www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

First topic message reminder :

DJAL APO ENGJULL


Djal apo engjull
dashuri apo hidherim
shum debate per te folur trishtim
shum e fort per te falur gezim
genjeshtra duke genjyer
vetem per nje dit me te mir
hidheime per gjith atoo
qe prekin nderin tim
lumturi per gjith ato qe kerkojn
ndihmen time
lotet e NESES TIME
krenarija e VLLAUT TIM
E BIJA E NJE NENE JAM AJO QE JAV FALI RESPEKTIN TIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:15 pm

Mungesa e Jote ma vret qenien Time..

Ti je e vetmja qe hyn në botën intime..

Me fal nëse flas e asgjë nuk them..

Nëse Ti lëndohesh Mua do më dhemb..

Marr furqën pikturoj, vetëvetiu digjet..

Sepse nuk ka ngjyrë që Ty të përgjigjet..

Marr e shkruaj poezi, e të gjitha i treti..

Që Ty të të përshkruaj s`mundëson alfabeti..

S`mund të krahasoj me asgjë ne Jetë..

Çfarëdo që të them më duket e shkretë..

Nëse mund të quhet e tërë kjo rastësi..

Emëruesi i përbashkët le të jetë Dashuri !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:17 pm

Po Mendoj..


Edhe Pse Ste Shikoj..
Per TY Shum..
Jam Merzit..
Per TY Mendoj..


Nat E Dit..Afer Me Zemer..


E Larg Nga Syt..


Afer Ne Shpirt..


Pa TY Spo Ka Drit..


Per TY Gjithmon Do Te Mendoj..


Kurr Nga Zemra Sdo Te Largoj..


Edhe pse larg nga Ti Une jam..


Gjithmon ne Zemer TY do te kem..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:17 pm

Ti Naten Ma Ben Dite
Ti Je Loti Qe Rreshqet Mbi Syrin Tim
Ti Me Jep Shprese Per Te Jetuar
Ti Je Enderra E Cdo Nate
Ti Me Fal Vec Gezim
Ti Je Vet Shpirti Im
O Engjell I Pa Par
O Yll I Pashuar
O Zemer E Pandar
O Dashuri E Paharruar
Ti Je Hene Qe Ndricon Udhen Time
Drejt Gezimis Dhe Lumturise
Je Dielli Qe Ngroh Shpirtin Tim
Je Akulli Qe Ngrin Lotin Mbi Qerpik
Je Ajri Qe Thith Ne Cdo Cast
Ti Me Puthjen Tende Hape Porten E Zemres Sime.
Ndonese Nuk Te Kam Prane
Por Ti Je Gjithmone Me Mua
Je Pjese E Shpirtit Tim.
Te Gjithe Mendimet E Mia Mbarojne Tek Ty
Te Gjithe Enderrat E Mija Fillojne Nga Ty.
Fantazia Ime Flen Ne Trupin Tend
Syte E Mi Lagen Nga Lotet E Tua
Buza Ime Kerkon Puthjen Tende
Dhe Mendja Ime Nuk E Harron Kurr Bukurine Tende
Dikur Dashuroja Diellin Por Dielli U Harrua
Dashuroja Henen Por Hena U Largua
Dashuroja Yllin Por Ylli U Shua
Po Sot Qe Te Dashuroj Ty
Do Te Rrish Ti Shpirt Me Mua
Zoti Me Dha Trupin, Un Trupin Tend Ledhatoj, Zoti Me Dha Buzet, Un Buzen Tende Shijoj.......
Zoti Me Dha Mendjen, Un Per Ty Mendoj, Zoti Me Dha Zemer, Dhe Zemer Un Ty Te Dashuroj....
Dua Buzen Ta Kafshoj, Dua Trupin Tend Te Ledhatoj, Dua Te Rrish Gjithmone Mua Mua.........
Dua Cfar Dua? Vetem Ty Te Dua. Engjell Krahbardh Shko Thuaji Dy Fjal.............................
I Thuaj Qe E Dua, I Thuaj Qe E Ndjej, I Thuiaj Qe Kudo Brenda, Me Dergoj Ty Tet Gjej..........
Me Jep Fryme Nga Buzet E Tua, Dashurine Dua Te Ndjej, Dhe Per Jete Do Te:Te Dua Vetem TY!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:17 pm

u dashurova marrezisht me ty
per ty mund te beja cdo gje
ty ti fala kta sy
ti sme fale asgje

naten sme zinte gjumi
se vec per ty mendoja
pak a shum me mori lumi
dhe me dot nuk ndaloja

ishe pjes e endrrave te mia
aty te gjeja cdo nat
te prekja,te ledhatoja
pse vall duhet te me binte ky fat

per ty dhash gjithcka
per ty shita dhe shtepin
me fute ne dhe te gjall
ahhh cma nxive jeten moj SKEDIN..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:18 pm

e jetoj jeten si tme vije
me lote,te qeshura,vuajtje e gezime
e per mua svendos njeri
sepse kjo eshte jeta ime!

me thonj pergjakur,sakatuar
mberthyer ne shkembinjte e shpreses
e me nje zemer te fashuar
ngjis majen e larte te jetes

e ul koken e shikoj poshte
njerez te mbledhur ...turme
qe kane arritur majen e tyre
e tani bejne vec zhurme

parajse kjo jete ska qene per mua
e di mire sdo jete e lehte
por prape jeten une e dua
se mbreti i saj jam vec vete!

kurre askush sma dha doren
kush ndihme kerkoi ja dhashe te dyja
e kete per dobesi ma moren
une prape eci me forcat e mia

as engjell as djall nuk jam
perjetesisht sdua te jetoj
e nga vdekja frike nuk kam
.........do buzeqesh...:)....kur ta takoj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:18 pm

harrove kohen qe jetuam bashke,kohe e pakthyeshme..
harrove puthjet,ledhatimet,fjalet e shpirtit te gdhendura ne murin e kohes...
harrove netet e zjarrta mes pasionesh te cmendura.....harrove?
oret pa fund ne telefon derisa binte bateria....
zenkat qe benim e qe i harronim kaq shpejt me nje puthje e ...dy fjale
harrove telefonon qe binte e ti qe thoshe:ua dhe kjo mami ste le nje minute rehat...
harrove mbremjeve kur mernim filma porno me qera sa per sfond....
harrove kur me genjeje e une te genjeja duke te te then te besoj...:)
harrove kur shkonim per te disaten here ne bar e ti qe thoje:ua kam harru portofolin...oops..per te disaten here
harrove kur lyheshe e ngjyheshe aq shume sa ste njihja me....
sa harraqe e madhe paske qene mi...se ike nje dite e harrove te ktheheshe..
duke me bere njeriun me te lumtur ne bote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:19 pm

SA TE DUA
Te dua shume!Ti kete e di dhe se´di.
Te dua aq sa edhe jeten e bera xheloz per ty.
Oqeani u zemeru me mua kur pa fundesin e thellesise
se dashuris per ty, ndersa
dielli u habit ngeli i shtangur ftohtesine e tij ,
perpara zjarrit tim te dashurise per ty.
Te dua aq shume sa ti te mos dish.
Caqet e dijes i kapercen dashuria per ty.Te dua!
Ti e di dhe se´di sepse ndjenja ime per ty eshte aq e madhe sa edhe vete dashuria ka zili....
S´mundem pa ty te jetoj!!!
Zemren ta fala se me ty ndjehem e lumtur
zemren ta kerkova se pa te ndjehem e humbur
sapo e pushtova trupin tend te bukur ndjeva se
jetova me shume se i lumtur....
Kur pran te kam dhe buzet ti puth, dy buzet
e mija dixhen porsi prush....
Kur syt tu qajne syt e mij s´kan drite
kur syt e tu qeshin qeshin dhe te mit......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:19 pm

NATES HENES YJEV
Nates dicka i tregoj
se nje vajze e dashuroj
i tregoj sa shume e dua
dhe se di a me do ajo mua
Ri i qet me thote hena
mos u mundo
Ri i qete me thone yjet
ajo te do
Po ai valle
c'po mendon
besomeni mua
se une ate shum e dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:20 pm

Mos me zemero i dashur !
Se ne gjirin tend pushojne kujtimet e mia qdo mbremje madhin tim shkarkoj mbi ty
bukurija jote dhimbje se duron dot dridhem duke derdh pikat e lotit .
Mos me zemero e dashur, te lutem ,s'jam i marre as i hutuar,
por ndjenjat s'mundem ti ndal ,jam vetem i dashuruar te lutem mos u largo !


I VETMi JE TI
E Vetmi JE Ti Ndoshta Un Nuk Di Kete jet ta Jetoj Por As Nuk Dua Pa Ty ta Provoj Te LuTeM Mi Kthe Ndjenjat E Jetes Mos Me Ler Mua ne PraG te VdeKjes Mi Kthe Endrat FeTyra Jote Endrat Mi ZgjaT Por Te i Realizoj Nuk Kam Fat Te Lutem Eja Mos u Vono Me Asnje Tjeter Ti Mos Shko Ne dashurin Time Ti Jeto Dhe Nga Askush Tjeter Mos U Mashtro e Vetmja Je Ti Qe Me MbaN Gjall Ne Kete Bot e Vetmja Je Ti Qe Me Sjell Gezim Deri Me Sod Vdekja Pa Ty Gjindet Ne Dhom Te Lutem e dashur Eja Shpetom e Vetmja je Ti qe Me jep Shpres te jetoj e Vetmja je Ti Qe Un Dashuroj Qdo Gje Qe Un Shoh Me Duket Pa Vler Edhe Kjo Jet pa Ty Me Eshte Ber Tmer Fer GjiThmon Ne VetMi Pa Ty poezi ndjenja

Nese heshtim te dy bashke,
edhe heshtja ka dy sy
jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty
dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj
gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje...

TE DUA...
MOS I THUAJ ASNJERIUT QE TE THASHE TE DUA
POR THUAJ ZEMRES TE ME DOJE DHE AJO MUA.
TE DUA NE MENGJES TE DUA NE DARKE,
DO TE DOJA TE TE PUTHJA POR.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:20 pm

Je si engjell qe me mbron,
je si drite qe me ndriçon
je si yll qe me ben te enderroj


Si kur te ishte Qielli leter
Si kur te ishte Deti boj
nuk do te shkruaj asgje tejeter
per vec fjales te Dashuroj.

ne mesnate do vij tek ti
ne mesnate pritme zgjuar
sa te puth buzen e embel
sa te puth dy syte e shkruar. Mbi te gjitha DASHURIA...

Dashuria e Vertet dhe e Sinqert nuk shuhet kurr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:21 pm

...syte e tu... jane aq te bukur,
Jane aq te thelle, aq te fshehur e aq te shkelqyer
Ne brendine e tyre ndjeh ngrohtesi,
Ne pranine e tyre jam me e lumtura ne bote,
Shkelqej edhe une me ta.
Po c'te bej une e shkreta kur ata s'mund ti shoh
Mosprania e tyre me lig, me brengos, me bej te qaj e te ulurij.
Perse valle u bera une keshtu?
Si eshte e mundur qe ndjenjat e mia mos jene ne kontrollen time?
Perse po vuaj kaq shume?
Sikur te mund ta degjoja zerin tend aq shpesh sa dua
Fuqia e tij eshte aq magjepse saqe percjell cdo gje qe me mungon nga ti
Ma lehteson shpirtin, rrahjen e zemres ma ndryshon
Perse me merr mall kaq shume per zerin tend, per gjithcka tenden?
Je larg, shume larg, aq larg saqe s'mund te te puth ne kete moment
Ne kete moment kur me duhesh aq shume...
Ndonjehere behem si e marre, ndonjehere qaj,
Ndonjehere zemerohem me ty...
Por cdohere me mungon aq shume.
Ah sikur te mundja te te tregoj sa shume me ka marre malli,
Ah sikur te me besoje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:21 pm

Kam vetem mall.

Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam zemer,nuk kam ndjenj
kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi Ty,mbi syte,buzet,
trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs Teje pas endrrave te Tua,
pas diteve te Tua.Kam mbetur me Ty per te te falur dashurine ngrohtesine,
shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.
Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe Ti te thyeje akullin e
vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per Ty.
Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do
ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, Ti nuk i deshe kurre zerat e
embel te syve te mi,Ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,
shkruajta per Ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe ,si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar
thermija ndjenjash.
E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie .
Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua......
Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je Ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend,
ne cdo rrugice ku shkel Ti, ne c'do gje qe prek Ti...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:22 pm

" KUR MALLI ME MER PER TY "

Kur malli të ket marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli syt edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetmi
edhe zemra të qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:22 pm

Dhimbja.

Athua pse pyet?
kur e din se me humbi
por gongjes se venityr
smund ti kthej ngjyren.

Por edhe ti vyshku si une
nje dite te bahet nate
kur te kepusin,nga kopshti
dhe pa uje ne vazo te lan.

Athere une do te pyes
se si eshte te jesh ne vetmi?
dhe si e ndjen dhembjen
kur te therin xhembat ne shpirt?

Te pata dashur pa mase
por ti sme kuptove fare
dashurin ta dhash dhurat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:22 pm

Do të vij...

Shtigjeve të kalterta dhe stineve të ngaterruara nga pritja...
Në krahet e zogjeve të hekurt qe qokasin qiellin tim me sqepe qortimesh...

Do te vij...

Në deget e thyera të nates dhe agun e brisht të premtimeve...
Në puhinë e veres qe perkindë etjet, ne horizontin e skuqur të shpresave...

DO të vij...

Në diellin e buzve tua,në gershetat e varur të merzisë...
Në sytë e tu ,në qiellin e thyer të magjive...

Do te vij...

Në nje stinë të pa emer ,trendafileve të brishta të etjeve...
Kalldremeve të ngurta të pikellimit...

Do të vij...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:23 pm

Një qast pa Ty

Do t'a ve jeten time në thonjëzat e kohes dhe të pres kthimin e zogjeve nga stina e premtimeve...
Kerkoj liqenin e fshehur në rrafshnalten e heshtjeve qe kan muros henen ,yjet dhe rrefimin per sytë e tu...
Do te vras naten me tingujt e një Serenade qe të pagëzoj mengjezet e puthjeve...
Me petalet e trendafilave të botes do thuri fjalet me të bukura per ty dhe rrefimin e eres...
Në pelhuren e kohes do vizatoj dhembjet e mija dhe gershetat tua...
Me ledhatime dua te ndezi fishekzjarret e epsheve qe të shuaj mallin tim dhe etjen e stinve pa Ty...
Ne malin e heshtur të vetmisë kerkoj sekretin e shtigjeve qe me sjellin tek Ti dhe fluturat e drites mbi lekuren tende te njomë...
Dua të vdes në Endrren time ,Piramidave të etjeve qe fshehin misterin e magjisë tende...
Një qast pa Ty Engjellusha ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:23 pm

NJË NATE PA GJUM


Nëse në një moment zgjohesh,shikoje yllin më të ndritur
dhe dije që ajo është zemra ime që rrah për ty....
lere ëndrren tënde dhe eja....
eja në botën e ëndrrave të mija....eja....

Bëhu rruga ime e ndriquar,ku do te ecin kujtimet e dashurisë
buzëqeshja yte më liroi prangat e zemrës
por më bëri rob i dashurisë tënde..

Më dhurove pagjumsinë
më bëre flutur....e verbuar nga drita e hënës
më bëre therrmi zalli...

iku nata...e gjumi nuk erdh,as që do të vijë sonte
sepse ti je më i fuqishem se ai
je më i fuqishëm se nata......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:23 pm

TI JE AJ


Kur të njoha ty të gjitha ënëdrrat mu bën realitet
se ishe qels prej floriri që më hapi dyert e lumturisë


Tani kuptova që ti ishe aj..... që kam kërkuar tër jetën
gjysmen time qe me mugonte

Ti je burim gufues në shpirtin tim
je ujvarra ime e pashtjerrshme


Je shpresa ime që me mban në jetë
dashurija ime e perjetshme


Qielli po të ishte letër,dhe yjet të jenë ngjyrë
prap sdo mjaftonte që të shkruaj dashurinë për ty....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:23 pm

Kuptimi je ti
Gjithcka ishte ferr
Asgje skish kuptim
Cdo dite qe kalonte
Mbarte vec trishtim
Gjithcka ishte e zeze
Asgje nuk ndriconte
Cdo nate qe vinte
Erresiren ne jeten time shtonte
Por u desh vec nje cast
Dhe gjithcka ndryshoj
U desh te vije ti
Dhe erresira perfundoj
Ti solle kuptimi,zduke trishtimin.
Largove ferrin,solle gezimin.
Me mesove te qesh,jeten ta dua.
Me mesove te jetoj dhe ty te te dua.
Nese ti me mua sdo jesh
Buzeqeshja serisht do shuhet
Ferri do rikthehet
Kuptimi do zhduket
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:24 pm

Pse..

Pse te trembur zogjte ne peme sot po rrin?
Pse s'po fluturojne pse s'po cicerijne?
Dieli lart ne qiell pse ngjan si i ngrire?
Pse cdo dite qe vjen shohim me pak drite?

Pse sot po jetojme?
ne nje bote te eger ne nje bote te ftoht..?

Ku eshte dashuria ku eshte.. pse mungon?
Dhe sa kohe akoma te gjithe pa te do te jetojme..?
Ku eshte lutmturia ku eshte.. kush e di?
Edhe sa kohe do e fshehim ne miresine..?

Pse qyteti ndjen e ndjen ftohtesi..?
Edhe pse kalojme neper rruget e tij
Pse asgjeja i ze vendin ngrohtesise?
Pse ka me pak "shprese" dhe me pak "besim"..?

Perse ne midis njerezve ndihemi te vetem si pa njeri?
Perse shohim veq veten dhe harrojme se JO nuk do jetojme PERJETSISHT..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:24 pm

Agu i par

Dua të ndezi te gjithë diejtë dhe yjet ne qiellin e kesaj Nate....
Qe Agu i par i dites se par pa mua te shkelqej me drita dhembjesh....

Dua qe trupi im te digjet si fishekzjarre,dhe hiri im te bie ne vesen e luleve te botes...
Etje te reja te lindin....

Me vete do marr dashuritë e mija qe te nderoj perendit e rrejshme parajsave te humbura...

Do mbylli te gjitha dyert e shpirtit se skam me vende per zjgenjime....

Du te zgjoj fluturat e femijerisë per te fundit here ne ket agim ...
Pa mua...

Ne ket agim ku zogjet e stineve te humbura cicerrojne harrimin...
Dua te zgjoj ylberet dhe shirat e stineve te kaluara...
Hapat ne boren e mengjeseve plot magji...dimerave te larget ...
Ne ket agim pa Mua...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:24 pm

Mos më thoni "Mirëseerdhe"

Mos më thoni "mirëseerdhe"
Se nuk po ju sjell dashuri
Poezinë e braktisjes sjell
Dhe botën të shpëlarë në gri..

Le të trokasë shiu i verës
mua më s'do më ngacmojë.
Le të vijë vjeshtë e shëmtuar
një tjetër do të frymëzojë..!

Le të bien gjethet shumngjyrëshe
mbi asfaltin e zi
Piktura nuk krijoj më me to
Luledeleve s'u këpus më petale
duke pyetur "më do", "s'me do"..?!

Le t'i afrohet vala bregut
emrin tënd për ta rrëmbyer
Ai fshirë do jetë prej kohësh
s'do e kujtoj si gjë e vyer..

Ju thashë të mos më thoni "mirëseerdhe"
Se s'jam më ajo e para
Por mëshirë nga ju nuk dua
Dhe as të më quani zemër vrarë..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:25 pm

Loti i dashurisë

Heshtur zhuzhuriste nata që s'kishte fund
E toka lodhej duke mbajtur hijen e gjithckaje..
E të pa mëshirshmit nuk ndaloheshin
Së lënduari shpirtrat e pafajshëm
Nuk pati guxim natyra të hakmerrej me ta
Nuk pati fytyrë askushi ti shikoj ata
Cdo kush shpinën ja kthen
E vetëm lotët e trishtimi ishin besnik
Ato nuk ditën që të ndahen,
kurrë prej tyre.
Ato nuk dëshironin që të bëheshin tradhëtar!
Por qëndronin tek ta
Në cdo agim të ditës
E në cdo perëndim të natës.
E loti tek njëri e trishtimi tek tjetri
I vinin në gjumë duke thënë:
-Joo natën e mirë njëri-tjetrit por,
natën e mirë hënë e të gjitha vendeve
Natën e mirë qielli i të gjitha shteteve
Natën e mirë dashuri
"Themel i gjithckaje"..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:25 pm

Kam kerkuar pertej fjalve ,endrrave,dhembjeve...
Kam gdhendur nentoken e shpirtit tim deri pas vdekjes...
Qe te gjej fjalet me te bukura per Ty ....
Fjalet qe do ti dhuroj eres,diellit,qiellit,detit dhe mjellmave ...
Buqeta endrrash per Ty Princeshe....
Qe te shkruajn rrefimin me te bukur per Ty...
Neper palet e fshehura te kohes kerkova qepallat tua dhe kalin e bardh qe te sjelle ne endrren time ..
kalldremeve te merzitura te kohes pa Ty...
Diku larg ,mes qiellit,detit dhe syve tu...
Te pres ne etjet e zogjeve ,ne ylberin e brisht te syve te mi dhe dhembjeve ...
Princesha ime...
Me duart e drites qe thurin gershetat tua te bukur ,te ledhatoj me mallengjime...
fytyra jote e bukur ka vjedh magjin e henes ,yjve dhe beharin e mengjezeve te mija...
e me vjen sonte si aurore te shkelqej ne vetmine time me dhembjet e nentokes sime...
Sa large je ...E shtrenjta ime....sonte pa ty dua te ndezi yjet me ngjyren e syve tu..
Dua te ndezi vullkanet e shpirtit ,etjet e mija me emrin tende-Princesha ime...
E Ti je aq larg ,sa larg ...Pertej kohes,endrrave dhe mjellmave...
E un e Te Dua...
Me mungon deri ne thellsine e nates dhe yjve...
Te perqafoj,te shtrengoj... shum, sa shum...
Dua te shtrydhi naten,vetmine,etjet,dhembjet ....
Pincesha ime...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:25 pm

Viktim dashurije

E pritja veren me padurim
prita diten kur dote vjen ti.
Qe te kem ty ne perqafim
te jemi bashk ne te dy.
Shikoj nga dritarja njerzit
ne parkun ku ishin ulur Kalojn
t dore per dore
dashurin tone ma perkujtonin.
Bari i njom plot gjelbrim
lulet mbi te kishin bije
Sa e bukur u duke natyra
shihja njerz me shume fetyra.
Te lumtur te gezuar
te buzqeshur e dashuruar
Thua boten e kishin pushtu njeri
tjetrin ne sy duke e shikuar.
Kjo ishte dashuri e vertet
si Romeo me Xhuljet
Nga dritarja une shikoj
dashurise se tyre i lakmoj.
Gjithe ata njerze ne park
se kishin te njejtin fate.
I merzitur nje mashkull
ne karrik ulur dhe qane.
Shikonte nje fotografi
qe e shtengonte fort ne gji
Edhe aji ishte i plaguar
nga dashurija e mallkuar
Viktim e dashuris edhe une isha
ku qdo sekond ty te prita
Ku lotit ime nuk nalet kurr
se shpirti ime eshte lendu

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum