www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

First topic message reminder :

DJAL APO ENGJULL


Djal apo engjull
dashuri apo hidherim
shum debate per te folur trishtim
shum e fort per te falur gezim
genjeshtra duke genjyer
vetem per nje dit me te mir
hidheime per gjith atoo
qe prekin nderin tim
lumturi per gjith ato qe kerkojn
ndihmen time
lotet e NESES TIME
krenarija e VLLAUT TIM
E BIJA E NJE NENE JAM AJO QE JAV FALI RESPEKTIN TIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:37 pm

Pergjithmon per Ty..
Ti ke lind per mua,ndersa
"Une do vdes per Ty"
Te fluturojm bashk ne qiellin e paster te dashurise...e cila pasqyron shpirtin ton te bardh....ne ajer te tregojm mbrendesine e paster qe e kemi
dhe qe duam tja kushtojm njeri tjetrit... E nesermja mban shpirtin qe ka sot
Hyr ne mes te dashurise.....ne thellesine e saj
dhe mos u helmo veshtro gjithcka qe ka mbrenda saj
dhe terhiq shum gjera te mira per veten dhe ndjeju e lire,
ndjeu e pa mposhtur prej saj dhe uroi dashurise shum te mira dhe sa me pak te helmoj
shpirtra te bardh dhe te paster si loti...beje kete per te pa prekurit
nga dashuria ........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:37 pm

Puthja e pare!!!
Ne dhome ishte qetesi
ishim vetem ne te dy
une e hutuar dhe e ndrojtur
nuk guxoja te te shihja ne sy.
Ti prane me erdhe
dhe doren ne qafe ma hodhe.
O zot korrent mos ishe,
qe trupin tim drodhe?
Me puthe...........................
Veshtrimi mu trubullua ngadale
nje lot me erdhi ne qerpik
por qerpiku i tha "ndal".
Ishte e para puthje
ishte e para here
ishte hapi i pare
drejt nje bote plot MISTER !! ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:38 pm

Mungesa jote me ben te vuaj
mendime te zymta mbushin zemren time
ti je shpirti im,ne shekuj,vite,muaj
te dergoj shume puthje,lote dhe perqafime E bukura ime ti je ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:38 pm

Te dua si Shpirtin_Shpirt!

Brenda nje shpirti te njome,
gumezhin deshira e cmendur
te dhuroje embelsi
atje ku petalet e trendafilit Blu,
stimulojne Gonxhen JETE!
Atje ku nje buze e paprekshme
e kuqe flake nga deshira per nje puthje,
nga deshira per ta un,
nga deshira per nje ringjallje shpirtrore !
Ne shpirtin tend, kam gjet Dashurin E VERTET ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:39 pm

Dua te qendroj prane teje
por edhe ti te jesh prane meje
te degjoj zerin tend
te cilin e kerkoj ne c`do vend
Te rri ne krahet e tua
dhe te kuptoj qe ti je me mua
Dua te shoh dy syte e tua
qe me veshtrojne me shume dashuri
dua te prek duart e tua
qe me perkedhelin ato mua
dua te puth buzet e tua
te cilat shqiptojne fjalen Te Dua.
Dua te te mbaj ne zemer
e mos te te humb as ne enderr
Dua te jem gjithmon me ty
dhe kurre te mos ndahemi ne te ty !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:39 pm

..O sa shum te dua o shpirt
paty jeta ime eshte vetmi,
gjersa te vdes tuke e falemderuar zotin qe
me njohi me ty o shpirt dote mbes
te them gjithmo sa shum te dua, zdi ket zemer te
mjer a do ta besosh se e tretur ne vat
e trishtim e kapeluar ne mendime si tja
bej qe ti te jesh prane zemres time
dua te kem ne jet se pa ty
o yll dote vdes, castet qe zemra
ime larg teje i kalon shpirti e zemra ime
vec ne varr don te shkojne
se jeten pa ty smund ta imagjinojne
te dua te dua gjersa te vdes
Shpirti im ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:39 pm

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:40 pm

Mos u lodh duke bere mire.

Mos harro se jane 4 gjera ne jete te cilat nuk mund ti rekuperosh:
Guri - pasi eshte leshuar;
Fjala – pasi eshte thene;
Rasti – pasi eshte humbur;
Koha – pasi ka kaluar ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:40 pm

Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c'menduri,
dhe kjo c'menduri
per mua je ti ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:40 pm

Me ty
skam frike te enderroj
E di qe ti je aty
per te kapur hijen time
sa here duket sikur rreshqet
nga parajsa mbi fytyren tende hyjnore,
ku dielli reflekton si ar
dhe netet ti i ben magjike
bashke me fjalet e mia.
Je flaka qe ndez talentin tim
dhe zemra ime po te therret ty
me cdo rrahje te sajen.
Te dua zemra ime jam njeri me i lumtur ne bote ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:41 pm

Dy fjale qe te gezojn Dy fjal qe dalin nga thellesia e shpirtit tim
dy fjal qe te hidhrojne ,
dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn dy fjale qe kan domethenjen çka ndi une per ty ,keto dy fjae dua qe ti mi thuashe edhe ti ! dikushe thot se keto dy fjale nuk jan shume ,por kan shume rendesi ,
me keto dy fjale mundesh ta ndertojsh nje ardhmri ,
edhe per kete dua ti them ty keto dy fjale e dashure
TE DUA SHPIRTI IM ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:41 pm

"Per ty shpirti im"

Bukuri hyjnore e strukur nga jeta
dashurine e zjarrte
solle ne zemren time!
ne thellesi te shpirtit - i lumtur un mbeta
puthje mijera puthje
per ty jeta ime!!.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:42 pm

ne lotin e derdhur, malli nuk u shua
largesia qe na ndan
ajo eshte fajtore!
sot per ty enderroj - vetem ty te dua
zemren un ta fala
shpirtin ti mi more!.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:42 pm

te dua zemra vogel- me shum se veten time
ti je lulja ime
e brishte e plot shkelqim!
ne endrrat e bukura - te zgjon puthja ime
te dua sa jeten
ti je shpirti im!!.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:42 pm

Me nje buzeqeshje te ngrohte ma zbukurove jeten,
dhe erdha ne qetesi me veteveten,
c'do gje ne jete mu duke e lehte
sepse e kuptovadashurine e vertete,
dashuria e vertete, e pafajshme dhe e thjesht
sinje lule e rral dhe e bukur ne vjeshte...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:43 pm

Dhimbje ne zemer

E pa pershkruar per dashurin,eshte nje vuajtje ne enderr.
Te kendshme i shoh buzet e tua shpirt e ndjej eren tende te embel mendoj
se te kam pran por ti je larg shum larg.Zgjohem naten dhe dua te puthi buzet tua, por ty nuk te kam ketu, e shikoj fotografin
tende, buzeqeshja dhe loti me pikon nga malli per ty.Pyes vetveten a thua a mendon ... ti per mua. Ta dhurova zemren edhe pse
kemi shum kilometra ndermjet nesh fjalen -TE DUA- gjithmon e mbaj ne zemer.
Te DUA...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:43 pm

Kur isha i vogel me mesuan se kisha
nje zemer per te jetuar dhe dy sy per te pare.
Tani qe u rrita e kuptoj se kam nje
zemer per te vuajtur dhe dy sy per te qare Nuk e di ae sheh,nuk e di ae lexon,nuk e di a mendon qe zemra ime vetem ty te DASHURON ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:44 pm

Ora e mungeses..tik tak zbret pergjate shpirtit
ti sje ketu... me mua kushedi ku je duke lundruar dhe serish tik taku zbret...
me mungon, te kujtoj por...dot gje nuk bej se ti prape
je larg, sje ketu prane meje loti thahet nder sy dhe shkon diku ne pafundesi me mungon shpirt tmerresisht..marr telefonin ti bie emrit tend
kur flasim te dy qajm nga amlli ... dua te jem me ty shpirti im .....du ate perqafoj me me embelsi ashtu siq din ky shpirti im..o zot sa dua te jem aty afer teje te perkedhel ate dy sy te bukur..
Te dua shpirt im .............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:44 pm

Jeta ime dhe mua me mungon shume,me kujtohen te gjitha qe kaluam,
ishte gjithqka e vertete nje ndjenje Dashuri mall,
tani qe jam larg fytyres tende te embel, ndjehem komplet i vetem me mungon gjithcka e jotja ,ime
Te dua pa fund ..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:44 pm

Vetem nje gje,,,,,, Vetem nje Ze...........
Vetem Dy Sy,,,,,,,,,vetem Ty.................
Te Dua Te Dua
Me sy te perlotur....................
Dhe me zemer te coptuar........
Ty e Dashur po te them qe te Dua.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:45 pm

Te kujtoj cdo dite Shpirti IM. Ti je thelle ne zemren time, zemra ime te perket vetem ty, ti je yll ne qiell.Dashurine tone s’ka horizont ta ndaj, ndjenjes tone asnje mrekullit s’mund ti ngjaj, ti ma zgjove lumturine ne sy, ndaj une shpirt jetoj vetem per ty!. Te dua shuuuuuuume zemra ime ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:46 pm

Me mungove ti e dashura IME,aq sa shiu ne shkretetire,aq sa lotet rreshqiten faqeve te mia aq sa dielli leshon rreze tek bie pingul neper asfalte,
aq sa Arti jot shkruan me mall me mijera vargje! Me mungove ti shpirt IM si nuk me kishe munguar me pare,
aq sa dua te vija tek ty si nje zog qe endet neper nate i marre
te vij afer te perkedhel ate trup te Bukur ate fytyr te embel,
ishte "imazhin tend " qe gjithmone e mbaj ne zemer... Me mungon edhe tani ah vetem ta dish,
tek ndodhem perpara comit , ne dhom i vetem,
me shpinen e kthyer nga krevati,
me dhemb zemra per TY ngaqe jam larg sic eshte ai qielli... Por perseri ne krahet e tu do te vij mezi pres te vij t'te shtrengoj fort ne kraharorin TIM,
Duke te then me fjalet ce nxjerr thell nga shpirti IM....
TE DUA ,
te perkedhelem e te fshihem tek floket e tua,
te te puth fort ne buze tek te pershperis "Jam vetem I Joti Shpirti Im !!!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:46 pm

Po te hapesh zemren tende jam i sigurt qe vjen zemra ime,
ajo ka ardhur tek ti qendron e lumtur se ka gjetur dashuri. Kur zemra jote troket, ajo sheh kush eshte,
nuk flet, as therret po tregon se kjo zemer vetem asaj i perket. Keshtu me tregon cdo nate ajo mua me thote se sa shume te dua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:47 pm

Cdo Dit pa ty, eshte si nje dit pa diell.
cdo mbremje pa ty, eshtë si një nat pa yje.
cdo or pa ty, esht si nje jete pa ndjenja.
cdo minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha në jete.
cdo sekond pa ty, eshte si mos te me rreh zemra.po gjithmon e ndjej se te dua shum Bukuroshe IME
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:47 pm

SHKO...

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por LAMTUMIRE mos me thuaj ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum