet ne fund
nese je penduar mos e mallko fatin
zoti esht i madh dhe te fal mekatin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:32 pm

Kur isha ne klase para disa ditesh
po jepja nje provim.
Asnje pergjigje nuk me kujtohesh
se te mendoja vetem ty.
Ngadale mesuesja mu afrua
dhe me tha cfare ke,
e heshtur nje poezi ne anglish i bera
dhe nuk mundesha ti pergjigjesha.
Pse behesh kaq katil nuk po e kuptoj,
po mundohem te te them me fal
po mundohem te te them ty shum te dashuroj
E urrej zemren time ndonjehere
qe ty shum po te don
edhe pse i them ai te harroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:33 pm

Kur isha ne klase para disa ditesh
po jepja nje provim.
Asnje pergjigje nuk me kujtohesh
se te mendoja vetem ty.
Ngadale mesuesja mu afrua
dhe me tha cfare ke,
e heshtur nje poezi ne anglish i bera
dhe nuk mundesha ti pergjigjesha.
Pse behesh kaq katil nuk po e kuptoj,
po mundohem te te them me fal
po mundohem te te them ty shum te dashuroj
E urrej zemren time ndonjehere
qe ty shum po te don
edhe pse i them ai te harroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:34 pm

I-PA BES
Nje djal te pa besuar
se shkoj shum koh ne u ndam
per nje fjal per nje fjal qe ne e tham
per nje fjal qe ne e gabuma
zemrat tona i larguam

pse pse keshtu i dashuri im
pse ma mbush zemren me hidherim
s,paske pas as pak meshir
te me thuash lamtumir

un besova ne fjalt e zotit
per dashurin e motmotit
pse i dashur me genjen
meshir prej zotit si nuk ke

ne fillim ti ma dhe besen
se me ty dote bej fejesen
e me von me je betu
se me ty kam mu martu

tash perkulem gjer ne gjum
per nje pellumb qe e dua shum
nje djal te pa besuar
qe me la keshtu te vuaj

me ka len pa dashuri
me ka len pa rini
tani nisem per ne at jet
vendin tim per me gjet

mora ta shkruja nje leter
me drejteshkrim te bukur te vjeter
jam tu shkru tu lotu
a ndoshta dikund kam gabu

Emrin tend qdo kund e shkruaj
se veq per ty un kam vuajtur
or besnik me dole tradhetar
dhe ne at jet dote kujtoj me mall

por ti nena ime hiq mos qaj
per fatin tim te zi
se ne fillim me ke tregu
se un ty nuk tekam besu

edhe vllau kur me keshillonte
nena gjithmon me bertiste
nuk ju besova por erdhi dita mu vertetu
tragjedit qe me kishin pritur mu

librin tim kur ta lexoni
ati per mua ti tregoni
tregojani vuajtjet e mia
kam ndrru jet nga dashurija

te gjith keto me ja than
keshtu ngjarja gjith akan
prej fillimit gjer ne mbarim
sqaroja ati fatin tim

dhe ne fund si kujtim
poja shkruaj emrin tim
emrin tim po jav kujtoj
pasi per at jet po ndrroj

jet oj jet tragjedi
pse me zbraze ti
mos vall te kam ber faj
qe me len gjithmon te qaj

te qaj per fatin tim te zi
qaj per ty oj dashuri
bukurin tende se kerkova
embelsiren se perjetova

lamtumir pote them oj bot
lamtumir edhe ti o diell
lamtumir yll e hene
lamtumir edhe ti moj nene
lamtumir o drit agimi
lamtumir vellau im
qe ke pa drit per fatin tim

lamtumir edhe ti moter
jeto ti moter
dashurin ti perjetoje
motren tende kujtoje

te lutem ti mos gabo
mashkullit mos i beso
mos i beso ti cdo kujt
se te len si mua me vujt

gjeje fatin e betohu
e me ne fund moter martohu
kujtom mua ne qdo moment
se ne ket bot me nuk dote jem

lamtumir oj dhoma ime
u argetova me shum kujtime
lamtumir edhe ti shtepi
se po nisem per ne dhe te zi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:34 pm

Ne KRAHET e tua do jeme,
kur me force te mos kem
do te vij e do te mbaj shpirt
gjersa dhimbja te shkoj tej
SYTE e tu do te jeme,
erresire mos te ndiesh
do te flas me zerin tend
te kam JETE te kam PERJETE
Ne krahet e tua do jeme
perqafimin do ndiesh
do jetoj me Frymen tende
sa dhe fundi frike te kete!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:35 pm

Per ty
Per ty po shkruaj ktu dhimbjen time,
Per ty po qaj ketu ne vetmi.
Per ty ketu po me ngushellojn
se vec keta e din se sa po vuaj per ty.
E di qe bera gabim qe nga ty u largova.
po mundohem te te them Me Fal..
Te lutem shpirti im
kudo qe te jesh, kujtom se akoma Te Dua

Pse po ndihem kaq keq sot,
Perse po vuaj kaq shum per ty.
Perse o Zot i madh atje ku je,
Po ma jep kte denim.
Kan kaluar muaj tani
dhe cdo gje ka mbaruar.
Gjumi si me pare me nuk me ze
edhe ushqimin e kam harruar.
Te gjithe verdall me flasin
duan te din cfare me mundon
perse e heshtur un rri gjithmon.
Po me lodh kjo jet e pafat
po me tret pa u kuptuar......
Shpirti me mbushet per te qare
po syte me nuk me lotojn.
Trupit me dridhet si nje mal
nga malli qe ndiej..
Sa po e urrej zemren time tani
se kte dhhimbje po e merr seriozisht..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:35 pm

KUJTIMI

harruam rrugen e dashuris
por kujtimet jan ketu
dhe ti duam ato minuta
por ato nuk kthehen me

ditet e bukura por ti edhe me i bukur
dita ishte si nje enderr ne drit
desha qe ter jeten
ta jap per at dit

ndoshta shiu ishte fajtor
i fshiu gjurmat tona
tani kur ste kam po te kujtoj
se ishe nje mir qe te njoha

me terohoqe me at stil
cdo kush mund ta kupton
desha me shum prej asaj dite
por mbeti vetem kujtimet nga plaga e rend

cili dreq doti gjen gjurmat
te thot se tjetra te mashtron
cili engjull dote thot
se ajo ende te dashuron

e kerkoj fatin ne faca tjera
por ende ty te dashuroj
nuk edi vetvetes qa ti bej
prandaj me kujtime jetoj.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:35 pm

TE DUA

Ne syt e krisur
me shkronjat e padukshme
esht shkruar fjala
TE DUA
Fjal kjo qe nuk udheton
deri tek djali qe un e dua
dhe keshtu duke pritur

se mos valla ai dota lexon
FRIGOHEM
nga lotet qe derdhi per qdo nat
fjalen dota perpjek
verberia e harreses
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:36 pm

Puthja jote me dha jet
me dha forc per te jetuar
se dashurija esht perl
ndersa ti thesar i cmuarmbi buze esht nje puthje
mbi shpirt esht nje vetmi
jam bota pa emer
kur pran meje nuk je ti


te puthi ne buze te puth ne sy
jam vetem e jotja,jam vetem per ty
mos i thuaj njeriu qe te thash te dua
po thuaja zemres tende te me donte vetem muadashurova dy sy por smu dhan kurr ne jet
endrrova nje enderr por su be kurr realitet
kerkova nje rrahje zemer por srrahu kurr per mua
kerkova te me thoshte te dua por......................?
kurr nuk ma tha muaaaaa?


lulet jan te kuqe por ka edhe te bardha
nje zemer e pata por ty ta fala
mos ma jep ate drondafil
qe ajo thahet por falma dashurin
qe ne zemer mbahet

cdo dit e kaloj duke te kerkuar
cdo her per ty jam duke menduar
kur hy si varr me duket shtepija
kur edi se aty me pret vetmija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:36 pm

pse esht ndertuar keshtu jeta
kur qdo gje shihet ne dyshim
pse nuk del ne shesh e verteta
mos valla dashurija esht krim


linda per vetet jetova per ty
plagosa shpirtin tim te sherova ty
harova veten te kujtova ty
linda per vete dote vdes per tynese ndonje her dashuron
mos dashuro seq te dashurova un ty
ke kujdes mos e humbesh ashtu siq te humbe ti
por nese e humb mos qaj siq qava un per ty
se me lot nuk te kthehem perseri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum